Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Pa ta se res laže kadarkoli zine. Policija ni nič vzpostavila. Imajo pa pravico vprašat izvajalca testov, če je testiranje res bilo opravljeno.
Ma dej no. Hrvat ima lepo vpogled v bazo, pa naš ne bo imel. Sam Hojsi pač nabija v tri krasne. Spet so okužbe gor in ima spet trdega, ko izvaja "ukrepe". Sicer sem pa izvedel, da slavnemu čistilcu bazenov zamaka v bajto na Krku, tko da bo kmal vse OK ;)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Veš da ja, ne bo! Jelko se je ziher cepil, ker je direkt pri koritu in zdaj ga boli curac za nas
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Približuje se to, kar sem napovedoval:

Hrvati bodo SAMI organirali hitre teste za turiste, ki bodo prišli na Hrvaško.
In očitno se bo množno testirati tudi ob odhodu iz Hrvaške, ampak, čisto možno, kot bonus, če si bil na/v HR recimo več kot teden ali 10 dni...

U slučaju da ne uspijemo cijelo vrijeme biti »zelena zona«, trebamo razvijati i plan B. Tu je najvažnija stvar omogućiti široku primjenu brzih i znatno jeftinijih brzih testova, kako za domaće stanovništvo, tako i za naše turiste, od kojih će jedan dio vjerojatno trebati testiranje, kako za ulazak u zemlju, tako i za povratak u svoju matičnu zemlju.

https://www.novilist.hr/novosti/cje...liko-toliko-spasiti-sezonu/?meta_refresh=true


Slovenci lahko na tako "ponudbo" odgovorijo samo tako, da zahtevajo cepljenje ob odhodu iz Slovenije, in dva ali tri teste ob prihodu nazaj...
Imam občutek, da bodo ukinili tudi možnost, iti v karanteno, samo zato, da bodo bolj hebali državljane....

Naj raje lepo povedo, da NE želijo, da bi ljudje še kdajkoli šli na dopust ven iz Slovenije.

Bo pa treba, Slovenija, končno začet delat, ne pa služit (le v zdravstvu) samo na takih in drugačnih testih, ter na cepljenju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
In ravno zaradi tega so zdaj nasi uvedli, da na meji velja samo se PCR test. Nagajanje.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
A bejž bejž.
Jaz imam tudi pravico da mislim da si smotan, pa tega ne bom napisal.

Pravica do koriščenja svojega stanovanja, vikenda, gumenjaka, jahte, NI bejž, bejž, če nisi vedel.

In lastniki, ki podpisujejo peticijo, niso smotani.
Smotan (mogoče tudi zavisten?) si ti, ker msiliš, da nimajo pravice koristiti svoje premičnine, ter nepremičnine. In to kadarkoli se jim sprdne.

Ta pravica je ena osnovnih človekovih pravic.

Nič drugače kot recimo tvoja pravica do vozakanja z avtom. Ni razlike. Namreč, tudi ti se lahko okužuš, če ne drugje, na črpalki. In to brez problema.

Kako to lahko trdim? Danes sem enega, ki bi mi moral nekaj pripeljati, pa je krepko zamujal, čakal na črpalki 25 minut. In seveda opazoval dogajanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne vem, ali nekaterim lastnikom/najemnikom imovine na Hrvaškem pade bralno razumevanje, trezno razmišljanje ali kaj jaz vem, kaj se z njimi dogaja. Meni nobeden ne preprečuje dostopa do moje imovine pri hrčkih. Edino na meji moram dokazat, da v državo, v katero vstopam, ne prinašam virusa. Kakor moram tudi dokazat, ko se peljem na šiht k Jodlarjem. Kakor moram tudi dokazat, ko se vračam iz šihta ali od kockastih. Meni je to čisto normalno in je posod po svetu tako, ni zdaj to neki unikum Slovenije in Hrvaške. Razumem, da so eni nekaj podedovali doli in da nimajo niti za spodoben prevoz in se morajo ciganit preko drugih - tako da razumem, da jim je za tisti test težko dati (zadnjih 10€ gotovine je šlo za faf na Metelkovi). Razumem tudi ljudi, ki so orgazmirali na lifetime porabo 1.5l/100km, zdaj pa imajo porabo 4-5l/100km bencina - hja, gre za bencin, ni še zdaj za en test, bo pujsek hitro prazen. Da izigravajo pravila in državo, samo na račun svojega ega, je tako ali tako jasno, zlomljena veja gor ali dol...
Jaz razumem, da nič ni tako pomembnega na mojem luksuzu, da bi moral po vsej sili rinit dol/gor, da bi podpisoval peticije, da bi si vtepel v glavo, da mi država nagaja itd. Pa razumem moja žena, razumejo moji otroci, razumejo moji starši, ki imajo na Hrvaškem imovino, razumeta tast in tašča... Presneto, vis razumejo, razen par cvetk, ki pa tudi verjamejo v zaroto, pLandemijo in novi svetovni red. Tiste se v loku ognem...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pravica do koriščenja svojega stanovanja, vikenda, gumenjaka, jahte, NI bejž, bejž, če nisi vedel.

In lastniki, ki podpisujejo peticijo, niso smotani.
Smotan (mogoče tudi zavisten?) si ti, ker msiliš, da nimajo pravice koristiti svoje premičnine, ter nepremičnine. In to kadarkoli se jim sprdne.

Ta pravica je ena osnovnih človekovih pravic.

Nič drugače kot recimo tvoja pravica do vozakanja z avtom. Ni razlike. Namreč, tudi ti se lahko okužuš, če ne drugje, na črpalki. In to brez problema.

Kako to lahko trdim? Danes sem enega, ki bi mi moral nekaj pripeljati, pa je krepko zamujal, čakal na črpalki 25 minut. In seveda opazoval dogajanje.
Imam tudi sam premičnino, ki bi jo z veseljem kam odvlekel, trenutno žal ne gre.
Me moti, samo obstajajo tudi hujši problemi in ne pizdakam pretirano.
Stari prdci ste pač razvajeni še iz časa socializma, ko vam je vse padlo z neba, penzijo ste pa zaslužili bolj na račun EMŠO kot dela.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Nacionalni stožer danas će govoriti o mjerama, s obzirom na to da uskoro istječu postojeće. Što se nacionalne razine tiče, doznajemo, izmjena neće biti, nego će se produljiti postojeće mjere, jedino će se predstaviti korekcije oko prelaska granica koje će stupiti na snagu neposredno pred Uskrs.

One bi se trebale ticati najviše susjednih zemalja, odnosno, trebale bi olakšati vlasnicima nekretnina u Hrvatskoj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
No vidiš pa te bodo zgleda hrvatje uslišal. Kateri bo sedaj naslednji problem, da ga bomo lahko skupaj tu reševali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Da nasa vlada umakne, da je samo PCR test zadosti dober za vstop v drzavo. To je cisto podjebavanje naroda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77