Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
kupi ji tablete proti potovalni slabosti


Ampak pozor ima tudi stranske učinke
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Potrebno je uporabit glavo, ne pa silit ob neprimernih urah na neprimerne prehode. Če se Slovenci ne znajdejo niti za eno pot domov/na dopust...

Včeraj sem se vrnil s Hrvaške v Slo, šel zvečer čez Sočergo. Pred mano 10 avtov na meji, Hrvatov nikjer ne na izstopu, ne na vhodu v državo. Naši preverjali papirje brez skeniranja.

V zadnjih dveh tednih sem prevozil 4 države, papirje so preverjali le včeraj pri vhodu v Slo. Italije, Avstrije in Hrvaške niso zanimali.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Moraš bit pa poseben, da greš v soboto 17.7 kot slovenec čez Jelšane.
Se ne morem načudit ko gledam MB tablice v Gruškovju v koloni 2h plus
Ni treba biti poseben. Smo računali na gnečo, se pripravili nanjo in nam ni bilo nič hudega. Kljub tolikšnemu čakanju...

Je pa hec v tem, da sem si pred odhodom dobro pogledal situacijo po spletnih straneh in je povsod pisalo dve uri čakanja za izstop, ravno tako na drugih mejnih prehodih. Tako, da se nisem obremenjeval z drugo potjo, ker smo računali na ti dobri dve uri čakanja. Potem pa sta se ti "predvideni" dve uri čakanji razvlekli na šest ur in pol. In to me moti, da ne znajo na spletne strani/aplikacije napisati namesto "več kot dve uri" npr. "3 ure, 4 ure, 6 ur", itd...

Naposlušal sem se tudi novic po radiu (SLO1, VAL 202, razne lokalne) in so povsod samo ponavljali več kot dve uri...

So pa dejansko pregledali vse osebne in covid dokumente...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Ni treba biti poseben. Smo računali na gnečo, se pripravili nanjo in nam ni bilo nič hudega. Kljub tolikšnemu čakanju...

Je pa hec v tem, da sem si pred odhodom dobro pogledal situacijo po spletnih straneh in je povsod pisalo dve uri čakanja za izstop, ravno tako na drugih mejnih prehodih. Tako, da se nisem obremenjeval z drugo potjo, ker smo računali na ti dobri dve uri čakanja. Potem pa sta se ti "predvideni" dve uri čakanji razvlekli na šest ur in pol. In to me moti, da ne znajo na spletne strani/aplikacije napisati namesto "več kot dve uri" npr. "3 ure, 4 ure, 6 ur", itd...

Naposlušal sem se tudi novic po radiu (SLO1, VAL 202, razne lokalne) in so povsod samo ponavljali več kot dve uri...

So pa dejansko pregledali vse osebne in covid dokumente...
Saj ti tudi google maps zna povedat čas čakanja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
U odnosu na pretpandemijski srpanj 2019., s tržišta Austrije ostvareno je 99 posto noćenja, iz Slovenije 94 posto, iz Njemačke 87 posto, dok su domaći turisti na razini od 94 posto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Ne moreš sončkov ob 2.30 vreč iz postelje. Ali pa utrujen tatko tud ne bo vstajal ob taki nečloveški uri. Pa vožnja po žgočem soncu je tudi nekaj posebnega, poseka sončni vzhod :).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Imam otroka 2.5 in 4.5 leta. In sta šla 10 dni nazaj prvič z starimi starši sama na morje. Vstali ob 1.00 zjutraj, se odpravili na pot ob 2.00 zjutraj - sploh nobenih problemov. Z mojo sma jih šla dol pobrat, na trajekt smo šli ob 19:30 in prišli domov okrog 2.00 zjutraj. Po krajši zvedavosti lučk in sončnega zahoda sta zaspala in se zbudila doma. Se mi zdi da je to idealni čas za otroke in pot na/iz morja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Jest mam drugo taktiko. Popldne grem spat za par urc, pol pa odhod ob 23.30. Na Vinici sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz imam še boljšo taktiko, grem kar en dan prej. Mislim, kateri debili, vsak gre takrat ko mu paše. Če mu paše v gužvi gre pač ustrezni čas, kdor se pa na dopust ne gre sekirat, pa se mu fučka tudi za gužvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Saj ti tudi google maps zna povedat čas čakanja.
Zna povedat ja, ampak je to totalna brca v temo. Sem za hec pogledal zdaj pot na hrvatijo. Pravi da se pot podaljša 1.5 ur, zadnji update pred 4 urami.
Ampak zna pa gmaps nekaj drugega. Vklopiš traffic in ti nariše lepe rdeče črte, kjer je gužva. Ta podatek je vedno dokaj aktualen. In če je na jelšanah temno rdeča črta od ilirske bistrice do meje, naši pa pravijo da se čaka več kot 2 ure, je potem treba vklopit logično sklepanje da se boš načakal ubožjomater.
99% ljudi te kombinacije gmaps in logičnega sklepanja ni sposobna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Zna povedat ja, ampak je to totalna brca v temo. Sem za hec pogledal zdaj pot na hrvatijo. Pravi da se pot podaljša 1.5 ur, zadnji update pred 4 urami.
Ampak zna pa gmaps nekaj drugega. Vklopiš traffic in ti nariše lepe rdeče črte, kjer je gužva. Ta podatek je vedno dokaj aktualen. In če je na jelšanah temno rdeča črta od ilirske bistrice do meje, naši pa pravijo da se čaka več kot 2 ure, je potem treba vklopit logično sklepanje da se boš načakal ubožjomater.
99% ljudi te kombinacije gmaps in logičnega sklepanja ni sposobna.
Gmaps ima live senzorje in je kr zlo točna stvar.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Jaz imam še boljšo taktiko, grem kar en dan prej. Mislim, kateri debili, vsak gre takrat ko mu paše. Če mu paše v gužvi gre pač ustrezni čas, kdor se pa na dopust ne gre sekirat, pa se mu fučka tudi za gužvo.
Tega ne mormo vsi. Smene na šihtu so ponavad na vikend. Včasih rata že četrtek stisnt in potegnt do pondelka, včasih pač ne.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Čaki ne boš rekel da je ob 4 zjutraj na Vinici čakala 7 ur? Ajde čez dan še verjamem samo ne pa ob 4 zjutraj.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.300
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni je popolnoma vseeno koliko časa čakam. Pot je del dopusta, sicer raje vidim, da na cesti preživim čim manj časa, ampak načeloma se ne sekiram preveč. Zadnjič sem na Jelšanah ob povratku čakal tri ure, je pa prednost, da sem bil s kamperjem, ki je bolje izoliran kot avto, imam možnost, da grem na WC in pa poln hladilnik hrane in pijače.