Covid-19 Cepiva

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113

1. No
2. No
3. Yes
4. Man shrugging
5. Yes
6. Yes
7. Thinking face
8. Yes
9. No
10. Pretty good.

viri za odgovore

E8h0Mj0UYAYRYI8.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Lol...moja je v eni izmed večjih trgovin dubla priporočilo, ali cepljenje ali pa samoplačniško po 21.8. Tud če se 21.8. cepiš nema veze, sam da se in pokažeš potrdilo.
Me zanima če bodo šolniki plačevali na 2 dni...hm?
 
  • Jezen sem
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113

“Those who are pushing these vaccine mandates and vaccine passports … they’re doing so much more damage to vaccine confidence than anybody else,” says Dr. Martin Kulldorff, one of the world’s leading epidemiologists.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Johan_blond, mogoce lahko malo interpretiras tale stavek?

The important part is about the RNA going all over the body causing cell destruction by the MHC Class I-CD8 interaction.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pri nas odpoved. V tem trenutku se ne, je bil pa sklican sestanek na to temo plus vsak necepljen je bil poklican v pisarno direktorja na zaslisanje. Bom snemal drugic. Gestapo style
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Cash in AndY1

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Pojma nimam, samo dvomim, da se bodo vse cepile, s plačo določenih trgovk pa tudi ni računice, da se na 2 dni testiraš. Večino na minimalcu je strah, zato gredo v cepljenje. Sicer v podpis niso še dobili, samo obvestilo na oglasni.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Pomeni tudi delodajalci se spravijo na najšbibkejši člen v verigi, namesto da bi skup stoplo proti represiji?

Krivdna odpoved na strani delavca, ali se vsaj dobi odpravnino + nadomestilo @ zavod?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Dobro, to je za dodaten dan dopustu, za obvezo PCT else odpoved, da bi se moralo posegat v kolektivno, ali? Poleg tega pa so znani razlogi za krivdno odpoved, to je tudi nekje "višje" zapisano, kot v pogodbi delavec - firma in se ne more kar tako štorat not?

PS, čeprav smo videli, da če vlada ne upošteva ustave, kako se lahko pričakuje, da bodo delodajalci karkoli upoštevali...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Sem vam že jaz napisal lep čas nazaj, da se bo zgodilo točno to, pa sem bil kao bedak, pa zakoni, pa delavci bodo lahko tožili, pa bla bla.

Jest ne vem kje točno živite in delate vi, ampak jaz sem v Sloveniji, kjer v povprečju delavec velja za nepotreben strošek, ki naj bo vesel, da dobi miloščino, v zameno pa se pričakuje 10 urni delavnik, popolno predanost, dosegljivost izven delovnega časa in predvsem, da je tiho, dela in ne moti procesa z "neumnostmi" kot so pravice, želje, ideje o boljših pogojih in višji plači in podobna nesnaga.

Hvala bogu niso vse firme take, ampak v povprečju jih je pa ogromno.

Sedaj ima firma med svojimi polovico cepljenih, ki ne komplicirajo in polovico, ki se nočejo cepit in grem stavit, da so zraven še precej glasni in frustrirani. Že tako so postali v firmi problem (Neo - direktor v Matrici).

Sedaj pa je država obesila plačevanje testa na delodajalca za problematične v firmi. V naprednejših državah verjetno ne bi bil problem, ker firma, ki hoče višjo varnost, bo vložila v to nekaj, plačevala teste, preuredila pisarne, omogočila udobno delo od doma, prilagodila urnike, pač kar je treba, da je varneje in bolje za zaposlene.

Pri nas? Delo od doma je nezaželjeno in se ga onemogoča, pisarna je en velik prostor, kjer virus zaokroži v minuti, da bi naredili ločene prostore je ja strošek, še polomljen stol ti niso menjali pol leta. Sedaj pa naj zate plačuje še testiranje medtem ko je za delodajalca zastonj opcija cepljenja?

Pozabi pravila, zakone in ostale stvari. Tu bo rezultat samo šikaniranje in odpuščanje iz direktnih ali indirektnih razlogov. Boš rekel, pa ne za ta drobiž. O ja, naj si delavci poizkusijo dvignit plačo za ta znesek. V bistvu zna biti, da boš kar ob del plače za potrebe plačevanja testiranja in se bo delodajalec lahko hvalil, da plačuje.

Ker imamo ogromen procent zamenljivih delavcev, nečloveških lastnikov in direktorjev in firm, ki se komaj držijo nad vodo.

Bolj žalostno je, da nas vse to sploh ne pelje ven iz Covid brezna, ker lezemo novim restrikcijam naproti kljub cepivom, testom, omejitvam in miljonom vrženim v to.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Kot sem napisal že pred mesecem dni.

Decembra ne bo božićnice zaradi povečanih stroškov dela!!!

In folk se bo sam pojebal v službi med sabo.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43

ZAKON
O VARNOSTI IN ZDRAVJU PRI DELU (ZVZD-1)

14. člen

(finančne obveznosti delodajalca)

Zagotavljanje varnosti in zdravja pri delu delavcu ne sme povzročiti finančnih obveznosti, prav tako pa zdravstvene posledice opravljanja dela ne smejo prizadeti delavčeve plače ter posegati v njegov z delom pridobljeni materialni in socialni položaj.