Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
No, tkole je. Oni so nas sele zdajle ujeli, pa ves ta cas niso imeli L od Lockdowna, ki ga imamo mi ze skoraj 2 meseca.

No tkole je Andy, njihov de facto lock-down je napovedan/predviden vsaj do konca januarja..

Pa prema tome.....

Alarmantni podaci
A ovo su podaci za Hrvatsku: do lipnja bilježimo 108 umrlih, do početka studenog u RH je bilo nešto preko 500 umrlih, a od studenog do kraja prosinca imat ćemo preko 3000 umrlih (unutar dva mjeseca toliki porast!). Odgovor na pitanje jesmo li mogli smanjiti broj umrlih da smo pokrenuli ozbiljne mjere početkom studenog, a koje Vam je savjetovala i većina članova Znanstvenog savjeta, prepustit ću Vama. No, vjerujem da će taj odgovor zanimati i građane RH.

Iskreno se nadam da ćete uzeti u razmatranje neke od ovih savjeta i preporuka te da ćete ih protumačiti kao moj doprinos našem zajedničkom interesu a to je zaštita zdravlja građana kao i ekonomije i gospodarstva RH.

S poštovanjem,

Ivan Đikić
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Proporcionalno imajo se vedno konkretno manj mrtvih in to v casu, ko so bili se odprti, mi pa 2 meseca v lockdownu.
S stevilom okuzenih na dan pa smo zdaj tam tam.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ja bomo videli, kok bojo številke rastle. če bojo 1 mesec potem res ni imel prav... če bo pa trajalo 14 dni in potem padec se bo pa malo za zamislit...

upam da se spomnemo čez 14 dni telih postov! :)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ze to, da so nas ujeli sele po dveh mesecih in to s konkretno manj ukrepi (brez policijske ure, brez zapiranja v obcine, brez ukinjanja sole) in z mejo zaprto sele v zacetku decembra, je impresivno.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Proporcionalno imajo se vedno konkretno manj mrtvih in to v casu, ko so bili se odprti, mi pa 2 meseca v lockdownu.
S stevilom okuzenih na dan pa smo zdaj tam tam.

Kot ponavadi ignoriras, mrtvi pridejo "na naplatu" z majhnim zanikom. Kot npr svedska ki ni vec zanimiva. Sicer pa problem korone niso samo mrtvi ampak oboleli ki polnijo bolninisnice - le te so na HR ze konkretno obremenjene. Kaj pa bo v naslednjih 30 dnevih se niti vprasat nocejo.

Ce si zacel igrat na novo primerjalno karto okuzenih, pa samo v vednost da slovenija dnevno /1000 naredi 20-30% vec testov kot sosedje hrvati in to od samega zacetka. Tako da ce bi se vec testirali bi bile stevilke okuzenih ze precej visje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Kot ponavadi ignoriras, mrtvi pridejo "na naplatu" z majhnim zanikom. Kot npr svedska ki ni vec zanimiva. Sicer pa problem korone niso samo mrtvi ampak oboleli ki polnijo bolninisnice - le te so na HR ze konkretno obremenjene. Kaj pa bo v naslednjih 30 dnevih se niti vprasat nocejo.

Ce si zacel igrat na novo primerjalno karto okuzenih, pa samo v vednost da slovenija dnevno /1000 naredi 20-30% vec testov kot sosedje hrvati in to od samega zacetka. Tako da ce bi se vec testirali bi bile stevilke okuzenih ze precej visje.
Tudi pri nas mrtvi prihajajo z 'majhnim' zamikom. Konkretno, z do 28 dni zamika.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tudi pri nas mrtvi prihajajo z 'majhnim' zamikom. Konkretno, z do 28 dni zamika.

Vsak izgovor je prirocen Andy. Ampak je zamik za razliko od drugih minimalen.

Zal pa dejstvo, da Hrvati delajo cca 5000-6000 testov denevno pri 2x vec prebivalcih pa socasno ze vec kot mesec dni pozitiviteta konstantno 30-40% pomeni da bo stanje kmalu obupno.

 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
To seveda ne drzi in obracas moje besede. Napisal sem, da se bo trend rasti, ki smo ga imeli, upocasnil oz ustavil.
In to se je.

Sicer pa to pase v drugo temo.
A nisi imel ti model za izračun okuženih glede na smrtnost, ki ga zagovarjaš? Bomo konec leta dali aktualne številke v tvoj model pa bomo videli kje smo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kisik se isporučuje kao nikad prije

Jučer je u bolnici srušen i logistički rekord. Naime, pacijentima je u jednom danu isporučeno čak 360.000 litara kisika, dok je dnevna potrošnja prije pandemije bila 40.000 litara, devet puta manje.

Gotovo svi pacijenti zarazili su se prije zatvaranja kafića i restorana, dakle nakon onog naglog rasta zaraze sredinom studenoga. Čak i ako u ovom i idućem tjednu dođe do pada broja novozaraženih, to će se u Dubravi primijetiti tek mjesec dana.

"Nažalost, još uvijek je percepcija javnosti da je ovo bolest koja se događa nekom drugom i na nekom drugom mjestu, a ne ovdje", zaključila je sestra Ježek.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.358
2.280
113
V kolikšnem času se bo šlo v tujino? Samo tisti, ki bodo cepljeni - pogoj države v katero greš! No to ne velja za Hrvaško!
Za enkrat je pri nas interes tam 50-60%. Dve dozi z razmakom 14 dni?
Nikoli ne bo 2 mil doz do junija v Sloveniji - dvakratno cepljenje.
Nemčija jih je mimo EU kvote zase naročila 350 mil. Pravijo, da morajo računate ne vse v Nemčiji!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Vsak izgovor je prirocen Andy. Ampak je zamik za razliko od drugih minimalen.

Zal pa dejstvo, da Hrvati delajo cca 5000-6000 testov denevno pri 2x vec prebivalcih pa socasno ze vec kot mesec dni pozitiviteta konstantno 30-40% pomeni da bo stanje kmalu obupno.


dobr, teh napovedi smo slisal ze malo morje, tudi pri nas...

dejmo pocakat preden se dela zakljucke.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
saj po vseh anketah ni nekega zanimanja za ceplrnje kar jim paše ker ga še nekaj časa ne bomo dobili v konkretnih količinah. No mogoče nova vlada uštima Sputnik.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ne rabis biti ravno platon da podas tako hipotezo. Prej kot slej se vse epidemiloske krivulje sploscijo in obrnejo navzdol. To so osnove.
O, a res?

Ampak jaz sem napovedal, da se bo to zgodilo do novega leta in glej ga zlomka (brez spremenjenih ukrepov ze od zacetks novembra):


V primerjavi s prejšnjim tednom se število novoodkritih okužb znižuje že šesti dan zapored