Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Dvomim, da je prekuženost, ker smo bili po % obolevnosti vedno nekako tako kot Ljubljana, precepljena je bila pa predvsem starejša generacija, ki verjetno ni taka ljubiteljica teras. Po moje se virus zunaj ne širi, seveda ob upoštevanju distance, zato je bilo zapiranje teras brez veze, tako recimo kot nošnja mask zunaj.


Pojdi pogledati na ljubljansko tržnico. Same sive glave na kupu kofetkajo, itak na pol gluhi, glave skupaj tiščijo, da se slišijo. Bil v zadnjem mesecu 2x čez vikend na tržnici, pa si rekel, zakaj se mladi držimo ukrepov, če so starejši tako neodgovorni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
O granicama
"Pred nama je donošenje nove odluke o zabrani prijelaza. Taj paket bi trebao stupiti na snagu 1.4. Što se tiče te odluke, mi ćemo anticipirati ono što je evidentno da će biti sadržaj EU uredbe za olakšavanje putovanja. Mi ćemo predvidjeti da se ulazak u zemlju olakša onima koji su se cijepili, preboljeli ili koji imaju negativan PCR", kazao je.
"Tu nekih posebnih olakšanja neće biti osim za djecu do sedam godina. Njima se neće tražiti negativan PCR ili brzi antigenski test", kazao je.
"Što se tiče onih preboljelih, tu će se gledati neki rok od šest mjeseci. Što se tiče cijepljenih, njima će se omogućiti prijelaz", kazao je.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Tole ne vem kako no laufal, proti telesa so lahko v teb se neki cajta, in je zlo tezko dokazat, da si res prebolel pred manj kot tremi mesci.
Res je, današnji odgovor mojega osebnega zdravnika za izdajo potrdila na podlagi protiteles je sledeč:

Potrdilo o prebolelem covidu izdajamo samo na podlagi pozitivnega brisa
na covid.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.665
113
O granicama
"Pred nama je donošenje nove odluke o zabrani prijelaza. Taj paket bi trebao stupiti na snagu 1.4. Što se tiče te odluke, mi ćemo anticipirati ono što je evidentno da će biti sadržaj EU uredbe za olakšavanje putovanja. Mi ćemo predvidjeti da se ulazak u zemlju olakša onima koji su se cijepili, preboljeli ili koji imaju negativan PCR", kazao je.
"Tu nekih posebnih olakšanja neće biti osim za djecu do sedam godina. Njima se neće tražiti negativan PCR ili brzi antigenski test", kazao je.
"Što se tiče onih preboljelih, tu će se gledati neki rok od šest mjeseci. Što se tiče cijepljenih, njima će se omogućiti prijelaz", kazao je.
To je spet nekaj naspol. Otrok pod 15 let se nikoili nebo ceplo. Kaj je sedaj s temi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Eto, s hitrimi testi se bo dalo na Hrvasko. Prebolevniki bodo lahko sli 6 mesecev po preboletju, ne samo 3, kot do sedaj.
 
  • Ljubezen
Reactions: p4pe

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
  • Wow
Reactions: Ginginova

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
234
32
28

Eto, s hitrimi testi se bo dalo na Hrvasko. Prebolevniki bodo lahko sli 6 mesecev po preboletju, ne samo 3, kot do sedaj.

In kje točno piše da se bo dalo s hitrimi testi na Hrvaško :confused: ? Ali jaz kaj ne znam prebrat:oops1: ?
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
234
32
28
To pomeni da veljajo tudi naši hitri (brezplačni) ? Ali pa se pred vstopom na Hrvaško testiraš na meji (plačljiv test)in čakaš na rezultat ? kje? v koloni? :D
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Upam da bo to držalo ! https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-novi-ukrepi-za-vstop-v-drzavo - Za nazaj iz Istre pa PCR za 700 kun :bonk: In kje v Istri lahko opraviš PCR (razen Pule) in da je še sprejemljiva cena?

Za razliko v ceni se skor že splača zapeljat do Reke.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Ma dej kr neki vse skupaj. Kaj naj zdej še moja otroka matram vsak vikend s testi.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
To pomeni da veljajo tudi naši hitri (brezplačni) ? Ali pa se pred vstopom na Hrvaško testiraš na meji (plačljiv test)in čakaš na rezultat ? kje? v koloni? :D

Zaenkrat ni predvideno, da bi testirali na meji, se pa veliko govori o testiranju v destinacijah npr. v Istri, kjer naj bi večja turistična podjetja poskrbela za cenovno ugodnejše testiranje za svoje goste. npr. PCR tam okoli 50 - 60 €. Več bo znanega naslednji teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis