Connecting flight

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Saj je povsod tako. Za prestop v ZDA sem moral plačat ESTA dajatve, ker dejansko vstopiš v državo in potem še enkrat ven iz države. Isto v Londonu.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ne ni povsod tako. Prejšnji petek na FRA, čeprav se je tudi tam že to zgodilo, mi ni bilo potrebno skozi varnostni pregled, samo čez pregled potnih listov. Enako ta petek na MUC. Prejšnjo nedeljo na VIE tudi ni bilo varnostnega pregleda, pa sem šel potem z naslednjim letom drugam.

V ZRH pa recimo moraš skozi varnostni pregled, tudi če samo potuješ skozi letališče.

PS. O LHR pa prosim ne. V petek sem čakal 40 minut na pregled ročne prtljage. Ne na celoten pregled, ampak od tistega trenutka, ko so torbo dali na stran, ker naj bi bilo nekaj sumljivega notri, do trenutka ko sem stvari dal skupaj.
stupid-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Angleška letališča so nasploh sekret (tako infrastruktura kot osebje). V podjetju, kjer delam, se jim kljub morebitnim boljšim povezavam in cenam izogibamo.

V ZRH da moraš pri tranzitu ponovno skozi pregled?
confused-1.gif
Pred dvema tednoma to ni bilo potrebno.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
V Zurichu ni potrebno, jaz sem šel nazadnje v Bangkok preko Adrie s prestopom v Zurichu in ni bilo nobenega ponovnega pregleda, oz. je bil pregled samo na Brniku.

edit:

Samo, ko sem šel nazaj, so mi pregledali osebno prtljago v Zurichu in potem na Brniku ne.
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ja meni je bilo hecno, ker je zgledalo tako ... začasno. Priletel sem na E. Preden sem lahko šel na stopnice dol do vlakca smo morali v zgornjem nadstropju skozi varnostni pregled. Skratka cela procedura, vljučno z rentgenom.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
523
108
43
ksz

Malo si bom sposodil temo. Ker me v naslednjih štirih letih čaka malo več službenih poti in verjetno tudi kar nekaj čakanja po letališčih na nadaljevalne lete, sem razmišljal o kartici Diners, ki naj bi omogočala prosti vstop v več kot 500 letaliških salonov po svetu. Žal s to kartico nimam nobenih izkušenj. Kolega jo je sicer uporabljal pred tistim fiaskom z lastnikom franšize, a nove trenutno ne uporablja. Ima kdo na forumu novo kartico in jo uporablja za vstop v salone? Na spletu se najde en kup informacij, ampak so precej dvoumne. Na njihovi spletni strani piše, da je vstop večinoma zastonj, na tujih forumih pa pišejo, da so začeli zadeve zaračunavati. Hvala za mnenja!
grin1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
zadea dela isto, kot je prej. Vzemi najcenejšo možno kartico; se mi zdi, da je 22 €.
Jaz navadno dobim sporočilo na telefon, da so mi ob uporabi salona zaračunali 1 €, ampak zadnjih par mesece še ni bilo nobene položnice za plačilo kartice.
Plača pa se, če imaš gosta. Tako, da če pogosto s kom potuješ skupaj, je ceneje, če še on investira tistih 22 €.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Ne ni povsod tako. Prejšnji petek na FRA, čeprav se je tudi tam že to zgodilo, mi ni bilo potrebno skozi varnostni pregled, samo čez pregled potnih listov. Enako ta petek na MUC. Prejšnjo nedeljo na VIE tudi ni bilo varnostnega pregleda, pa sem šel potem z naslednjim letom drugam.
V ZRH pa recimo moraš skozi varnostni pregled, tudi če samo potuješ skozi letališče.

V MUC še nisem nikoli imel var. pregleda, tudi ko sem šel v (ali prihajal iz) ZDA.

Pariz CDG ima zanimivo ureditev, ko sem pred kratkim imel tam connecting za let znotraj EU sem tja grede prestopal brez pregleda, nazaj grede pa z varnostnim pregledom.
bonk.gif
In zaradi tega skoraj zamudil naslednji let.