Connecting flight

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni
Imam eno vprašanje glede connecting flighta (nadaljevalni let).
Kaj se zgodi v primeru, da ima prvi let zamudo in zamudiš connecting flight? Oba leta pa sta od iste letalske družbe.
A si upravičen do kakšne odškodnine, hrane...oz. kaj v primeru, da ta dan ni več drugega leta in ti propadejo hoteli na končni destinaciji?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla, za vse poskrbi letalska družba oziroma njihov predstavnik; ali zadrži naslednji let - tako, na uč 15-30 minut; če ne, ti rezervira naslednji let, če je čakanje kratko dobiš voucher za lounge, če je daljše dobiš hotel pa še zagotovijo ti potrebne stvari - morebitno obleko, higienske pripomčke, seveda tudi hrano.
Torej ni panike.
Seveda v primeru, da potuješ z "normalnimi" prevozniki.
LPM
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Potujem s Qatar Airways.
Zanima pa me, kaj je to krajše oz. daljše čakanje? V katerem primeru mi pripada hrana, lounge, hotel...in po koliko časa ti pripada odškodnina.

lp
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Ojla, za vse poskrbi letalska družba oziroma njihov predstavnik; ali zadrži naslednji let - tako, na uč 15-30 minut; če ne, ti rezervira naslednji let, če je čakanje kratko dobiš voucher za lounge, če je daljše dobiš hotel pa še zagotovijo ti potrebne stvari - morebitno obleko, higienske pripomčke, seveda tudi hrano.
Torej ni panike.
Seveda v primeru, da potuješ z "normalnimi" prevozniki.
LPM

Da se pa to res zgodi je pa dobro in koristno (ni pa vedno nujno!), da ti že v začetku potovanja, na prvem letališču, čekirajo vse lete, da imaš torej "v rokah" letalske vozovnice za celo pot.
V vsakem primeru pa, če kupiš vozovnice v kompletu in jih tako tudi plačaš, letalske družbe "vedo" za tvojo pot in to upoštevajo pri morebitnih zamudah. Toliko iz mojih izkušenj
smile-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ne vem, če lahko Qatar čekiraš iz LJ; po mojih izkušnjah šele na letališču, kjer prvič sedeš na njihovo letalo. Prtljago pa lahko. Edina jeba je Doha - veliko prometa, letališče pa majhno. Prtljaga z lahkoto zamudi. Ampak dobiš odškodnino.
Mislim, da je do 4 ure delaya samo papica, potem pa že lounge pade.
Ne skrbi, Qatar skrbi za svoje potnike.
Srečno pot.
LPM
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Potujem s Qatar Airways.
Zanima pa me, kaj je to krajše oz. daljše čakanje? V katerem primeru mi pripada hrana, lounge, hotel...in po koliko časa ti pripada odškodnina.

lp

Hrana ti pripada, ce si vec kot 4 ure na letaliscu, seveda, ce letis z isto druzbo, gres na info tocko pokazes karte in dobis kupon, pri Qatarju in Emiratih je tako.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Vsem, ki letite s Qatar Airways čez Doho... če ste dobili pri njih tisto lepo rumeno kuverto z oranžnim robom (Fast Transfer) si jo shranite. Naslednjič ko greste čez Doho in dobite samo rumeno kuverto (Normal Transfer), lepo prestavite nove karte v shranjeno kuverto. Potem vas bodo spravili precej hitreje čez varnostni pregled, ker ne boste v tistih vrstah z ostalimi, ki imajo samo rumene. Preizkušeno v praksi pred tremi tedni, ko sem letel nazaj iz Singapurja.
cheer.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Vsem, ki letite s Qatar Airways čez Doho... če ste dobili pri njih tisto lepo rumeno kuverto z oranžnim robom (Fast Transfer) si jo shranite. Naslednjič ko greste čez Doho in dobite samo rumeno kuverto (Normal Transfer), lepo prestavite nove karte v shranjeno kuverto. Potem vas bodo spravili precej hitreje čez varnostni pregled, ker ne boste v tistih vrstah z ostalimi, ki imajo samo rumene. Preizkušeno v praksi pred tremi tedni, ko sem letel nazaj iz Singapurja.
cheer.gif
Kje naj bi dobil to kuverto? Karto sem rezerviral preko neta in letim preko Dohe do Singapurja
confused-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Nehajte bucke prodajat. Letim preko Dohe 6 krat letno, vedno dobis oranzno kuverto, transfer flight. Je..je, ker je Doha majhna, prometa pa veliko in ne sfolgajo vedno izvesti transfer prtljage.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Nehajte bucke prodajat. Letim preko Dohe 6 krat letno, vedno dobis oranzno kuverto, transfer flight. Je..je, ker je Doha majhna, prometa pa veliko in ne sfolgajo vedno izvesti transfer prtljage.
Torej oranžno kuverto dobiš? Mi lahko poveš točno kakšna je prednost teh kuvert? Ker kolikor vem, na connecting flightu itak ni več kontrole na vmesnem letališču (ali pač???)
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Kaj se zgodi v primeru, da ima prvi let zamudo in zamudiš connecting flight? Oba leta pa sta od iste letalske družbe.

Točno to se je zgodilo meni z Alitalio. Vse urejeno zelo korektno, dali so me na sedež na naslednjem njihovem letu (na žalost šele čez 24ur), dali so mi voucher in prevoz do hotela 5* z vsemi obroki. Na žalost sem zato en dan kasneje priletel v Rio, ampak sem si zato lahko spet mal ogledal Rim na ta račun
cheer.gif


Kar se tiče prtljage se ne spomnim, mislim da je potovala po svoje brez mene. Na srečo sem imel rezervne cunje v ročni prtljagi ravno zaradi strahu pred tako situacijo, ali izgubo prtljage.

šit happens
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Dubai in Doha sta glavni tranzitni letalisci v tistem delu sveta na poti vzhod zahod. Dubai je veliko let in vzorno urejeno, Doha pa se sele ureja, saj hkce Qatar prevzeti svoj del kolacka. Vsi transferji letalo do letaliske zgradbe se izvajajo z avtobusi.
sedaj pridemo do kuvert. Vhodi v zgradbe so oznaceni z barvami. Ce imas oranzno kuverto gres v oranzno zgradbo. Ce imas rumeno pa v rumeno. Isto z modro.
Ne znajo vsi brati latinice ali arabske pisave. Na ta nacin vsi pridejo tja, kamor so namenjeni.
Nobene carovnije ni tu.
Glede kontrole, enkrat jo izvajajo enkrat pa ne. Neodvisno od barve kuvert ampak odvisno od kod si prisel in kam gres.
LPM
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Nehajte bucke prodajat. Letim preko Dohe 6 krat letno, vedno dobis oranzno kuverto, transfer flight. Je..je, ker je Doha majhna, prometa pa veliko in ne sfolgajo vedno izvesti transfer prtljage.
Torej oranžno kuverto dobiš? Mi lahko poveš točno kakšna je prednost teh kuvert? Ker kolikor vem, na connecting flightu itak ni več kontrole na vmesnem letališču (ali pač???)

Je kontrola na letališču kjer prestopiš.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
V Dohi greš vedno skozi security check. Ni druge variante. Tudi v Dubaju in Abu Dhabiju imajo enak princip. Vedno moraš skozi varnostni pregled, ne glede na to, da si samo v prehodu.

Rumena kuverta z oranžnim robom je samo pripomoček, da greš v Dohi skozi hitri varnostni pregled in ne čakaš predolgo.