Član AMZS - ne več, hvala za takšno pomoč

arjad

Zelenc'
24. maj 2009
6
0
1
Po več desetletnem članstvu v AMZS, tega ne bom več počel. Reklamirajo se kot pomoč na cesti ob nepredvidljivih dogodkih, kar pa niso. Ob prometni nesreči je bil avto tako poškodovan, da ni bil vozen in je bila poklicana AMZS za prevoz do njih.
Ker je bil avto na cesti, so bili vključene varnostne utripalke. Njihov delavec je dejal, da jih bo v bazi AMZS izklopil. Narejeno je bilo sledeče: kljub poškodbi obojih vrat, je bil avto puščen pod vedrim nebom, čeprav je bil prostor pod pokritim zamreženim prostorom, tako da je dež padal v vozilo in uničil še nepoškodovano notranjost, utripalk ni izklopil, tako da se akumulator popolnoma izpraznil.
Ko sem po nekaj dnevih prevzel vozilo, sem plačal "hrambo", kot da bi ga imel v hotelu, čeprav je bil na dežju. Drugi osebek AMZS, ki mi je avto izdal in napisal račune je na mojo pritožbo dejal, da če bi se to zgodilo njemu, da bi avto zagotovo prišel pokriti. ( tudi če bi bil v bolnici ali na Žalah? ) Prepričan sem bil, da jih plačujem tudi za to, da stvari ne uničujejo, ampak očuvajo.
Drug primer je opevana menjava pnevmatik na AMZS. Osebek ( ne morem žaliti ostalih in mu reči mehanik ) je premontiral pnevmatike in po odhodu so tresle že pri majhni hitrosti. Vrnil sem se nazaj in je brez besed avto dvignil, sprednji kolesi odvil in centriral. Za zadnje se ni zmenil in sem jih kasneje centriral in tudi plačal še enkrat.
Zato jih ne bom več podpiral.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Kje to?

Jaz imam z njimi dobre izkušnje. Nazadnje so se na Otočcu jebali 3/4 ure, da so dobili ven staljeno grlo prve pozicijske žarnice in dali not novo. Čeprav je bila storitev zastonj sem mehaniku dal 10€, ko je ravno šel na malico.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
osebno poznam nekoga, ki je pri AMZSju LJ zaposlen, dela na terenu, zelo korekten človek, pa tudi na splošno imam z njimi pozitivne izkušnje... kar se tiče hrambe - povsod, kjer ti hrambo za avto v večini zaračunajo to pomeni, da ti odstopijo prostor, kjer avto stoji in ne vsesplošne garancije, da bo avto kot v salon, bi bilo pa res lepo od njih, če bi ti ga sami vsaj pokrili glede na kompletno situacijo... tiste žmigavce bi ti res lahko izklopili ampak tudi to, da imaš izpraznjen akumulator ni nič kritičnega, se ga bo pa napolnilo a ne, še vedno bo enako uporaben kot prej, tako da don't worry (vsaj glede tega)...

kaj naj še napišem...šola za morebitni naslednjič. če pa ne misliš več koristiti njihovih uslug...močno dvomim da boš za podobne storitve našel boljšega ponudnika, je pa dejstvo, da se asistenčne storitve s strani zavarovalnic zadnje čase dobro izboljšujejo, tako, da si lahko že s primernim zavarovanjem avtomobila zagotoviš marsikaj...ampak pokrili sami od sebe ti ga pa tudi oni verjetno nebi
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
osebno poznam nekoga, ki je pri AMZSju LJ zaposlen, dela na terenu, zelo korekten človek, pa tudi na splošno imam z njimi pozitivne izkušnje... kar se tiče hrambe - povsod, kjer ti hrambo za avto v večini zaračunajo to pomeni, da ti odstopijo prostor, kjer avto stoji in ne vsesplošne garancije, da bo avto kot v salon, bi bilo pa res lepo od njih, če bi ti ga sami vsaj pokrili glede na kompletno situacijo... tiste žmigavce bi ti res lahko izklopili ampak tudi to, da imaš izpraznjen akumulator ni nič kritičnega, se ga bo pa napolnilo a ne, še vedno bo enako uporaben kot prej, tako da don't worry (vsaj glede tega)...

kaj naj še napišem...šola za morebitni naslednjič. če pa ne misliš več koristiti njihovih uslug...močno dvomim da boš za podobne storitve našel boljšega ponudnika, je pa dejstvo, da se asistenčne storitve s strani zavarovalnic zadnje čase dobro izboljšujejo, tako, da si lahko že s primernim zavarovanjem avtomobila zagotoviš marsikaj...ampak pokrili sami od sebe ti ga pa tudi oni verjetno nebi
grin1.gif


Vsak resen partner sesut avto pokrije s cerado oz podobnim !

Glede asistence, Vzemi si Triglav Asistenco ( ostale so bol jajc ) , pa bos vec kot zadovoljen.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Se pridružujem odgovoru Lost1
wink-1.gif
cez Triglav asistenco je v Slo ni !!!!! Iz lastnih izkušenj. !

Lp Miha
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
hotel sem samo povedati, da mu niso zaračunali nečesa, česar niso storili ---> plačal je neke sorte parkirnino, to je to. je pa dejstvo, da bi lahko imeli toliko možganov in kulture, da bi zadevo pokrili. sploh v takem primeru, ko je za povrh vsega še deževalo.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Zadnjic, ko sem bil na tehnicnem, mi je "odkril" nekaj dol pri kolesu - res ne vem, kako se rece temu
smile-1.gif
- in sem ga pac peljal na njihov servis. Trije so menjavali in tolkli tist del, potem pa je prisel se cetrti in so skupaj pametovali. Potrebovali so dobre pol ure. Ker mi gori se lucka za airbage, je model priklopil na tester, ki pa je v nemscini, in je sam ni znal...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.616
9.288
113
Sam sicer nisem imel nesreče sem pa iz podobnih izkušenj po cca. treh letih prenehal plačevati članstvo.
Poznam pa mehanika, kateri je delal včasih na AMZS-ju in je sposoben.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Zgleda so sposobne zamenjali s cenejšimi, nesposobnimi... Nobenega nadzora ni več. Dela se slabo in povrhu je še drago.Ne samo v avtomobilski stroki ampak nasploh...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Morda je res odvisno na koga naletiš. Sam imam v glavnem dobre izkušnje z AMZS; predvsem to da so mi pripravljeni stopiti nasproti (ugoditi mojim željam, ali prilagoditi birokracijo); enkrat se je pa celo zgodilo, da je njihovemu mehaniku uspelo zagnati motor starejšega vozila kar jim na servisu recimo ni uspelo (so bile res osnovne stvari, ampak očitno se jim na servisu sploh ni ljubilo oz. sploh mi jasno, kaj so počeli pravzaprav; verjetno so videli star avto, pa so si rekli škoda časa, več zaslužijo, če v tem času opravijo z desetimi drugimi), mehanik si je res vzel čas seveda na račun članarine, torej brez dodatnega zaračunavanja; jaz sem ga hotel kar odpeljati (odšlepati) drugam ker nisem imel časa, samo je on vztrajal, potem sem se lahko celo na cilj odpeljal z lastnim avtom ha ha

Dobro, enkrat sem čakal na njih res dolgo časa na avtocesti, ampak samo zato ker jih nisem dobro slišal, da jim moram povedati še registracijsko številko in sem jih moral poklicati še enkrat, torej moja napaka.

Ampak njihovo storitev sem običajno vedno rabil le, ko je bilo nujno, tako da gum res še nikoli nisem menjal pri njih in podobno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Vsak resen partner sesut avto pokrije s cerado oz podobnim !

Glede asistence, Vzemi si Triglav Asistenco ( ostale so bol jajc ) , pa bos vec kot zadovoljen.
Če vzame Triglav asistenco se mu jamči, da ne bo imel opravka z AMZS?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Tole ne bo držalo.Triglavova asistenca ti lahko pošlje kogar želi, pač enega od svojih pogodbenikov, torej lahko tudi AMZS.
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Tudi sam sem AMZS zapustil, po več kot desetletju članstva plus. Marketinško so izjemno močni, nudijo ti navidezno to in ono. V resnici je treba dobro brati drobni tisk, v njem je vse polno izjem. Najbolj škandalozno je, da skrivajo redne cene storitev. "Kot članu vam nudimo ... tralala." Dobro, vprašam in kakšne so redne cene vaših storitev? Nikjer odgovora, če vztrajaš, ti mogoče povedo za kako specifično storitev, mukoma. Vsaka krčma ima za šankom nalepljeno, koliko stane šilce tega ali onega. Oni pač ne.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Moje izkušnje:

Asistenca Triglav: Zelo zadovoljen, dobil nadomestni avto brez kompliciranja, četudi je bil moj avto še vozen (zbil srno) in sem ga sam odpeljal na servis. Tudi v drugem primeru, ko sem ostal na cesti (crknil senzor položaja odmične gredi) v manj kot uri prišla vleka in nadomestni avto.

Asistenca Generali: Čez vikend shodila vodna pumpa, avto je bil doma na parkirišču, brez problema dobil nadomestni avto.

AMZS: Avto ni vžgal, prišel je njihov mehanik (v bistvu pogodbenik od AMZS) in usposobil štarter. Dvakrat pri njih (Lj) menjal gume, enkrat prednjo žarnico (=beno opravilo pri Scenicu), enkrat delal optiko - vedno vse ok in zadovoljen. Zdi se mi, da je v Lj še največja težava z AMZS-jem to, da imajo vedno gužvo. Mislim, da bi za Lj morali imeti vsaj še en center z večjo delavnico kot je ta v Bežigradu.

Prej sem več let imel asistenco preko zavarovalnice, zdaj sem dve leti pri AMZS, ker me za dva avta tako pride ceneje. Pri AMZS je članarina vezana na osebo (voznika), medtem ko pri zavarovalnici plačaš asistenco za vsak avto posebej. Prav mi pridejo tudi njihovi popusti v kampih.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Da odpeljejo usuto vozilo in ga ne pokrijejo ... SRAMOTA, mati je imela totalko od zadaj na 7 let starem Passatu in ga je odvlekel nek prevoznik v Zalog blizu silosa, pa je bil avto precej razbit - totalka, pa ga je človek zelo skrbno pokril z staro kamionsko cerado, da se ni škoda delala in, ker sem imel sam enak avto in stare gume mi je predlagal, da mi prestavi dobre dele na mojega, čeprav ena guma je bila povsem sesekana, ker za ostanek tako ali tako veliko ne bomo dobili, avto je kljub temu, da je imel zabita oba zadnja kolesa toliko na silo raztegnil, da so se kolesa vsaj vrtela, res skrben človek, da se pa AMZS-ju to zgodi, je pa katastrofa, briga njih, saj ni njihovo ! Tudi sam sem član zaradi revije ...samo sem tudi na Triglavu član in ja HVALA STE MI ODPRLI OČI !!!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Da odpeljejo usuto vozilo in ga ne pokrijejo ... SRAMOTA, mati je imela totalko od zadaj na 7 let starem Passatu in ga je odvlekel nek prevoznik v Zalog blizu silosa, pa je bil avto precej razbit - totalka, pa ga je človek zelo skrbno pokril z staro kamionsko cerado, da se ni škoda delala in, ker sem imel sam enak avto in stare gume mi je predlagal, da mi prestavi dobre dele na mojega, čeprav ena guma je bila povsem sesekana, ker za ostanek tako ali tako veliko ne bomo dobili, avto je kljub temu, da je imel zabita oba zadnja kolesa toliko na silo raztegnil, da so se kolesa vsaj vrtela, res skrben človek, da se pa AMZS-ju to zgodi, je pa katastrofa, briga njih, saj ni njihovo ! Tudi sam sem član zaradi revije ...samo sem tudi na Triglavu član in ja HVALA STE MI ODPRLI OČI !!!

Avtovleka Povirk al pa Novak, tedva sta tam.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.779
264
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
HVALA STE MI ODPRLI OČI !!!

@matofill, avtor teme:

Dost bed, da ti je en nesrečen primer, ki SE GOTOVO NEBI SMEL ZGODITI, "odprl oči". Vse ostale dobre primere si pa premižal? No sj, taka je mentaliteta... treba se iti ANONIMNO jokcati, blatiti, ... ko se zgodi napaka, v temu primeru malomarnost. Bodi dec in človek v prvi vrsti, napiši dopis, stopi do vodje enote, obstajajo sodni cenilci, gotov imaš očividce, ki lahko povedo (oz. slike s kraja nesreče), kakšen je bil avto prej in kakšen potem, ko se je zgodil neljubi dogodek na varovanju...

Kolikokrat smo imeli pozitivne izkušnje, ampak na veliki zvon znamo pa obesiti samo negativne!? Se strinjam, potrebno je opozarjati na napake, ampak najlažje je pa pljuvati vse povprek...

Jst pravim, v vseh službah,... imaš 90% ljudi, ki dobro delajo in 10% k.retenov.