Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
UKOM objava:

S ponedeljkom, 26. oktobra, veljajo spremenjeni seznami držav, ki označujejo epidemiološko situacijo v posamični državi ali njenih delih, ter spremenjena pravila odrejanja karantene ob vstopu v Slovenijo:

Osebe, ki prihajajo iz zelenih ali oranžnih držav ali administrativnih enot držav, lahko v Slovenijo vstopajo brez omejitev.

Osebi, ki vstopa v in ima prebivališče v državi na rdečem seznamu ali prihaja iz te države, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 odredi karantena za deset dni. Karantena pa ne bo odrejena, če oseba ob prehodu meje predloži negativni izvid testa na prisotnost SARS-CoV-2 (COVID-19), ki ni starejši od 48 ur in je bil opravljen v državi članici EU, državi članici schengenskega območja ali pri organizaciji ali posamezniku, ki sta ju Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano prepoznala za ustrezna in verodostojna ter so navedeni v seznamu na spletni strani Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano.

Vstop brez napotitve v karanteno na domu in brez predložitve negativnega testa na prisotnost COVID-19 se dovoli 17 izjemam.

Torej očitno so spremembe res samo za rdeči seznam.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
No, po novem celotna Hrvaška (in še kaj) na rdečem seznamu:


Na rdečem seznamu držav oziroma njihovih delov, ob vrnitvi iz katerih je razen izjem obvezna karantena, bodo po novem celotna območja Hrvaške, Avstrije in Madžarske. Od italijanskih dežel pa je izjema samo Kalabrija. Na rdečem seznamu bo od ponedeljka, ko bo nov odlok o prehajanju meja predvidoma začel veljati, tudi Srbija.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
No pa pejmo še zadnjič za 48h. Me zanima kdaj bo to sproščeno, v dveh tednih sigurno ne
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
ja lepo se mejte. kksno slikco poslji. odklopi se od neta in se bos imel najlepse. mi bomo pa doma na kavcu in na forumu bentil cez vlado in ukrepe.

na trajektu pa le pelji tud mulce na palubo...

;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
haha, se za nl ne vemo ce bomo sli lahk mal okol, ti pa ze za drug let polet sprasujes.

seveda bomo sli ze za 1. maj... s potrdilom o cepljenosti.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ha ha :) Jaz sprašujem za bližnjo prihodnost. Lahko bi dal vsaj za 12 ur ali kaj podobnega da mal pogledaš če je vse ok. Če maš pa na slo obali pa ni panike, tja pa lahko skos hodiš, 30 km stran bomo pa čakali, kaj pol leta da pridemo do svoje lastnine?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
hja, sej ma tud hrvaska svoje ukrepe ki se nas/vas ticejo... tko da ni vse na nasi vladi...

mislim da trenutno samo nekaj posameznikov ve, kaksni bojo ukrepi do konca leta...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ja, imamo dvojno blokado, saj zato mi pa že malo dopi** vse skupaj, ker očitno se bo tole konkretno vleklo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Verjetno, danes sem slišal po radiu novico, da se Avstrijci zavzemajo, da meje znotraj EU ne bi bile zaprte. Le zakaj, poleti so pa hoteli, da državljani niti na dopust ne bi šli izven države.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.973
113
Verjetno, danes sem slišal po radiu novico, da se Avstrijci zavzemajo, da meje znotraj EU ne bi bile zaprte. Le zakaj, poleti so pa hoteli, da državljani niti na dopust ne bi šli izven države.
Vsaka država na svoje strune špila... Od kolegov ki v AT delajo, slišim da se pripravljajo na totalen lockdoun. Mogoče jim tako rata spustit krivuljo toliko, da se z novim letom lahko odprejo smučišča.
Za razliko od nas, da pri njih ob tej novici noben ne trobi okoli parlamenta na Dunaju.