Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.985
5.092
113
Ti kot doktor epidemiologije pa si 100% da nima prav?

Jaz vidim umirjanje epidemije, kljub odpiranju dejavnosti. Epidemija bi se ob počasnem doseganju 60% prekuženosti začela umirjati sama. Ne naenkrat, temveč postopoma.
Zanimivo kaj se dogaja pri nas. Verjetno so ukrepi prijeli. Ukrepi, za katere 80% ljudi že davno boli k...c.
Če vzamemo iz enačbe še HAT testiranja, potem bi že bili v oranžni fazi, naskakovali rumeno.

Zanimivo bi bilo videti nacionalno raziskavo o protitelesih na naključnem vzorcu ljudi. V eni drugi temi sem že napisal. Ameriški CDC, na grobo ocenjuje, da je 10 do 20x več okuženih kot je zaznanih. Pri nas smo daleč od takega multiplikatorja (ukrepi, razseljenost, številna testiranja,....). Samo če smo na pol najnižje CDCjeve ocene nezaznanihokužb pridelali, smo blizu 60%.
Samo nebi bil tako hudo prepričan v njegov narobe,, vsaj ne toliko kot ste nekateri.

Morda se AndY1 moti, vendar vsi kazalniki kažejo, da ima prav, oz bi potreboval pojasnilo, kako, da kljub sprostitvam številke padajo in bodo zgravitirale proti 0 v roku 2 mesecev, najslabših za širjenje respiratornih virusov.
Nismo na 60, smo pa na nekje okoli 30%.
Ali drugače rečeno. Balkanci ki niso jebali ukrepov so preboleli, pravtako DSOji, cepljenje kritičnih je v teku, tako da vrag da mora se počasi zadeva umirjat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
Ti kot doktor epidemiologije pa si 100% da nima prav?

Jaz vidim umirjanje epidemije, kljub odpiranju dejavnosti. Epidemija bi se ob počasnem doseganju 60% prekuženosti začela umirjati sama. Ne naenkrat, temveč postopoma.
Zanimivo kaj se dogaja pri nas. Verjetno so ukrepi prijeli. Ukrepi, za katere 80% ljudi že davno boli k...c.
Če vzamemo iz enačbe še HAT testiranja, potem bi že bili v oranžni fazi, naskakovali rumeno.

Zanimivo bi bilo videti nacionalno raziskavo o protitelesih na naključnem vzorcu ljudi. V eni drugi temi sem že napisal. Ameriški CDC, na grobo ocenjuje, da je 10 do 20x več okuženih kot je zaznanih. Pri nas smo daleč od takega multiplikatorja (ukrepi, razseljenost, številna testiranja,....). Samo če smo na pol najnižje CDCjeve ocene nezaznanihokužb pridelali, smo blizu 60%.
Samo nebi bil tako hudo prepričan v njegov narobe,, vsaj ne toliko kot ste nekateri.

Morda se AndY1 moti, vendar vsi kazalniki kažejo, da ima prav, oz bi potreboval pojasnilo, kako, da kljub sprostitvam številke padajo in bodo zgravitirale proti 0 v roku 2 mesecev, najslabših za širjenje respiratornih virusov.

Epidemija bi se ob 60+% prekuženosti začela umirjati, če bi bili popolnoma brez kakršnihkoli ukrepov. A razumeš? Brez, nula, ničesar.
Vse odprto, gostilne/restavracije laufale na polno, diskači, objemanje, lubčkanje, žuri, masovna druženja, turizem laufal na polno, Darjan bi švical v fitnesu,...

In katere številne sprostitve pa že imamo, razen 3 razredov OŠ in dovoljenja za nakup gat? Vse že laufa normalno? Ukrepov ni več?
Jasno po sprostitvi nekega ukrepa, se more poznati že takoj nasledni dan :valjamse: Tudi tebi nasvet, poglej si obnašanje eksponentne funkcije.

In ja, ukrepi so končno prijeli(kljub glupi vladi in glupemu narodu). Ukrepi v kombinaciji z okoli 30% prekuženostjo/precepljenostjo. Končno je R faktor padel pod 1. Zdej je na vrsti upanje, da se ob dodatnih sproščanjih ne bo folku popolnoma odpeljalo, ter da bo tudi ob razširitvi angleža ostal R pod 1.

 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in MrDaco

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Epidemija bi se ob 60+% prekuženosti začela umirjati, če bi bili popolnoma brez kakršnihkoli ukrepov. A razumeš? Brez, nula, ničesar.
Vse odprto, gostilne/restavracije laufale na polno, diskači, objemanje, lubčkanje, žuri, masovna druženja, turizem laufal na polno, Darjan bi švical v fitnesu,...

In katere številne sprostitve pa že imamo, razen 3 razredov OŠ in dovoljenja za nakup gat? Vse že laufa normalno? Ukrepov ni več?
Jasno po sprostitvi nekega ukrepa, se more poznati že takoj nasledni dan :valjamse: Tudi tebi nasvet, poglej si obnašanje eksponentne funkcije.

In ja, ukrepi so končno prijeli(kljub glupi vladi in glupemu narodu). Ukrepi v kombinaciji z okoli 30% prekuženostjo/precepljenostjo. Končno je R faktor padel pod 1. Zdej je na vrsti upanje, da se ob dodatnih sproščanjih ne bo folku popolnoma odpeljalo, ter da bo tudi ob razširitvi angleža ostal R pod 1.
Razen, če imaš opravka z zelo nalezljivim virusom. Potem 60% še ni točka preloma ...
So tudi sami epidemiologi najprej govorili o 60% potrebni prekuženosti ali pa precepljenosti oz. kombinaciji obojega. Nato so dvigovali postopoma to mejo ob preučevanju tudi do 75%.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.461
1.841
113
na temni strani lune
Epidemija bi se ob 60+% prekuženosti začela umirjati, če bi bili popolnoma brez kakršnihkoli ukrepov. A razumeš? Brez, nula, ničesar.
Vse odprto, gostilne/restavracije laufale na polno, diskači, objemanje, lubčkanje, žuri, masovna druženja, turizem laufal na polno, Darjan bi švical v fitnesu,...

In katere številne sprostitve pa že imamo, razen 3 razredov OŠ in dovoljenja za nakup gat? Vse že laufa normalno? Ukrepov ni več?
Jasno po sprostitvi nekega ukrepa, se more poznati že takoj nasledni dan :valjamse: Tudi tebi nasvet, poglej si obnašanje eksponentne funkcije.

In ja, ukrepi so končno prijeli(kljub glupi vladi in glupemu narodu). Ukrepi v kombinaciji z okoli 30% prekuženostjo/precepljenostjo. Končno je R faktor padel pod 1. Zdej je na vrsti upanje, da se ob dodatnih sproščanjih ne bo folku popolnoma odpeljalo, ter da bo tudi ob razširitvi angleža ostal R pod 1.

Kako suvereno nekateri trdite nekaj za kar nimate niti najmanjše osnove, ter se v praksi niti najmanj ne odraža.

Ne rečem, da ima AndY1 100% prav. Vendar verjamem da smo bližje 60% kot pa 30%.

Glede angleškega seva in tvojega paničarjenja, sem ti pa enkrat že povedal.

Največji "čudež" pa je, da države z milejšimi oz neobstoječimi ukrepi v praksi, fantastično bolje stojijo od nas. Aja, mi smo balkanci bolj kot balkanci sami......

Čas bo pokazal, kdo se je prav in kdo narobe odločil. Za sedaj kot kaže, smo mi med slabšimi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
Kako suvereno nekateri trdite nekaj za kar nimate niti najmanjše osnove, ter se v praksi niti najmanj ne odraža.

Ne rečem, da ima AndY1 100% prav. Vendar verjamem da smo bližje 60% kot pa 30%.

Glede angleškega seva in tvojega paničarjenja, sem ti pa enkrat že povedal.

Največji "čudež" pa je, da države z milejšimi oz neobstoječimi ukrepi v praksi, fantastično bolje stojijo od nas. Aja, mi smo balkanci bolj kot balkanci sami......

Čas bo pokazal, kdo se je prav in kdo narobe odločil. Za sedaj kot kaže, smo mi med slabšimi.
Ko poveš dejstva nimaš pojma, nimaš osnove, paničariš,...
Ko nekaj potegneš iz riti, ker ti je tako bolj všeč, si pa alter epidemiolog :valjamse:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Epidemija bi se ob 60+% prekuženosti začela umirjati, če bi bili popolnoma brez kakršnihkoli ukrepov. A razumeš? Brez, nula, ničesar.
Vse odprto, gostilne/restavracije laufale na polno, diskači, objemanje, lubčkanje, žuri, masovna druženja, turizem laufal na polno, Darjan bi švical v fitnesu,...

In katere številne sprostitve pa že imamo, razen 3 razredov OŠ in dovoljenja za nakup gat? Vse že laufa normalno? Ukrepov ni več?
Jasno po sprostitvi nekega ukrepa, se more poznati že takoj nasledni dan :valjamse: Tudi tebi nasvet, poglej si obnašanje eksponentne funkcije.

In ja, ukrepi so končno prijeli(kljub glupi vladi in glupemu narodu). Ukrepi v kombinaciji z okoli 30% prekuženostjo/precepljenostjo. Končno je R faktor padel pod 1. Zdej je na vrsti upanje, da se ob dodatnih sproščanjih ne bo folku popolnoma odpeljalo, ter da bo tudi ob razširitvi angleža ostal R pod 1.
Krivulja, brez kaksnih ponovnih manipulacij s strani vlade, bo/bi sla dol tudi ob sproscanju ukrepov.
Zal Jansa mece polena v kolesje sproscanj, ki jih epidemiologi predlagajo.
Zakaj to pocne?
Zato, ker bi se pokazalo, da bi, tudi ob sproscanju teh ukrepov, krivulja padala.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A ti še 1x napišem kdaj so se mi pojavili simptomi okužbe, kdaj pa sem bil testiran?
Kako to, da je bil "padec" okužb, ravno 1., 2. in 3. januarja, kljub temu da smo imeli okoli božiča sproščanje ukrepov?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.461
1.841
113
na temni strani lune
Ko poveš dejstva nimaš pojma, nimaš osnove, paničariš,...
Ko nekaj potegneš iz riti, ker ti je tako bolj všeč, si pa alter epidemiolog :valjamse:

Daj povej kaka dejstva potem. Ne mi z eksponentno funkcijo pa nevem čem mahati. Povej mi iz prakse.
Po novem letu so šle okužbe gor ali dol? Po novem letu je šlo število potrjeno pozitivnih gor ali dol (HAT testov ne štejem)? Po novem letu so hospitalizacije na intenzivi in v SBjih šle gor ali dol?
Kolikšen skok v okužbah/hospitalizacijah so povzročili božično novoletni prazniki? Koliko jih je povzročilo pravoslavno novo leto?
Kolikšen skok okužb je povzročilo 7 dnevno odprtje dejavnosti pred božičem?

Hop hop hop...............veš kam.........

1 by the land, 2 by the sea............BRITISH ARE COMING..........
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Odločilen udarec "nasprotnikom dopustov" se je pravkar zgodil z odločitvijo ESČP, da, po domače, NIKOGAR nihče ne sme prisiliti v cepljenje.
Tudi mokre sanje Ihana in podobnih, da naj bi se cepili VSI, so v trenutku padle v vodo.

ESČP je napisalo tudi:
...zagotoviti, da so državljani obveščeni, da cepljenje NI obvezno in da nihče ne politično, socialno ali kako drugače pritiska, naj se cepi, če tega ne želijo sami...

Pomembni so členi pod točko 7
7.3.2 zagotoviti, da nihče ne bo diskriminiran, ker ni bil cepljen zaradi možnih zdravstvenih tveganj ali ne želi biti cepljen;
7.3.3 zgodaj sprejeti učinkovite ukrepe za boj proti napačnim informacijam, dezinformacijam in oklevanjem glede cepiv Covid-19;
7.3.4 distribuirati pregledne informacije o varnosti in možnih neželenih učinkih cepiv, sodelovati in urejati platforme socialnih medijev, da se prepreči širjenje napačnih informacij;
7.3.5 transparentno komunicirati vsebino pogodb s proizvajalci cepiv in jih dati na voljo javnosti za parlamentarni in javni nadzor;
7.3.6 sodelovati z nevladnimi organizacijami in / ali drugimi lokalnimi prizadevanji za doseganje marginaliziranih skupin;


Na ESČP bo vsakdo tudi z lahkoto ovrgel odpoved, ki jo bo eventualno dobil, ker se ni hotel cepiti!
Torej tudi ne bo in ne more biti cepilnih potnih listov = selekcije ljudi
na cepljene, ki smejo potovati in necepljene, ki ne smejo potovati.

Link:
https://pace.coe.int/en/files/29004/html



 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Trigger

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Itak. Poskok na 30+% pri PCR je tudi lažnjiv.
Vec kot bos testiral, visje stevilke bos imel. To je pa ravno zato, ker z omejenim stevilom PCR testov na dan, polovis samo delcek vseh okuzenih. Vec kot bos testiral, vec bos ujel tistih, ki jih drugace ne bi testiral.
Tukaj pa dodaj se stevilo laznivih hutrih pozitivnih testov, pa si, kjer si.