Chip tuning - razlicne cene

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
Povej več!!!

Jaz sem pred leti enega Golfa 7 Tunal pri CSS tuning in je bilo milo rečeno, kaj pa vem.
Avto je letel, ampak za žgalo je dihtungo na turbino, pa en temperaturni senzor, menjali pod garancijo in vsakokokrad dolj do njega pa spet normalno mapo nazaj, pa spet do njega pa tuning mapo gor. Pa je spet crknilo pa jovo na novo.
Pol pa se je začel Partikel filter šopati, če si še slučajno tisti teden vozil samo po mestu, pol pa je še začelo v limp mode metati kao neki pritisk na turbotu ni bil Ok.

In pol mi je dopizdilo in sem dal tovarniško mapo nazaj, in pol je pa še prišel VW Update in po tem več nobenih problemov z avtom.

Tak, da po pravici povedano sem pognal 400 eur čez okno.

Sedaj pa povejte ostali, če pri vas vse dela ok pa pri katerem tunerju ste delali.
Po koliko kilometrih so se ti zacele tezave? Katera masina? Kaksen prirastek?

mam 1.6 dci golf, 115>>148KM.. cca 8000km, bp. Rsr
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.588
3.620
113
Po koliko kilometrih so se ti zacele tezave? Katera masina? Kaksen prirastek?

mam 1.6 dci golf, 115>>148KM.. cca 8000km, bp. Rsr
2,0 tdi 150 PS na 185 PS.
Tunig delan pri 15000 km in takoj sranje.

Enega pol leta sem se še trudil pol sem pa imel dovolj,
Pa še vozim se dosti v Nemčijo pa če tam dušo bi spustil ga ne bi moral peljati na servis ker si ga moral prvo de tunat.

Sedaj ima krača 270 000 km in dela.
Z navitim sem prevozil cca 20 000 km

No ja rajši bi imel kakšnih 5 konjev manj pa da motor dela BP ne pa tako sranje
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
845
268
63
Ja, to je % tuning amaterskih tunerjov. Popravi par map, tolk da mal bol kadi pa mal bol vleče, brez vsakega pomisleka, kaj se dejansko dogaja z motorjem in vse kar je okol.

Recimo primer ene povprečno editirane mape za PD (relativno enostavna stvar za tunat, za razliko od commonrail euro6 zadev). Rdeče obarvano so spremenjene tabele.

Slab tuner bi mogoče spremenil 5 od teh tabel.
 

Priponke

  • Zajeta slika.PNG
    Zajeta slika.PNG
    43,8 KB · Ogledi: 124

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.735
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja, to je % tuning amaterskih tunerjov. Popravi par map, tolk da mal bol kadi pa mal bol vleče, brez vsakega pomisleka, kaj se dejansko dogaja z motorjem in vse kar je okol.

Recimo primer ene povprečno editirane mape za PD (relativno enostavna stvar za tunat, za razliko od commonrail euro6 zadev). Rdeče obarvano so spremenjene tabele.

Slab tuner bi mogoče spremenil 5 od teh tabel.
No ja, to pa res ni neka posebej relevantna metoda za oceno, kako dobro je tuning narejen. Že res, da je potrebno spremeniti določeno število map, ampak bistveno je da so spremenjene na pravi način. Če po tej metodi ocenim zadevo - tudi tukaj niso zadeve narejene ravno dobro. Nepotrebna sprememba EGR in EGR histereze (razen če so seveda hoteli izključiti EGR), niso pa spremenili SVBL (Single Value Boost Limiter), kar pomeni, da je maksimalen pritisk turbine še vedno tak, kot je bil nastavljen tovarniško. Na kakšen način so kaj spremenili pa sploh ni vidno.

Skratka, ob primernem poznavanju zadev je osnoven stage 1 remap narejen lahko čisto solidno tudi na % način, seveda pa to ni optimalno oziroma najboljše, kar se da narediti. Vsekakor pa boljša pot kot pa nepravilne spremembe oziroma spremembe map, ki sploh niso potrebne. Bottom line, po tej metodi ne moreš ocenit če je tuning dobro narejen, v bistvu lahko oceniš samo če je narejen slabo.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
721
728
93
Pred leti 2.0 DCI motor tunan pri css, brez vseh problemov cca. 150000 km, potem prodan.
Rsr čipani 2.0 tdi, vsi brez problemov, 1.5 DCI brez problemov. Vsi avti cipani pri rsr brez problemov vec kot 150000 km narejenih. Vedno pa redno servisiranje in kvalitetno olje....
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
845
268
63
No ja, to pa res ni neka posebej relevantna metoda za oceno, kako dobro je tuning narejen. Že res, da je potrebno spremeniti določeno število map, ampak bistveno je da so spremenjene na pravi način. Če po tej metodi ocenim zadevo - tudi tukaj niso zadeve narejene ravno dobro. Nepotrebna sprememba EGR in EGR histereze (razen če so seveda hoteli izključiti EGR), niso pa spremenili SVBL (Single Value Boost Limiter), kar pomeni, da je maksimalen pritisk turbine še vedno tak, kot je bil nastavljen tovarniško. Na kakšen način so kaj spremenili pa sploh ni vidno.

Skratka, ob primernem poznavanju zadev je osnoven stage 1 remap narejen lahko čisto solidno tudi na % način, seveda pa to ni optimalno oziroma najboljše, kar se da narediti. Vsekakor pa boljša pot kot pa nepravilne spremembe oziroma spremembe map, ki sploh niso potrebne. Bottom line, po tej metodi ne moreš ocenit če je tuning dobro narejen, v bistvu lahko oceniš samo če je narejen slabo.
Seveda, moj point je bil, da lahk kvečjemu oceniš če je tuning slab...
Zakaj pa pr konkretni mapi ni blil spremenjen SVBL, pa nimam pojma. Again, nisn tuner. Je pa mapa na konkretnem avtu in vsaj sodeč po vcds avto dosega povišane tlake na turbskijem. Ja EGR je bil SW izklopljen.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.748
1.326
113
Jutri prepišem 136 konjsko mapo s 180ko. C8 hdi, s 300.000 prevozenimi....pa da vidimo!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.205
5.533
113
Seveda je bil motul, samo ne 300V... pa redno je bil menjan. Filtri olja so bili znamke Mahle ali Mann. .... vaše mnenje za naprej v življenju?
Filtri so ok....dodal bi še Purflux (PSA OEM..)

Motul je ok olje.....sam če ni bil 300V se niti ne rabiš tukaj metat na trepalnice :D

Je v isti ligi kot vsa ostala HC (hydrocracking) olja....
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.748
1.326
113
Malo updata:
- 1.6 bluehdi 120, cipan na 150 v lastni reziji z mapo iz UK, po par mesecih in 3.000 prevozenih: nobenih tezav, avto mnogo bolj prijeten za voznjo, vecinoma vozim samo še v 4. prestavi ker je lepo elasticen. Po potrebi lepo potegne ce ga zahodis. Poraba NI nic nizja, je pa res, da ga stalno teram, prej ga pa nisem.
- 2.0 hdi 136, cipan na 180 mesec nazaj, avto (C8) kot noc in dan, prej bolj nepremicnina, zdaj zdravje. Poraba nizja 1 liter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla