Cestno kolo (nakup novega)

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.365
-1.402
63
bom... sam jaz nikol nič ne prodam. Sej vidiš, da imam gare te stare še vedno, pa že 3x sem se vmes selila...

pa tudi ni prevelik po moje, prej premali... no, sej bom kmal sk'p skočila pa se malo sesedla, pa bo ok... sem meter vzela in našla geometrijo od tega mojga kolesa. če sem prav merila, imam XS velikost...
Mah te številke. Recimo Canyon velikost xs, je enaka s pri Scotu, Orbei, Speciju...
Če bi rada probala di2, s velikost ali 51, povej, ti ga bp posodim. Kranj an?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.435
1.017
113
Za 4 k€ investicijo v kolo se moraš pa kar daleč peljet, da zadeva dobi smisel...
Za enega, ki naredi na leto 2-3 kkm je vse skupaj malo (v resnici kar precej) precenjeno

Ne rabiš tolko investirat, da se dobro pelješ na specialki... Klasika za kakega 1,5-2 jurja je lahko čist OK. Predvsem ko kaj uspeš "zrihtat" s kakim padcem...te vsaj glava ne boli, ko menjaš poškodovane stvari...
Se strinjam. Potem tudi najbrž 99% ljudi vozi prevelike avtomobile... Pa veš kako je še, vsak ima malo svojega gušta. Vsak hobi pač nekaj stane. Nekdo da za eno reč nekaj več, nekomu drugemu se ta ista reč zdi nesmiel...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.435
1.017
113
Ne vem, ce se midva razumeva. To kolo je od novega moje. Mer sem identicna kot pred 15 leti. Takrat je bila na voljo izbira moski vs zenski, pa zenskih ni bilo, pa so mi potem v trgovini menjali sedež na zenski bolj primernega pa fajfo nekaj krajsal ali kaj, glede na to, kako se jim je zdelo, da sem gor... Jaz se na to nisem spoznala in kot receno v spominu mi ostaja, da nisem imela pretiranih tezav prva 3 leta voznje, ko sem kolo uporabljala. In tudi naredila kar nekaj kilometrov ker je bil to takrat pac moj prvi sport. Zdaj ni in ne bi bil spet, ker ceste ne maram, gre bolj za druzbo, ker punce so se zdaj opremile in navdusile, pa bi sla zaradi druzbe kdaj zraven.

Je pa vseeno meni velika velika prednost, ce se da voznjo kaj bolj udobno naredit. In zdaj gledam... Aero, race ,endurance. Zensko, mosko... Izbrati, ce ne ves in ne poznas je torej še hujs kot 15 let nazaj... ali pa tudi ne... Saj na papirju je bilo tudi takrat nekaj izbire, pol sem pa mogla izbrat med tistim, kar je bilo. Kot sedaj....


Zdaj sem prisla na idejo, da dam pac svojo zrihtat pa vseeno malo naokol poklicem, saj imam v okolici kar nekaj stacun, ce imajo slucajno kakega za sprobat, ko bi sle naslednjic. Moja velikost, endurance varianta. Se nekaj, pri marsikateri firmi je moja velikost meja med dvema ciframa. Zadnji cm manjsega okvirja ali prvi cm naslednjega. Vecje ali manjse? Prednost in slabosti enega ali drugega?
Če so osnovne komponente OK, potem daj poservisirat. Če je kakšna zajla slaba jo ni problem zamenjat. Računaj pa, da se čaka nekje 14 dni, da dobiš termin (Npr. Valy na Kokrici). Večji servisi se tudi malo otepajo starih biciklov.

Vidim pa, da nekatere punce kar dobro vozijo in ne čvekajo preveč... Meni so rekli, da če je moški na meji - vzame rajši manjše kolo, ženska pa večjega. Za resno probo je revščina glede biciklov. Dobi se kakšen model, termini so kar zasedeni. Pač dobiš kakšen model za klasično izposojo. Če bi rada kakšno specifično kolo poizkusila, ga ne boš dobila... Pa veš kako je, prodajalci so na koncu prodajalci. Ko sva z ženo kupovala, so vsi govorili, da mora nujno imeti L velikost, potem pa ugotovijo, da ga ni na zalogi, potem je pa kar naenkrat M velikost prava. Kot vsako reč, saj to znaš, glavnino naštudiraj doma. Boš v trgovini naletela še na študenta, pa ne boš nič izvedela...