Cheap zimske - Nankang?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ne, ne gre se zame, jaz jih že imam (zimske gume namreč, in to srednje kvalitete), ampak...

..bi vi dali na nov avto s ceno +30k€ cheap zimske gume ala Nankang, Linglong ali kakor se pač imenujejo?

Jaz osebno sem nekoliko proti, razen če je res denarna kriza....Ne vem, no. Vsaj čudno je, če že ne čudaško.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
jaz sem jih dal, in zaenkrat v suhem in v dežju glede na moč avta delajo super

čakam še na sneg
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če si povprečen voznik, ki se drži omejitev, so tut nalite gume super, ni treba tukaj
naveliko zapravljat, če pa € niso velik problem, in to pa tam rad zahodiš in letiš čez ovinke,
bi pa jaz vseeno mogoče dal kak € več... Sicer pa če je kasko, je glavno samo da so zimske
z dovolj profila.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sicer pa 30k€ za avto, pa 300€ ni za gume? Malo žalostno.
smile-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
za kasko pač niso obvezne zimske gume pozimi. Pa ne sprašuj od kod vem, ker sem sam lani uveljavljal

drugače pa mi pozimi ni treba divjati pozimi čez ovinke, imam čez poletje dost tega, sem jih pa šel sprobat in so se super držale glede na ceno
wink-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
dobre gume niso za divjanje ampak za varnost. polek tega je za zimsko gumo pri nas bolj pomembno da prime v suhem in mokrem kot snegu, kr tista 2 dni na leto je skoraj zanemarljivo. pa še to 30% folka sploh ne gre ven z avti ko je sneg na cesti.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pol praviš da so dobre, primerljive z ostalimi ali vsaj ne toliko slabše kot so cenejše?

Saj nekako jih tudi vulkanizerji pohvalijo. Mogoče sem pa samo jaz malo snobovski...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem imel na A6 tudi Wanli, pa so kar v redu, za normalno voznjo so cist OK.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
lansko zimo sem prefural na letnih 235/45/17 DU Sportmaxx brez problema. Ker imam 4x4 sem prišel povsod z njimi, le pri zaviranju si moral malo paziti - ni bilo nekega zaupanja ali se boš ustavil ali ne (v snegu)



letos sem bil primoran kupiti zimske, ke sem prej fural semislicke. Iz tega razloga sem se odločil, da kupim najcenejše v tej dimenziji. So pa hitrostni razred V in dodatno ojačane, in za ceno 90 eur po kosu ponujajo za mene dosti. Avto res da "plava" po cesti napram letnim gumam, a to bi z vsakimi zimskimi. Drugače pa nad 10 st. C ni gripa, v hladnih pogojih pa drži super, ravno tako v dežju. Nimam pripomb do sedaj



 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če si povprečen voznik, ki se drži omejitev, so tut nalite gume super, ni treba tukaj
naveliko zapravljat, če pa € niso velik problem, in to pa tam rad zahodiš in letiš čez ovinke,
bi pa jaz vseeno mogoče dal kak € več... Sicer pa če je kasko, je glavno samo da so zimske
z dovolj profila.

ja sigurno...dobra guma ni tista ki te reši pri divjanju skozi ovinke, ampak tista ki te reši v kritični situaciji, to pa je lahko tudi pri stardecih z 40 km/h
smirk-1.gif

jaz nebi dal take gume niti na samokolnico. Če imam denar za avto, potem imam tudi tistih 500€ za solidne gume. Ponavadi izbiram vedno v najvišjem razredu, pa nima veze za kaki avto gre, še na hrošču sem imel nove dunlopke gor. Kdor špara pri gumah, pri plehu pa razsipava, je eno navadno budalo, ali po domače na kratko slovenec
crazy1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Imel oziroma imam Nankang NS na S3 in 530d. Zadovoljen tako v suhem kot v mokrem, Je pa to letna guma. Zimske od Nankang še nisem preizkusil, bi jo pa takoj kupil (ker je verjetno cena ugodna, v kvaliteto pa so me že prepričali).
Tisti, ki pravi, da ne gredo skupaj 30.000€ avto in 300€ gume... gre mogoče v tak avto trenerka za 20€, ali mora biti že nujno obleka za 100€+? Bo bencin za 1€ liter v redu, ali je treba najti dražjega? Se lahko počeno gumo zamenja s ključem iz Bauhausa, ali je potreben kak original, dražji?
Kar sem pri različnih gumah do sedaj opazil (pa pustimo ''tiger'' na stoenki pred 15-imi leti...) v primerjavi cenejše (recimo Nankang,...) proti dražjimi (Michelin,...). Dražje so za 100% dražje in pa za 10% boljše. In ker na cesti nisem Hamilton, da bi izkoristil vse, kar gume lahko dajo od sebe, lahko normalno vozim tako po mokrem kot po suhem s 10% slabšo gumo, a hkrati s 50% cenejšo.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Z zimskimi nimam izkušenj, ampak zadnji dve sezoni se vozim z letnimi Nankang NS2 235/45/17. Mislite si kar hočete, ampak mene so več kot prepričale.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
eni se se vedno ne morejo sprijazniti da vzhodnjaki ze on lep cas ne delajo slabih gum.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Poceni gume so super.
Super za denarnico.


Sam jih ne kupim več,ker sem jih imel dostikrat,pa tudi dostikrat res dobre modele gum in je razlika več kot očitna.
Naravnost se pelje vsaka guma.

Problem nastane v ovinku, ko je spolzka cesta pa ti srna skoci pred avto,nasproti gre pa tovornjak.
Tam se pa vidi razlika v cungalunga gumi ali pa dobri gumi.