Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.358
-8.435
113
Sej je prav, naj jih kar.
Take stvari se dela v naprej. Ne moreš čakati z oglaševanjem na sprostitev mej itd, ker si takrat že vse zamudil.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Če nadaljujem temo. Res me je zanimalo kaj mislite, da bo iz letošnjega dopusta. Ker je situacija popolnoma negotova, polovica folka misli, da se z ukrepi pretirava, polovica, da so primerni.

Nekako si ne predstavljam, da bi si hrvaška dovolila zapreti sezono za tuje turiste.

Za nas me ne skrbi, mamo dostop do vikenda nad Kolpo, kjer je edini stres to, da naletiš na kakega medveda med kolesarjenjem. Če bi bile meje odprte, bi šel z veseljem sotoriti na kak otok. Za apartma pa sem se lani odločil, da enostavno ne dam več 100+eur na noč za stare, od morja oddaljene apartmaje na Hrvaškem. Škoda denarja. Letos je bil plan, če že, apartma v Grčiji.

Ps: Sandrine odgovore ignoriranje. Vse bolj se mi dozdeva, da sem jo pred leti zignoriral in pustil štangoželjne, ker se že 10 let trudi prcati v vsaki temi.:D
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
Če nadaljujem temo. Res me je zanimalo kaj mislite, da bo iz letošnjega dopusta. Ker je situacija popolnoma negotova, polovica folka misli, da se z ukrepi pretirava, polovica, da so primerni.

Nekako si ne predstavljam, da bi si hrvaška dovolila zapreti sezono za tuje turiste.

Za nas me ne skrbi, mamo dostop do vikenda nad Kolpo, kjer je edini stres to, da naletiš na kakega medveda med kolesarjenjem. Če bi bile meje odprte, bi šel z veseljem sotoriti na kak otok. Za apartma pa sem se lani odločil, da enostavno ne dam več 100+eur na noč za stare, od morja oddaljene apartmaje na Hrvaškem. Škoda denarja. Letos je bil plan, če že, apartma v Grčiji.

Ps: Sandrine odgovore ignoriranje. Vse bolj se mi dozdeva, da sem jo pred leti zignoriral in pustil štangoželjne, ker se že 10 let trudi prcati v vsaki temi.:D


malo v hecu, malo zares, a oddaš vikend?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
malo v hecu, malo zares, a oddaš vikend?

Težka. Si ga že tako delim s tastom in taščo. Je pa tam reeees užitek. Gozd, hribi, spust po klancu dol do Kolpe, rostilj vsak dan, malo bazen na vrtu, domače sadje in zelenjava.. ni da ni...

Našega pa urejam malo čez mejo z Bosno v srbskem delu, 3 ure vožnje. Tam so pa druge prednosti, kot so kosila v gostilnah za 3 eur, pivo 0,5 eur, vse je za, slovenske razmere skoraj zastonj.. itd... Ampak to je že druga tema, bo treba zgornji stuk bajte urediti še do konca. Spodnji je pa že u nulo za spat, kuhat, bivati...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
super, gledam kolpo za letos, odlična lokacija, samo nastanitev me jebe, pa ne bi ravno šotor,
kar se tiče ostalega... od žene 3. sodelavci se javljajo iz Krka že od petka?naj mi nekdo razloži kako so šli čez mejo
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
super, gledam kolpo za letos, odlična lokacija, samo nastanitev me jebe, pa ne bi ravno šotor,
kar se tiče ostalega... od žene 3. sodelavci se javljajo iz Krka že od petka?naj mi nekdo razloži kako so šli čez mejo
Za Kolpo. Vzemite kaka kolesa s sabo, ker se da povsod s kolesom pa malo kondicije. Mene punci včasih pustita s kolesom v novem mestu, pa grem potem čez hribe do Vinice pa do vikenda.

pa colnarjenje je super, sploh če je vročina.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
Za Kolpo. Vzemite kaka kolesa s sabo, ker se da povsod s kolesom pa malo kondicije. Mene punci včasih pustita s kolesom v novem mestu, pa grem potem čez hribe do Vinice pa do vikenda.

pa colnarjenje je super, sploh če je vročina.

znani so mi adlešiči in okolica, gledam to, pa če je možno blizu reke, da lahko peš čofnem v kolpo
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Poznam en "malo manj" prefinjen kamp na Kolpi, ta bo ravno pravi, da ne bo navala finih turističnih preseratorjev in bom lahko v miru in v senci užival prepotrebno socialno distanco.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.260
3.411
113
Aja, pa še to, kdor ima tam njivo, ki je tik ob reki naj raje namesto koruze letos poseje travo. Bo z lahkoto napolnil travnik s šotorčki. Dobro vem kako zgledajo kampi tam poleti. ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.715
253
113
super, gledam kolpo za letos, odlična lokacija, samo nastanitev me jebe, pa ne bi ravno šotor,
kar se tiče ostalega... od žene 3. sodelavci se javljajo iz Krka že od petka?naj mi nekdo razloži kako so šli čez mejo

hja, tud mene zanima ce so meje hermeticno zaprte? naj se zena pozanima kako so prisli dol...

kako je ce si lastnik nepremicnine dol? mogoce se da kej zmenit na meji?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.472
3.531
113
Trenutno je Hrvaška če greš dol 14 dni karantena na svoji parceli pa ko prideš domov še 7 dni karantene pa gotov dopust