Coreldraw

packon

Pripravnik
7. maj 2015
44
2
8
Je še kaj takih ki uporabljate Coreldraw?
Zakaj ta program ni več toliko uporabljen kot je bil nekoč?
Je res da v tem programu prihaja do barvnega zamika?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.395
-1.375
63
Jst ga uporabljam po sili razmer, drugače adobe komplet.
Glede barvnega zamika pa, vse je v nastavitvah. Evropa ima druge standarde.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.344
-53
113
Je še kaj takih ki uporabljate Coreldraw?
Zakaj ta program ni več toliko uporabljen kot je bil nekoč?
Je res da v tem programu prihaja do barvnega zamika?

meni je prvo orodje.

uporabljen zato ni vec toliko, ker nekoc ni bilo illustratorja. vecina je presla na adobe. ampak jest sem ga osvojil toliko kot ga rabim in ga ne menjam. vcasih probam kaj v adobeu, pa mi ne potegne... drugacna logika.

barvnega odstopanja mislis? imas tam profile, ki si jih moras ustrezno pripravit.

za kaj bi ga ti uporabljal?
 

packon

Pripravnik
7. maj 2015
44
2
8
Za rezat folijo in morda še za potisk majic.

Če začenjaš iz nule ima Adobe lažjo logiko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bluub

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.063
460
83
Za rezat folijo in morda še za potisk majic.

Če začenjaš iz nule ima Adobe lažjo logiko?
če začenjaš z nule, potem je vseeno. Pač se navadiš.
Morda ima adobe več how to videov na yt, pa se je zato lažje naučit.
Imam oboje, pa ker sem štartal v adobe, mi je to lažje. Pa ko sem moral uporabljat druge adobe programe, je potem lažje, ker so nekatere stvari med seboj kompatibilne...

Ne vem, če je še tako, corel je imal super funkcijo, če si dobil file od zunaj brez fontov, je corel znal do pretvorit v vectorje. Ilustrator je pa težil, da nima fontov in si se lahko jeba...
Adobe imamo eno naročnino za cel paket (cca 70-80eur mesečno se mi zdi), pa ga imam lahko na dveh računalnikih + na telefonu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.344
-53
113
eh, to nikoli ni delalo pri corelu. sicer res vpraša, če uvozi krivulje, ampak je potem vse razmetano...

filei potujejo večinoma v pdf, to se potem v acrobatu pretori v krivulje.

corel je 40€ ja... bi pa lažje dobil kakšnega na torrentih, kot adobe. Za izrez ne rabiš najnovejšega, dela tudi 10 let star čisto enako.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Corel, Adobe, Pitstop, razni RIP-i, itd. Problem je v tehničnem poznavanju programov in njegovih nastavitev. Ljudje pač zloadajo scrackan software, pa misli da je oblikovalec, grafik, tiskar, prebral pa ni tud osnovni manual. Dnevno popravljam in pripravljam precej file-ov za CTP, print za sublimacijo, UV print, Ecosolvent, thermo print, in seveda skoraj vedno dobim file-e z raznimi dodanimi profili (ponavadi U.S. Webcoated, ali pa kar nekaj). Črn text iz vseh barv CMYK-a, white overprint-i, lensi, transparence, multiply-i, RGB-ji, da se ti zmeša. Res se prav sprašujem, kako komu sploh rata to naredit. Na konc, ko je kaj narobe, ti pa reče: "pri meni na ekranu je v redu". :bonk:
 
  • Haha
Reactions: aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.395
-1.375
63
Bolj se ne morem strinjat. Razni swopi, o fogri pa še slišali niso.

Al pa tista, a mi oblikuješ en letak, plakat, vizitko... za praznovanje sosede, ki ima 90 let.
In kakšne imate želje, karkoli, kako idejo?
Ne ne, samo da bo lepo.
In potem, ko oblikuješ, pa reče, ja sm mislila, da bo tako in tako, da bo drugače izgledalo, kot sem si predstavljala :bonk:
 
  • Haha
Reactions: p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Bolj se ne morem strinjat. Razni swopi, o fogri pa še slišali niso.

Al pa tista, a mi oblikuješ en letak, plakat, vizitko... za praznovanje sosede, ki ima 90 let.
In kakšne imate želje, karkoli, kako idejo?
Ne ne, samo da bo lepo.
In potem, ko oblikuješ, pa reče, ja sm mislila, da bo tako in tako, da bo drugače izgledalo, kot sem si predstavljala :bonk:
Ja in noben profil ti nič ne pomaga, če ni cel workflow profiliran. Kaj ti pomaga dodajanje profila, če niso narjeni profili za material oz. tiskovino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman