Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Predvidevaš da nečesa ne vem, kar ti misliš da veš, pa pravzaprav v luči napisanega nima niti veze ali zboli 1% ali 100% okuženih, vprašanje je v resnici to, koliko od "cepljenih" je v resnici cepljenih in koliko od "prebolelih" je resnično prebolelih.
Pri vrhunsko pošlihtanih bazah podatkov, kot jih ima NIJZ, je možno čisto vse.
Absolutno se pa strinjam, da bi morali začeti odpuščat tiste, ki se nočejo cepit, začenši v politiki, NIJZ in zdravstvu.
Repliciral si pač z neko neumnostjo, ki nima nobene veze s trditvijo, ki sem jo sam izpostavil. Dejstvo je, da se je nemalo dohtarjev in drugih pri koritu, kateri so bili v skupini prebolevnikov, lažno cepilo. Toliko, da so dobili štempl oz. potrdilo. Pa se vprašam, če dejansko oni sami niso res tisti pravi anticeplici, ki se bojijo nastaviti roko, čeprav so ekstra pametni glede cepiv.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Prof. John P.A. Ioannidis talk on "COVID-19 epidemiology: risks, measures, and ending the pandemic"
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.707
113
kod Džej-Zija
nisem nic prizadet, sam pac motijo me "novice", ki za promocijo izkoriscajo otroke.
Če te moti, gre torej za čustva. Sprijazni se.

Če bi se cepil, bi si lahko mislil, da si svoje opravil tudi pri skrbi za svoje otroke. Ker se pa nisi, imaš slabo vest, te pa potem takele novice prizadanejo in "motijo". Mene ne moti, ker sem svoje opravil.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.546
263
113
ok, vsak dan nekaj novega. ce te nekaj moti, je za to krivo custvo.

pa se enkrat, nic me ni prizadelo. bo danasnji dan potekal enako kot, ce tega ne bi prebral.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Tale topic je res dbest.

tenor.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.294
6.528
113

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor

Tem popustijo, potem pa sledi gso
Že znano ... konec brezplačnega testiranja za vse, razen za tistih 86 izjem. :valjamse:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.294
6.528
113
Tako je prav, za opravljanje dejavnosti mora bit testiranje brezplacno, ce je pogoj za opravljanje te dejavnosti pogojeno z PCT.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Tako je prav, za opravljanje dejavnosti mora bit testiranje brezplacno, ce je pogoj za opravljanje te dejavnosti pogojeno z PCT.
Tako, kot ti država časti opravljanje vozniškega izpita, če je pogoj za vožnjo avtomobila.
Tako, kot ti država časti izdelavo projektne dokumentacije, če je pogoj za gradbeno dovoljenje.
Tako, kot država časti strošek vizuma, če je ta pogoj za vstop v R Slovenijo.
Tako, kot država časti .....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tako, kot ti država časti opravljanje vozniškega izpita, če je pogoj za vožnjo avtomobila.
Tako, kot ti država časti izdelavo projektne dokumentacije, če je pogoj za gradbeno dovoljenje.
Tako, kot država časti strošek vizuma, če je ta pogoj za vstop v R Slovenijo.
Tako, kot država časti .....
Enega sporočila ne napišeš na forumu, ne da bi pri tem namerno nerazumel vsebino, na katero repliciraš. Govora je seveda, da če se začne na delovnem mestu nekaj pogojevati, mora biti to za delavca brezplačno. Ali bo to krila država ali delodajalec, je stvar dogovora, ki se delavca ne tiče.
Kot vidimo, bodo sindikati javnega sektorja za svoje poskrbeli, bomo pa vidli kaj bo GZS storila ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Tako, kot ti država časti opravljanje vozniškega izpita, če je pogoj za vožnjo avtomobila.
Tako, kot ti država časti izdelavo projektne dokumentacije, če je pogoj za gradbeno dovoljenje.
Tako, kot država časti strošek vizuma, če je ta pogoj za vstop v R Slovenijo.
Tako, kot država časti .....

Da bi bilo kolikor toliko primerljivo, bi moralo biti npr. če nimaš rdečega avtomobila, boš za vsako vožnjo plačal 10€.

Če ne boš zidal pritlične hiše, boš za vsaki dan bivanja v njej doplačal 1€.
.
.
.
.
.
Ker če se poklekne pri plačljivih testih za opravljanje dejavnosti, kaj bo naslednje?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Enega sporočila ne napišeš na forumu, ne da bi pri tem namerno nerazumel vsebino, na katero repliciraš. Govora je seveda, da če se začne na delovnem mestu nekaj pogojevati, mora biti to za delavca brezplačno. Ali bo to krila država ali delodajalec, je stvar dogovora, ki se delavca ne tiče.
Kot vidimo, bodo sindikati javnega sektorja za svoje poskrbeli, bomo pa vidli kaj bo GZS storila ...
Delodajalec ti plača javni prevoz do službe, če želiš ti iti s avtom, ker se ne želiš drenjati s plebsom, si sam časti avto.

Se pa različne primere presoja po kriteriju sorazmernosti, tukaj bo faktor, da ti je država dala brezplačno cepljenje. Imaš svobodno voljo, da ti izbereš nekaj drugega, si pa to sam plačuj.

V moji pogodbi o zaposlitvi imam navedeno, da moram vsak trenutek izpolnjevati kriterij X, če ga ne izpolnjujem sledi odpoved pogodbe o zaposlitvi. In mi tega pogoja ne častita niti država niti delodajalec.

V trenutnem pravnem redu mislim, da dikcija "če se začne na delovnem mestu nekaj pogojevati, mora biti to za delavca brezplačno" ne drži. Seveda lahko z argumenti dokažeš nasprotno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Delodajalec ti plača javni prevoz do službe, če želiš ti iti s avtom, ker se ne želiš drenjati s plebsom, si sam časti avto.

Se pa različne primere presoja po kriteriju sorazmernosti, tukaj bo faktor, da ti je država dala brezplačno cepljenje. Imaš svobodno voljo, da ti izbereš nekaj drugega, si pa to sam plačuj.

V moji pogodbi o zaposlitvi imam navedeno, da moram vsak trenutek izpolnjevati kriterij X, če ga ne izpolnjujem sledi odpoved pogodbe o zaposlitvi. In mi tega pogoja ne častita niti država niti delodajalec.

V trenutnem pravnem redu mislim, da dikcija "če se začne na delovnem mestu nekaj pogojevati, mora biti to za delavca brezplačno" ne drži. Seveda lahko z argumenti dokažeš nasprotno.

Se pravi, delodajalec lahko postavi pogoj, da vsi neblondinci dobijo samo 50% plače.

Če želiš 100%,ti pa "časti" blond barvo za lase.

In nekaterim vam je to logično?

Za začetek je celoten PCT pogoj hudo vprašljiv že v njegovi osnovi, sploh v času, ko epidemija sploh ni razglašena.