Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje, ampk nakladaš po svoji stari navadi o x drugih stvareh.

Dej ti malo poglej cene kvadrat v Nici, pa na Lošinju, potem pa še kaj napiši. Petičbešna Lošinju je Slovenc, ki kupi bajto dol z bazenom za 350 jurjev in potem je cel čas tam. Morda gre vctrgovino po nujno, čecne prinese s seboj oz. mu zmanjka.
Drugače pa ne mešaj petičnega turista s “petičnim” lastnikom nepremičnine na Malem Lošinju. Ampak kaj bom jaz tebi strokovonjaku za petičnivturizem razlagal.

Kakorkoli obrneš, če ima nekdo na Htvaškem ob morju vikend za 150-300.00 evrov in več, je za slovenske pojme - (kar) petičen... Seveda je tu še avto in še kaj drugega.
Revež z garsonjero v Litiji najbrž ni petičen?

Sicer pa si začel brezvezno in brezkončno debato o kriterijih, kdo je petičen...
Zate je pač petičen le Trump...

Zaključujem debato, nisi kredibilen sogovornik, v pomannjkanju argumentov le najedaš.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Men je ravno zima najlepši del morja ko je mir, tišina in sonce. Smo bili ponavadi vsak vikend dol.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sej nazaj še vedno prideš brez hitrega ali PCR testa, ki ju lahko narediš pri nas, naslednji dan po prihodu? Vsaj tako jaz tole razumem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja, mi je glih zdej en razlagal - dol greš z negativnim hitrim testom, ob vrnitvi te vtaknejo v karanteno, naslednji dan narediš hitri test in si frej karantene. in veselo na delo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Hrvati ne priznavajo hitrih testov, samo PCR.

putnicima će se na graničnom prijelazu uručiti letak s uputom o postupku po prispijeću negativnog nalaza molekularnog PCR testa (ne priznaju se brzi antigenski testovi ili serološki).
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Hrvati ne priznavajo hitrih testov, samo PCR.

Če jaz prav razumem : na osnovi testa na protitelesa (če si seveda pozitiven) dobiš pri svojem zdravniku potrdilo da si prebolel covid (ili potvrdu da su preboljeli covid izdanu od liječnika! ) pa gasa čez! Nazaj grede pa v karanteno ki jo naslednji dan prekineš s hitrim testom ! Je to to ?
1612444983478.png
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Če jaz prav razumem : na osnovi testa na protitelesa (če si seveda pozitiven) dobiš pri svojem zdravniku potrdilo da si prebolel covid (ili potvrdu da su preboljeli covid izdanu od liječnika! ) pa gasa čez! Nazaj grede pa v karanteno ki jo naslednji dan prekineš s hitrim testom ! Je to to ? Poglej priponko 42045

Ja, če si bil bolan manj kot 3 mesece nazaj. Za dokazovanje, da si prebolel covid šteje pozitiven katerikoli test (z datumom < 3 mesece) ali pa potrdilo od zdravnika. Torej sploh ne rabiš ekstra potrdila, če imaš papir s pozitivnim rezultatom.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, če si bil bolan manj kot 3 mesece nazaj. Za dokazovanje, da si prebolel covid šteje pozitiven katerikoli test (z datumom < 3 mesece) ali pa potrdilo od zdravnika. Torej sploh ne rabiš ekstra potrdila, če imaš papir s pozitivnim rezultatom.
Počasi bodo veseli tisti, ki so imeli fejk pozitivni HAGT. ;) :bonk:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da jih imam 4 ali 5 v vrsto, pa še kar negativec - sicer logično, ker sem decembra prebolel. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne protiteles, PCR ti kaže tudi virusne delce. In tista teta je rekla, da po prebolelem covidu nima smisla delati PCR testov, ker lahko še mesece kažejo pozitivno. Jaz sem imel po treh tednih hitri test negativen.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ima smisel, če jih moraš delati na zahtevo drugih. Jaz sem prebolel konec leta, bil 15.1. v Nemčiji testiran kot negativen, 25.1. dobil izvid s protitelesi, jutri pa spet PCR pred odhodom na šiht. Če je v laboratoriju slab dan, sem pozitiven, protitelesa ne štejejo, sledi kompletna procedura neplačanega dopusta in izolacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Ima smisel, če jih moraš delati na zahtevo drugih. Jaz sem prebolel konec leta, bil 15.1. v Nemčiji testiran kot negativen, 25.1. dobil izvid s protitelesi, jutri pa spet PCR pred odhodom na šiht. Če je v laboratoriju slab dan, sem pozitiven, protitelesa ne štejejo, sledi kompletna procedura neplačanega dopusta in izolacija.
A to se ti je dejansko zgodilo, prebolelost, negativen PCR test in kasneje pozitiven PCR test?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ima smisel, če jih moraš delati na zahtevo drugih. Jaz sem prebolel konec leta, bil 15.1. v Nemčiji testiran kot negativen, 25.1. dobil izvid s protitelesi, jutri pa spet PCR pred odhodom na šiht. Če je v laboratoriju slab dan, sem pozitiven, protitelesa ne štejejo, sledi kompletna procedura neplačanega dopusta in izolacija.

a gres na bolnisko al kako??