Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
sam kaj pa je to na mejah, da so take guzve?

a je tak naval folka al tok bolj natancno gledajo papirje?

Naval na Hrvaško je sedaj tak, kot ga zadnjih 10, 15 let še ni bilo.
To sem poredvidel že spomladi, ko sem malce vklopil logiko in psihologijo in predvidel, da si bodo letos poleti glede dopustov Slovenci dali duška, kot še nikoli prej.
No, očitno tudi Avstrijci, Nemci, ter še kdo.

Z Lošinja kličejo slovenski turisti, ki nimajo kje spat (2 primera, pa vendar to veliko pove) lastnike slovenskih počitniških hišic, če jim lahko oddajo za teden, ali dva..
Ja, z Lošinja, ker so šli na omenjeni otok,nič rezervirali, pa mislili, da bodo apartma dobili z levo roko, sedaj pa bodo nekaj dni spali na plaži.

Čeprav si tudi nekateri Slovenci, predvsem pa avstrijski in nemški voditelji želijo, da bi bilo letos poleti na Hrvaškem "slabo"...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Potem se pa gre preko dneva na maloobmejni prehod Žuniči;)
Tam se je včeraj tudi čakalo po več ur: https://www.24ur.com/novice/sloveni...asko-nastajajo-do-10-kilometrski-zastoji.html

V svetu Google Maps in spletnih forumov je marsikdo odkril poti, ki so prej bile rezervirane bolj za lokalce in poznavalce. Jbg, lepo je bilo dokler je trajalo. (Odkar je cela Slovenija in pol Nemčije odkrilo Novokračine, se sploh ne splača več tja - čaka se še več kot na Jelšanah.)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Meni je popolnoma vseeno koliko časa čakam. Pot je del dopusta, sicer raje vidim, da na cesti preživim čim manj časa, ampak načeloma se ne sekiram preveč. Zadnjič sem na Jelšanah ob povratku čakal tri ure, je pa prednost, da sem bil s kamperjem, ki je bolje izoliran kot avto, imam možnost, da grem na WC in pa poln hladilnik hrane in pijače.
Zame je pot tudi del dopusta, ampak ne žganje v koloni na 30ih stopinjah in premikanje po 2 avta naprej. Raje naredim 100+ km obvoz in se peljem. Recimo na srbski meji sem enkrat naletel na tako kolono. 5km kolone, loool. Lepo obrnil, naredil 130km obvoza, ampak se lepo peljal po regionalkah, prišel na mejni prehod, kjer je bil pred mano en avto in lepo naprej. Zraven pa še prišparal vsaj 2 uri, če ne še več. Pa še videl nekaj pokrajine.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj ni nujno rinit na morje za vikende. Potej imaš pa še razne ynose k morjo peljat tv in jogi čez tri države in samo dodatno delajo kolone...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in mr_

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.121
2.466
113
Tam se je včeraj tudi čakalo po več ur: https://www.24ur.com/novice/sloveni...asko-nastajajo-do-10-kilometrski-zastoji.html

V svetu Google Maps in spletnih forumov je marsikdo odkril poti, ki so prej bile rezervirane bolj za lokalce in poznavalce. Jbg, lepo je bilo dokler je trajalo. (Odkar je cela Slovenija in pol Nemčije odkrilo Novokračine, se sploh ne splača več tja - čaka se še več kot na Jelšanah.)
Nemce in še nekaj ostale zahodne evrope sedaj opažam, da so začeli odkrivati tudi prehod Središče ob Dravi, v Ormožu je včasih že bolj gužva. Doslej sem morda največ videl kakih 30 avtov čakati v Središču, včeraj ni bilo čakanja. Če še to ni dovolj pa je 1 km stran še maloobmejni prehod, kjer lahko ravno tako pridejo čez, tam pa ni nikoli gužve. 14 km stran je potem avtocesta Varaždin - Zagreb, kjer pa se zna nato zabiti na Lučkem.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.658
113
Ali so katere države, ki ne priznavajo smo enega odmerka cepiva za prebolevnike? Obstaja kakšen spisek?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ali so katere države, ki ne priznavajo smo enega odmerka cepiva za prebolevnike? Obstaja kakšen spisek?

Nimam spiska, ampak ITA zahteva*** polno cepljenost, se pravi tudi prebolevniki morajo imeti dve prejeti dozi cepiva, za cepiva, ki so mišljena za prejem dveh doz (se pravi Janssen tu ne šteje) in preteči mora tisti določeni čas po zadnji dozi.

***v praksi ne vem kako kontrolirajo tole, ker mene ni nihče niti na letališču, niti v holteu, niti ne v restavracijah vprašal po ničemer, ne po opravljenem testu, ne po potrdilu in niti ne po PFL dokumentu, res pa so se ljudje striktno držali nošenja mask v zaprtih prostorih, nekateri pa tudi zunaj.