Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Torej ti menis, da bi morali otroke in mladostnike se vedno zapirati?
Lani so bili zaradi tastarih zaprti kr nekaj tednov, sola od doma, nic druzenja,...


Zdej pa naj zaprejo tiste tastare, ki se nocejo cepit.
 

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Zato bi se morali osredotočiti na ranljive skupine, ne na mulce in najstnike.
In zakaj temu ni tako?
Kak pameten argument ali zgolj enovrstičnice v stilu "ne pa ne!"?

Evo iz moje strani.
Ščitenje "babic" argument je že zdavnaj na smetišču zgodovine ker vsi vemo da tudi cepljeni zelo lepo prenašajo virus (lahko da ne ravno toliko kot necepljeni, ampak babico ne bo zanimalo ali je fasala od cepljenega ali necepljenega)
Zmanjšati naval na bolnice pade v vodo tisti moment ko pogledamo statistiko (povprečna starost v bolnici preko 55 ipd...)
Mulce ni potrebno zaščititi, ker je za njih kovid v 99,999% primerih zgolj slab prehlad.

Če misliš da boš s temi cepivi izkoreninil ta virus, se krepko motiš (preberi si kaj kako taki virusi delujejo in zakaj recimo tudi za gripo nimamo 100% delujočega cepiva)

Iz druge strani imamo tekoče študije ki preverjajo zakaj naenkrat povečanje mijokarditisa med cepljenimi mladimi, ipd...

Torej kaj boš pridobil s cepljenjem mulcev razen tega da jih boš izpostavil dodatnemu tveganju (cepiva), pa kakršnokoli tveganje to že bilo?

Moj solution je precepiti tiste ki so najbolj ranljivi (torej starejše in tiste za katere se ve da imajo bolezni ki vplivajo na potek kovida). Dokler so pogoji za virus fenomenalni (sredi vala, mrzlo vreme...) naj se mulci držijo stran od dedkov in babic.
Ostali se probamo držat vsaj minimalnih higijenskih napotkov (maske v zaprtih prostorih, distanca) - čeprav je to težko glede na to koliko ljudi se v štacunah obnaša kot podivjano govedo.
Garantiram da bi bilo tako bolje kot pa ta zmedena štala ki se jo gredo naši vladajoči in njihova "stroka".

Zdaj pa bi rad slišal kak proti argument. Enovrstičnice zadrži zase, ker ne dodajo nič k celotni debati (razen da se virtualno mečeš ven kako si pameten in razgledan, ostali smo pa zabiti osli).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Skupina je samo ena. Prebivalci SI.
Vse kar praviš ne pomaga. Potrebno je cepljenje oz. precepljenje. Drugega načina za zmanjšanje pritiska na bolnišnice ni. No totalno zaprtje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Skupina je samo ena. Prebivalci SI.
Vse kar praviš ne pomaga. Potrebno je cepljenje oz. precepljenje. Drugega načina za zmanjšanje pritiska na bolnišnice ni. No totalno zaprtje.
Torej trdiš da bolnice filajo prej zdravi necepljeni 30 letniki in manj (torej mulci)?
Oziroma kje je podlaga za tvojo trditev? Jaz sem ti za moje trditve napisal en kup razmišljanj ki pridejo zraven.

Če se pa kaj motim me pa popravi. Fartsalot z veseljem prizna če je kaj zajebal...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Sedaj naj razglasijo da je potreben pogoj PC od 15.12. dalje za skoraj vse storitve v državi (gostilne,sejme,gledališča,koncerte .....) da ne bo kasneje spet sprenevedanja.


 

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Sedaj naj razglasijo da je potreben pogoj PC od 15.12. dalje za skoraj vse storitve v državi (gostilne,sejme,gledališča,koncerte .....) da ne bo kasneje spet sprenevedanja.
Kaj boš rešil s tem razen to da se bo potem zares začelo "kovid žuranje" ker bodo vsi hoteli dobiti P v izkaznico (in posledično se bomo še malo hitreje prekuževali in, glej si no zlomka, še hitreje filali bolnice)?
Še tebe vprašam. Katera skupina nam fila bolnice in intenzivno?
Naslednje vprašanje - zakaj se ne osredotočimo na njih? Mogoče ker so dobri volilci trenutne vlade? Just a thought - ne govorim da je to res. Saj veš, na glas razmišljam pa to...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Skupina je samo ena. Prebivalci SI.
Vse kar praviš ne pomaga. Potrebno je cepljenje oz. precepljenje. Drugega načina za zmanjšanje pritiska na bolnišnice ni. No totalno zaprtje.

Se kakšen z takim prispevkom kdaj vpraša, kolikšen IQ doseže oz koliko kritičnega razmišljanja premore?

Poglej npr. statistiko hospitalizacij zaradi kovida. Koliko ljudi pod 60 zaseda postelje na intenzivi pa v SB?
Pogledamo statistiko smrti. Kako kaže za generacije pod 70? Koliko presežnih smrti imamo v sloveniji pod 70 let v primerjavi z leti pred 2020?

Ko si bodo opranoglave ovčke vse to pregledale, bodo morda ugotovile, da cepivo (v luči tega, da ni nekega znanstvenega dokaza, da zmanjšuje viral load), v skupini pod 60, ne doprinese kaj več kak % ali 2 tekom celotne epidemije.
Teoretično, če bi pocepili vse pod 60 in nobenega nad 60, bi epidemija eksplodirala. Bolnišnice bi bile krepko, krepko prezasedene.
Če bi pa pocepili vse nad 60, ter nobenega pod 60, sem pa prepričan, da bi zmogli brez neke hude drame.

Cepljenje populacije pod 60, bi bilo smiselno, v kolikor bi se krepko omejilo možnosti prenosa. Sam sem v eni od tem že napisal, da če mi kdo pokaže neodvisno znanstveno študijo, na vzorcu par 1000 ljudi, v kateri bo potrjeno, da so cepljeni občutno slabši prenašalci, se grem cepit (viral load mora biti vsaj za 50% majnši).
Do takrat pa je kotaljenje bučk, da bodo trenutna cepiva ustavila epidemijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Ali je populacija precepljenje, prebolela, imuna, karkoli že. Ne moreš ščititi posameznih skupin. Saj večinoma poguba najbolj pametnih sloni na neumnostih neke manjsine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Ali je populacija precepljenje, prebolela, imuna, karkoli že. Ne moreš ščititi posameznih skupin. Saj večinoma poguba najbolj pametnih sloni na neumnostih neke manjsine.

Najbolj rizične v okoli 30%+ dobesedno boli k***c.

Zakaj sekirancija?

Selekcija v SB in na ICU, če zmanjka postelj, najprej mlajši, potem starejši cepljeni, nazadnje starejši necepljeni.
Ne da sem žleht ali privoščljiv komurkoli. Ampak dejstvo je, da je neumnost jagat delovno in šolsko ter predšolsko populacijo z omejitvami, medtem ko "volilno bazo" ne zanima niti lastno zdravje. Oni pač hodijo v Evrospin, Lidl, Hofer. Na kave in večerje že davno ne več. In po njihovo ne potrebujejo cepiva.
Tejle držijo za talca državo in zdravstvo. Ne nek povprečen Janez, Micka in njuna otroka Lojzek in Francka.

Cepljenje populacije pod 60, enostavno ne doprinaša toliko, da bi se bilo vredno spotikati vanjo. Cilj in edini cilj, bi moral biti precepiti starejše.
 

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Poguba najbolj pametnih sloni na neumnostih neke manjsine.
In kako ti veš kdo je v tej zgodbi pameten in kdo ne? Daj, razsvetli nas, prosim.
Imaš narod ki je razdeljen vaxx vs. anti-vaxx (ok in tiste ki smo nekje na sredi, da bi bilo treba cepiti ogrožene, pustiti pa pri miru mlade zdrave ljudi).
Imaš zdravnike ki govorijo eno, imaš take ki govorijo drugo.
Enako velja za znanstvenike.

O naši "stroki" ne bi izgubljal besed. Krek se pomoje sam še oblečt ne zna. Glavna zadeva v CV mu je delo z narkomani.

Torej. Kako lahko trdiš, da ti pa "gvišno" veš točno kaj se dogaja in kaj je potrebno storiti? Če se še (prava) stroka ne more med sabo zmenit.
In posledično, koji ku&&& bomo cepili neke mulce in mlade, ki dobro vedo da jim ta virus ne predstavlja ama nobene grožnje, se pa sumi da jim grožnjo (v določenem procentu) dejansko predstavlja cepivo?

Torej?
Res me zanima.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Koker opazam tisti 3x cepljeni najbolj zagovarjajo polno precepljenost populacije.
Najbrz se bojijo da bodo zboleli, ko na cesti srecajo necepljenega.
To ne, skrbi pa me, da zame ne bo postelje, če me bo slučajno trefil infarkt. Tako kot tisti primorski župnik, ki je hropel pod kisikom in dejal, zakaj bi se cepil, ko pa zdravo živim. :nigladek: Taki mi bodo požrli posteljo in oskrbo. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
To ne, skrbi pa me, da zame ne bo postelje, če me bo slučajno trefil infarkt. Tako kot tisti primorski župnik, ki je hropel pod kisikom in dejal, zakaj bi se cepil, ko pa zdravo živim. :nigladek: Taki mi bodo požrli posteljo in oskrbo. :evil:
Ampak tak ki ti bo odžrl posteljo bo verjetno star 70+ let... zakaj se potem spravljamo na mulce?