Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Hja, saj vejo da ta kovid ni ravno nek bav bav, zato niti to ni tako kriminalno, kot je videt na prvi pogled.

Tu bi pasal kak jpg; kako nam vlada prikazuje kovid, kako nam ga mediji, kako ga ljudje vidijo, kako ga ljudje preživijo, in kako je v resnici videt.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.690
14.407
113
Mislim, da se pogled tistih s težjim potekom ali pa pogledi tistih, ki so pokopali svojce ne razlikuje kaj preveč od prikaza vlad po celotnem svetu. Ja, procentualno so v konkretni manjšini a to še ne pomeni, da se lahko zanemari vse skupaj in reče, da to ni nek bav bav. Družbo se pa ocenjuje na podlagi tega kako dela s svojimi starejšimi, najšibkešjimi oz. najbolj ogroženimi in na tem covid primeru se lepo vidi v kakšno egoistično družbo smo se razvili - "jaz, jaz, jaz in moje pravice potem dolgo nič nato pa šele drugi" sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Pepe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Kar pa seveda ne more bit razlog, da je manjšinska stran prikazana v medijih, kot večinska.

Naj dajo ven konkretne številke, naj rečejo da se dela to zaradi 2% populacije, naj jasno rečejo, da ostalim skoraj nič ni. Naj rečejo, da je angleški res bolj nalezjiv, ampak je tudi veliko manj nevaren. Ne pa da se nonstop fopa z negativnimi novicami katerih je edini cilj ustrahovanje in opravičevanje ukrepov.

In naj se neha uničevat otroke, tu pa ne more bit pardona, pa tudi če zaradi tega kakega 85 letnika odnese, da se bo janezek naučil poštevanko.
 
2. okt 2007
3.613
2.077
113
sodelavec po novem letu zaradi drugih težav bil sprejet v bolnico. V sobi so bili trije, po 5 dneh je bil en pozitiven, čez par dni pa še sodelavec, seveda so ga prestavili takoj na covid oddelek, saj zaradi prejšnjih težav tudi covid bolezen preboleva v težji obliki, no ta teden je stanje že malo boljše. Ko bo covid negativen, pa bodo spet začeli s preiskavami, zaradi katerih je bil po novem letu sprejet v bolnišnico in bi ob normalnem stanju že bil doma... vsi v službi upamo na najbolje, ker po telefonu se lahko pogovarja maks 2. minuti, preden se utrudi
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.098
3.583
113
Marlbor
sodelavec po novem letu zaradi drugih težav bil sprejet v bolnico. V sobi so bili trije, po 5 dneh je bil en pozitiven, čez par dni pa še sodelavec, seveda so ga prestavili takoj na covid oddelek, saj zaradi prejšnjih težav tudi covid bolezen preboleva v težji obliki, no ta teden je stanje že malo boljše. Ko bo covid negativen, pa bodo spet začeli s preiskavami, zaradi katerih je bil po novem letu sprejet v bolnišnico in bi ob normalnem stanju že bil doma... vsi v službi upamo na najbolje, ker po telefonu se lahko pogovarja maks 2. minuti, preden se utrudi
Klasično namerno okuževanje in pobijanje ljudi. To ti zna povedat vsak zaposlen v bolnici in podobni ustanovi. Direktorji ustanov vidijo samo €€€€€, pacienti lahko pocrkajo ...
 
19. jul 2007
2.771
1.498
113
Novavax je dal ven rezultate.
90 % učinkovitost v UK trial (vključujoč angleški sev)
samo 50 % učinkovitost pri južnoafriškem sevu (velik interval zaupanja (6-73%),kar dopušča možnost, da je vseeno bolje (ali pa še slabše).
Novavax je zanimiv, ker je še en drug koncept, tukaj se pa injicira kar virusni S-protein (rekombinantni protein), ki izzove imunski odziv.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Mogoče "neumno" vprašanje, ampak če je pfaizer in moderna mRNA tako super duper cepivo, zakaj se ostali še sploh mantrajo z drugimi? Začeli bi proizvajat to njuno cepivo pa gasa?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.342
-8.439
113
Ker je full enostavno predelati komplet proizvodnjo na nekaj popolnoma novega. Piece of tortica :zmaga:
In res, kaj pa mi rabimo probati različne pristope. Ko se prvič vserje, se lahko zaključi z razvojem. Zdej moram pa v garažo 5 min vrteti ročko za zagon avtomobila, da bom lahko šel z vrtoglavo hitrostjo 56km/h proti Lj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in darjan
19. jul 2007
2.771
1.498
113
Ker je njihovo (za neko firmo je primerno, da ima svojo tehnologijo in znanje)
za licenciranje se je potrebno domenit

Zakaj je to dobro za naju
- ker imaš možnost izbire (npr za starejše cepivo A, xa mladino cepivo B)
- ker imaš več možnosti, da bo kakšno od cepiv delovalo tudi pri kakšnih novih sevih
- diverziciraš proizvodnjo (tudi nabavne verige obremeniš razpršeno)
- dolgoročno bo ceneje
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Bi se strinjam s tem, če pač ne bi govorili kako super in varen je pristop mRNA. Glede na napisano bi rekel, da je vse drugo bolj kot ne useless.

Glede licenc pa..khm..če lahko miljarde ljudi zaprejo kot živali, pa bodo že vdarli po mizi in rekli, dajte nam takoj licence, da globalno rešimo svet, pa boli nas k birokratijo in gospodarsko pravo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in p4pe

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj nisi resen. Pri nas ti zaradi enih kolin in dveh presežnih okuženih, regijo uvrstijo nazaj na črno listo in mularijo naženejo nazaj domov, ti bi pa posegal v globalni biznis.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Ja kaj se rešuje življenja ali koline? Pri nas joža ne sme imet salona odprtega, oni farmacevti pa lahko serjejo po glavi vsem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.678
263
113
jože zasluži minimalno plačo, plača minimalne prispvke, 3/4 storitev opravi brez računa...

farmacevti pa obračajo mrd + imajo v rokah formulo za zdravilo.

kdo zdej lahko komu serje po glavi?

vem, narobe svet, ampak v tak svet drvimo z vrtoglavo hitrostjo.

its all about the money!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.525
2.335
113
Še ena, katero lahko potrdim:
Študentka, ki je v bolnico prišla zaradi tega, ker ima resno okvarjeno srce, sigurno brez korone, ker se dobro zaveda, da bi jo lahko okužba pokopala, v strogi izolaciji je doma samo z domačimi. Dokler niso dobili rezultata testa, so jo obravnavali kot smet. Zadnja izjava je bila: Nimamo postelje, lahko te damo samo na Covid oddelek. Ker ni želela biti del statistike, je kljub težavam odšla domov.
Zgleda, da srce le dela.

..., pa tudi če zaradi tega kakega 85 letnika odnese, da se bo janezek naučil poštevanko.
Ja kaj se pa greste. Polna usta primerjave umrlih z svetom in argument o neustreznosti odlokov, navodil, itd....
V vsakem naslednjem postu negirate SVOJEGA prejšnega. Prenekateri 80+ bi rad odšel. Pa vsakameu omogočajo podalšanje.

vsi pa najebeme zaradi takih, ki ne vejo kje so se ukužili in dvigujejo vrednosti v statistiki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.525
2.335
113
Bi se strinjam s tem, če pač ne bi govorili kako super in varen je pristop mRNA. Glede na napisano bi rekel, da je vse drugo bolj kot ne useless.

Glede licenc pa..khm..če lahko miljarde ljudi zaprejo kot živali, pa bodo že vdarli po mizi in rekli, dajte nam takoj licence, da globalno rešimo svet, pa boli nas k birokratijo in gospodarsko pravo.
milijarda da, ne pa 750 tako razdvojenih ko jih je v evropi
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.756
594
113
Mogoče "neumno" vprašanje, ampak če je pfaizer in moderna mRNA tako super duper cepivo, zakaj se ostali še sploh mantrajo z drugimi? Začeli bi proizvajat to njuno cepivo pa gasa?

Tudi to se že dogaja. Sanofi je napovedal, da so svoj razvoj opustili, ker ni šlo in da bo začel proizvajati Pfizer BioNTech cepivo v svojem obratu v Belgiji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan