Challe Salle

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.917
6.596
113
Point je da terapevti nimajo veze z zdravili. Zdej al ji je nekdo drug tablete predpisal al tablet nikol ni blo al pa celo neko tretjo tezavo sedaj razlagamo cez neko kvazi afero.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

sad

Guru
24. avg 2007
20.769
9.419
113
Psihiatri pa izredno hitro predpisujejo tablete, žal. Recimo že na prvem obisku je oseba dobila tablete, čeprav po mojem nestrokovnem mišljenju ni bilo potrebe še po tem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.917
6.596
113
Psihiatri pa izredno hitro predpisujejo tablete, žal. Recimo že na prvem obisku je oseba dobila tablete, čeprav po mojem nestrokovnem mišljenju ni bilo potrebe še po tem.
Dejmo rect bobu bob. Psihiatri se ukvarjajo z bolnimi ljudmi ki imajo bolezni. Ne tezave ampak bolezni. Pogosto imajo oboje. Ampak za to za kar so psihiatri so tam zdravila. Za razne travme, tesnobe, ______ pa so se psihologi, terapevti itd… ki stvari resujejo brez zdravil. Verjetno bi velikokrat bila dobrodosla kombinacija obojega. Vendar je nerealno pricakovat da bodo se psihiatri pogovarjali ko imajo jasno indikacijo za uvedbo zdravil.

zelo fino je ob tem namigovat na farmacevtske lobije in podobno ampak zal vecina pacientov pri psihiatrih potrebuje zdravila pa tudi ce se sami s tem ne strinjajo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.970
14.844
113
zelo fino je ob tem namigovat na farmacevtske lobije in podobno ampak zal vecina pacientov pri psihiatrih potrebuje zdravila pa tudi ce se sami s tem ne strinjajo.
Hja, fino je namigovati... kaj pa naj si mislim drugega glede na dejstvo, da ti ob najmanjši omembi tesnobe in/ali pomanjkanju motivacije za določeno reč ali več njih takoj predlagajo jemanje antidepresivov potem pa lahko k temu dodam še urbane legende, ki krožijo naokoli o plačilu zdravnikom v takšnih in drugačnih oblikah s čimer naj bi nagrajevali taka forsiranja? Že v kolikor dam zaradi objektivnosti te urbane (oz. meni nedokazane) legende povsem na stran in ostanem samo na golih dejstvih izjemno hitrega predpisovanja antidepresivov ljudem, ki tega res ne potrebujejo (govorim za tistih nekaj primerov, ki jih poznam iz prve roke oz. druge roke), mi res ni jasno zakaj je temu tako in zakaj se pred jemanjem tablet ne poizkusi česa drugega. Govorim o ljudeh, ki ne obiskujejo psihiatra in je predlog za antidepresive prišel s strani osebnega zdravnika in ne o večini ljudi pri psihiatrih, ki tam verjetno res niso kar tako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.769
9.419
113
Dejmo rect bobu bob. Psihiatri se ukvarjajo z bolnimi ljudmi ki imajo bolezni. Ne tezave ampak bolezni. Pogosto imajo oboje. Ampak za to za kar so psihiatri so tam zdravila. Za razne travme, tesnobe, ______ pa so se psihologi, terapevti itd… ki stvari resujejo brez zdravil. Verjetno bi velikokrat bila dobrodosla kombinacija obojega. Vendar je nerealno pricakovat da bodo se psihiatri pogovarjali ko imajo jasno indikacijo za uvedbo zdravil.

zelo fino je ob tem namigovat na farmacevtske lobije in podobno ampak zal vecina pacientov pri psihiatrih potrebuje zdravila pa tudi ce se sami s tem ne strinjajo.
Se ne strinjam kot nestrokovnjak. V rahlih primerih je po mojem zelo težko v pol ure pravilno ugotoviti, da nekdo potrebuje zdravila.
In jaz nisem ničesar namigoval.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.007
5.891
113
V bistvu sem izbirala iz nabora, ki ga je podal henkl. Ker je to edini omenjeni, ki je zdravnik.

Za vsa zdravila na recept pa velja - predpiše jih lahko zdravnik ali zobozdravnik z licenco - nekatera vse subspecialnosti, nekatera ne. In nihce drug.

Zdaj pa upam, da ta definicija pokrije vec ali manj vse na to temo...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.917
6.596
113
To je res neverjetno! Forumski žandar ve VSE, zdaj se že na psihiatrijo spozna! Only in Slovenia!
Za razliko od tebe ki v vecini tem ne poves nic pametnega razen dejstva da si si zapomnil kje sem zaposlen. Aja pa na motorje vgrajene v Peugeote se spoznas. Jaka stvar. Sedaj pa odskakljaj.

P.S. kar nekaj mojih klientov je na koncu kazen sluzilo v bolnisnici in ne v zaporu tako da sem se s tem delom zdravstva lahko precej dobro spoznal.

zdej pa naprej francoska vozila studirat
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.917
6.596
113
Se ne strinjam kot nestrokovnjak. V rahlih primerih je po mojem zelo težko v pol ure pravilno ugotoviti, da nekdo potrebuje zdravila.
In jaz nisem ničesar namigoval.
Vecina pacientov ki pristanejo pri psihiatru je nato spremljana vec kot samo pol ure v zivljenju.
Ne poznam statistike predpisovanja antidepresivov s strani osebnih zdravnikov, ampak kdor pristane pri psihiatru dobi zdravila z razlogom in ne zato ker je dohtarju dolgcas
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.843
2.207
113
za šankom
Pritiski farmacije verjetno. Tudi osebni zdravniki npr. zelo hitro (prehitro even) predlagajo uporabo antidepresivov že ob (naj)manjših težavah.
Antidepresivov ne, anksiolitike pa ja. Eden izmed razlogov je tudi ta, ker danes ljudje čakajo da zdravila primejo in naredijo svoje, sami zase pa ne storijo nič, tudi na duševnem zdravju. Koliko ljudi pa je danes se sposobnih soočiti z svojimi tezavamo? Poglej koliko ljudi dejansko shujša ko dobi diabetes ali arterijsko hipertenzijo.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.931
1.204
113
Pritiski farmacije verjetno. Tudi osebni zdravniki npr. zelo hitro (prehitro even) predlagajo uporabo antidepresivov že ob (naj)manjših težavah.

Za antidepresive ne vem. Sem pa iz izkušenj siguren, da preveč predpisujejo antibiotike in ritalin.

Če verjamemo zgodbam o neupravičenih nagradah s strani farmacevtskih lobijev, je verjetno modus operandi povsod isti.