Kavcija za kozarec

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Ja, ampak pri smucarski karti dobis 2 Eura nazaj, ne pa plasticnega zetona za naslednjic.
Jaz, ce bi bil mal pod gasom, bi zafakal na polno.

lp
Bi moral počakat na vrsto, ker kretenov, ki se pizdijo potem tam na študentko, ki toči pir je vsakič cela četa. Približno isti učinek bo tudi če greš namesto točajki, težit betonu v sosednjo grepovo jamo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Bi moral počakat na vrsto, ker kretenov, ki se pizdijo potem tam na študentko, ki toči pir je vsakič cela četa. Približno isti učinek bo tudi če greš namesto točajki, težit betonu v sosednjo grepovo jamo.
Bi pa dal plasticen zeton pa narocil nov pir.

drugace pa vabljen v moj kafic. Kreteni, ki podlezejo carom lepih studentk, so vedno dobrodosli. Pa prinesi cel denar, vracamo pa z monopoli denarjem.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Ne rabiš se qrčit, še manj napihovat, če ne razumeš kar sem napisal. Za kretena, ki teži kelnarcam si se prvi in sam javil, zdaj pa to meni prodajaš. Zeh.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Sej te fore so poznane.
Polovica jih ne uveljavi kavcije na takšen in drugačen način. Pa da je mera polna verjetno menjajo barve žetonov zaradi "ponarejanja" in ti stari ne velja več.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Jaz sem se pa na enem motozboru tak naf... Za pijačo vidim, da rabim bone, nakupim bone, se postavim v vrsto za hrano... tam pa samo gotovina. Ja kako wtf, 10m stran prodajajo bone...
 
  • Haha
Reactions: luciano

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Update....
Dobil sem odgovor od tržne inšpekcije. Me pa zanima, zakaj jih bodo obiskali in preverili zaračunavanje kavcije za kozarce, če pa za to niso pristojni...

Prejeli smo vašo prijavo, ki se nanaša na nepravilnosti pri vračilu kavcije za kozarce za pijačo,
saj so vam ob vračilu kozarcev dali dva plastična žetona namesto da bi vam vrnili denar. Želite
vračilo 2 EUR za kavcijo. V prijavi ste prav tako navedli, da še nikoli niste dobili računa.
V zvezi z izročanjem računov vas seznanjamo, da je dne 22.1.2022 začel veljati Zakon o
spremembah in dopolnitvah Zakona o davku na dodano vrednost (ZDDV-1M), s katerim je bil
dodan nov deseti odstavek 81. člena, ki določa: »Davčni zavezanec, ki mora izdati račun v skladu
z drugim odstavkom tega člena izroči kupcu račun v papirni obliki le na njegovo zahtevo.«. Glede
na navedeno vam ponudnik gostinske storitve ni dolžan izročiti računa v papirni obliki dokler ga
ne zahtevate. V kolikor vam tudi na vašo zahtevo ne bi izročili računa, lahko kršitev prijavite
Finančni upravi RS (lahko po elektronski pošti na naslov: prijave.fu@gov.si).
V zvezi z zahtevo po vračilu kavcije za dva kozarca pa vas seznanjamo, da vam žal v predmetni
zadevi s konkretnimi ukrepi zoper prodajalca pijače na podlagi zakonskih pooblastil, ki jih imamo,
ne moremo pomagati. Tržni inšpektorat Republike Slovenije opravlja naloge inšpekcijskega
nadzora z namenom varovanja javnega interesa, le v redkih, z zakonom določenih primerih, pa
je pristojen za reševanje sporov med posameznim potrošnikom in podjetjem, in sicer so to
naslednji primeri, določeni z Zakonom o varstvu potrošnikov (Uradni list RS, št. 130/22, v
nadaljevanju ZVPot-1): ko podjetje neupravičeno zavrne zahtevek potrošnika iz naslova
neskladnosti blaga; ko podjetje potrošniku pri končnem obračunu od predplačila za blago ali
storitev ne obračuna in plača obresti po obrestni meri, po kakršni obrestujejo banke hranilne
vloge, vezane za tri mesece; in ko podjetje potrošniku brez odlašanja ne vrne plačil, če potrošnik
odstopi od pogodbe na podlagi drugega odstavka 27. člena ali 28. člena ZVPot-1. Ker se vaša
prijava ne nanaša na nobenega izmed naštetih primerov, nimamo zakonske podlage za
posredovanje in reševanje spora.
Bo pa po uradni dolžnosti opravljen nadzor nad ponudniki gostinskih storitev na nogometnih
tekmah v Stožicah, predvsem z vidika zaračunavanja kavcije za kozarce za pijačo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
mogoce, ker tok kompliciras okoli 2eh evrov.

za pir ti ni problem dat 4e, kar je tudi predrago, tko da naj imajo se tista dva evra, za drugic pa ves, da bos svoj kozarec prinesel.

se je precej cudna situacija, in ocitno res namenjena dodatnemu lupljenu, ker bi mogl vrnit denar. ampak z inspekcijo srat je res nizka.

se spomnem, ko smo se hodili v lasko, je bila zadnja leta tud neka kavcija, in pol si tist kozarc mirkal k sveti gral. ampak pol, ko je bilo dovolj vsega, se nihce ni vec ukvarjal s kavcijami in kozarci, vesel si bil, da si nasel svoj avto pa spalko. se je pa porabilo precej manj kozarcev, kar je tudi pozitivno.

jest se ponavadi ne sikiram zarad takih zadev, vazno da sem imel lepo, tud ce je stalo 2e vec.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Ma to je nateg. Kavcijo morajo vrnit.
V nemčiji je na žurih in pijankah kavcija itak klasika, ponavadi malo več kot zgolj 1 EUR.
Tudi za žlice, vilice in krožnike računajo kavcijo. Ne dajajo papirnatih in plastičnih. Temveč take eko bio, da se dajo oprat in uporabit še milijonkrat.
Samo če ne zgubiš in ne razbiješ, dobiš kavcijo vrnjeno.