Cestno kolo (nakup novega)

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.363
-1.403
63
Ni kaj dost za dodat. Endurance kot si napisala, bolj udobna pozicija od race. Če delaš dosti kilometrov tudi race ni bav bav. Še najbolj pomemben je sedež in prava velikost ter nastavitev pozicije na kolesu

Di2, ja. Nobenega dela z njim, razen občasnega filanja baterije na vsake kvatre cca. 1500km? Nobenih nastavljanj menjalnika, gladko prestavljanje, poezija.

Diski po želji. Meni so super in ne bi šel nazaj na rim. Primejo bolje, sploh v mokrem.

Obroči? Dobri alu ali poceni karbonski? Običajno so gor neki vstopni alu obroči, ki jih kasneje lahko nadgradiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.226
6.032
113
Kako delujejo te elektronske prestave :sprasujemse: danes prvic slisala za to?

Ka te vem, kmjev na kolesu ne delam nic, sploh ne na cestnem. Onile gor omenjeni je bil 3 leta kar dosti na cesti, potem par let v trenazerju ampak zdaj so se deklce zbrale na cestakih, pa bi zaradi druzbe se kdaj pridružila. Z gorcem mi je neprijetno. Saj ce bi bila sama, bi bilo vseeno, ampak tak se me pa čaka, ker ne morem parirat, pa mi je neprijetno ob tem. Sami mi je bilo vedno vseeno, kok cajta rabim... Posledicno sele zdaj zacela brskat po podstrehi, gledam pa po stacunah, kaj na voljo, pa je kar mal brezveze spraševati, kaj izbrati, ker nimam kaj izbirati. Očitno bom vesela, ce sploh kaj v svoji cifri dobim...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.491
2.533
113
še v SLO - ampak komaj
Jabe Spucaj “staro” “Ultegra” - daj na servis, da poštimajo in namažejo kar je potrebno - pa gont.
Če bo sedlo, pa naprej …
Di2 je “poezija”, ni pa “ultegra” nekaj slabega (če je nastavljeno kot mora bit).
Moj “prvi” (ta boljši) je Di2 z diski, rezervni pa “Ultegra” z navadnimi bremzami - pa sem trenutno na starem, pa ni niti nobene katastrofe. Celo bolj trd je …

Aja - Di2 - “ima se, može se”, ni pa za rekreativca nobene potrebe - razen, da ni potrebe po nastavljanju (manj). Po drugi strani pa podpira lenobo, ker je treba tudi ostale stvari rihtati - in jih večina pelje bickl na servis takrat, ko “ne šalta več”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.337
815
113
Kako delujejo te elektronske prestave :sprasujemse: danes prvic slisala za to?

Ka te vem, kmjev na kolesu ne delam nic, sploh ne na cestnem. Onile gor omenjeni je bil 3 leta kar dosti na cesti, potem par let v trenazerju ampak zdaj so se deklce zbrale na cestakih, pa bi zaradi druzbe se kdaj pridružila. Z gorcem mi je neprijetno. Saj ce bi bila sama, bi bilo vseeno, ampak tak se me pa čaka, ker ne morem parirat, pa mi je neprijetno ob tem. Sami mi je bilo vedno vseeno, kok cajta rabim... Posledicno sele zdaj zacela brskat po podstrehi, gledam pa po stacunah, kaj na voljo, pa je kar mal brezveze spraševati, kaj izbrati, ker nimam kaj izbirati. Očitno bom vesela, ce sploh kaj v svoji cifri dobim...
Kolk si sploh visoka?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.226
6.032
113
Najdt na papirju ni tezko, na zalogi pa malce tezje... Nima veze, bom dala ustimat tega zdele, kolkr se bo dalo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.491
2.533
113
še v SLO - ampak komaj
Nisem mislil, da iščeš za novega - bolj da preveriš starega. Ker, če je čisto izven primernih mer, ne bo veselja gont.
Če malenkostno odstopa in se pokaže, da je gont veselje, pa v nabavo česa “boljšega”.
Seveda to zgoraj nepomebno, če je nabavo novega nujna, da ae uskladiš z družbo (“ima se, može, a bogami, i mora se iako nema se …”).