Covid-19 Cepiva

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A v to kategorijo resnih debat spadajo prispevki Pbutec-a, AndY1-ja, Ytbnd-ja? (Spajky-a sem namenoma spustil ven, ker še on ne jemlje resno samega sebe).
Ne moreš od anonimnega foruma pričakovati kakršne koli resne in verodostojne debate, sploh ker se vsak avtomehanik lahko špila dohtarja. Ko se boš upal predstaviti s pravim imenom in priimkom tudi kakšnemu od soforumašev, bo pa tudi tvojih postov 90% manj. Sploh žaljivih.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
KSZ

Delta ne predstavlja problema samo za cepljene, za Delto zbolijo tudi prebolevniki, ki so prebolevali druge seve - učinkovitost protiteles je bistveno manjša.

https://www.nature.com/articles/s41586-021-03777-9_reference.pdf

In individuals that were not previously infected with SARS-CoV-2, a single dose of either Pfizer or AstraZeneca vaccines barely induced neutralizing antibodies against variant Delta. About 10% of the sera neutralized this variant. However, a two-dose regimen generated high sero-neutralization levels against variants Alpha, Beta and Delta, in subjects sampled at W8 to W16 post vaccination. Neutralizing antibody levels are highly predictive of immune protection from symptomatic SARS-CoV-2 infection25. A recent report analyzing all sequenced symptomatic cases of COVID-19 in England was used to estimate the impact of vaccination on infection26. Effectiveness was notably lower with Delta than with Alpha after one dose of AstraZeneca or Pfizer vaccines. The two-dose effectiveness against Delta was estimated to be 60% and 88% for AstraZeneca and Pfizer vaccines, respectively2
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Dajmo si naliti čistega vina..anticepilcev skoraj ni..so v večini samo zagovorniki prostovoljnega poseganja v telo posameznika. Termin anticepilec pa je v večini primerov samo manipulacija z namenom diskreditacije drugače mislečih..!! Zakaj ti drugače misleči z drugačnim pogledom na te zadeve ne bi imeli pravice povedati kaj si o tem mislijo.. po drugi strani pa propaganda cepljenja lahko uporablja skoraj vsa sredstva..je to mogoče prav..??
anticepilci so vsi, ki se prostovoljno ne cepijo, za to iščejo dlako v jajcu, 1000 izgovorov zakaj se ne bi cepili. jaz recimo sem se cepil, preživel brez problema cepljenje, in mi je zdaj čisto vseeno, kaj bo v prihodnje okoli virusa, jaz sem svoje opravil. še naprej se držim priporočil, tistih,katera so smislna. če bodo rekli naj pridem po 3 dozo, bom pač šel. sem popolnoma miren iz svoje strani.
necepilci pa cele dneve po yt iščejo, gruntajo, računajo, iščejo kdo se je zarotil proti njim, in to so anticepilci, popolnoma enakovredni ravnozemljancem...
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
anticepilci so vsi, ki se prostovoljno ne cepijo, za to iščejo dlako v jajcu, 1000 izgovorov zakaj se ne bi cepili. jaz recimo sem se cepil, preživel brez problema cepljenje, in mi je zdaj čisto vseeno, kaj bo v prihodnje okoli virusa, jaz sem svoje opravil. še naprej se držim priporočil, tistih,katera so smislna. če bodo rekli naj pridem po 3 dozo, bom pač šel. sem popolnoma miren iz svoje strani.
necepilci pa cele dneve po yt iščejo, gruntajo, računajo, iščejo kdo se je zarotil proti njim, in to so anticepilci, popolnoma enakovredni ravnozemljancem...
pa 4., 5., 6.,... kolikokrat bo potrebno da boš na pol leta podaljšal svoj status imaginarne "svobode".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
anticepilci so vsi, ki se prostovoljno ne cepijo, za to iščejo dlako v jajcu, 1000 izgovorov zakaj se ne bi cepili. jaz recimo sem se cepil, preživel brez problema cepljenje, in mi je zdaj čisto vseeno, kaj bo v prihodnje okoli virusa, jaz sem svoje opravil. še naprej se držim priporočil, tistih,katera so smislna. če bodo rekli naj pridem po 3 dozo, bom pač šel. sem popolnoma miren iz svoje strani.
necepilci pa cele dneve po yt iščejo, gruntajo, računajo, iščejo kdo se je zarotil proti njim, in to so anticepilci, popolnoma enakovredni ravnozemljancem...
To se samo zdi takim, ki se preveč ukvarjate z drugimi. Vsak živi svoje sanje, na ravni ali pa krogli zemlji ... nima veze. Tudi če je zemlja res okrogla, nima to na mojo kvaliteto življenja čisto nobenega vpliva.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
anticepilci so vsi, ki se prostovoljno ne cepijo, za to iščejo dlako v jajcu, 1000 izgovorov zakaj se ne bi cepili. jaz recimo sem se cepil, preživel brez problema cepljenje, in mi je zdaj čisto vseeno, kaj bo v prihodnje okoli virusa, jaz sem svoje opravil. še naprej se držim priporočil, tistih,katera so smislna. če bodo rekli naj pridem po 3 dozo, bom pač šel. sem popolnoma miren iz svoje strani.
necepilci pa cele dneve po yt iščejo, gruntajo, računajo, iščejo kdo se je zarotil proti njim, in to so anticepilci, popolnoma enakovredni ravnozemljancem...
Tole je pa tako kot vegani...

Cepljena sem, ne nameravam pa iti po 3., 4. ali žnj-to dozo. Cepiva na splošno podpiram in zaupam znanosti, da v globalu ima prav. Ampak osnovni postulat znanosti je raziskovanje, skepsa, preverjanje. In želim veeeeeeliko več podatkov in raziskav preden grem po še eno dozo cepiva, ki zame lahko ima usodne posledice - dokazane! (AstraZeneca, ženska, pod 50 let). In isto želim za svoja otroka, sploh glede na primerjavo s tveganjem za covid in prvih podatkih o stranskih učinkih cepiva pri mladoletnih. YT ne gledam, zarot ne iščem.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Še zanimiv studio ob 17-ih - pozor, ni za anticepilce, se pa najde kak odgovor na nekaj anticepilnih dvomov :)

 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.414
113
To se samo zdi takim, ki se preveč ukvarjate z drugimi. Vsak živi svoje sanje, na ravni ali pa krogli zemlji ... nima veze. Tudi če je zemlja res okrogla, nima to na mojo kvaliteto življenja čisto nobenega vpliva.
Jaz pa mislim, da na kvaliteto mojega življenja ima vpliv kaj, predvsem kako, razmišljajo. Ker imajo volilno pravico, ker vzgajajo otroke, ker so na cesti, ker...
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Nehajte tečnarit z tem cepivom vsepovsod, kolikor vem je še vedno PROSTOVOLJNO in zato ne bi smelo biti nobene diskriminacije.

Svašta, sem se cepil vsako leto za gripo pa nisem drugim težil naj se cepijo da mene zaščitijo. Medtem pa se tričetrt ljudi sploh ni cepilo pa so v času največje gripe lepo skakali naokrog, kje je bila takrat ta "solidarnost" ?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Nehajte tečnarit z tem cepivom vsepovsod, kolikor vem je še vedno PROSTOVOLJNO in zato ne bi smelo biti nobene diskriminacije.

Svašta, sem se cepil vsako leto za gripo pa nisem drugim težil naj se cepijo da mene zaščitijo. Medtem pa se tričetrt ljudi sploh ni cepilo pa so v času največje gripe lepo skakali naokrog, kje je bila takrat ta "solidarnost" ?
Zdej mi pa kle enga pokaž, ki teži drugim naj se cepijo!!! Boš prej našel cel kup nabijalcev, ki iščejo izgovore, zakaj se ne bi cepili, andy jih nadmudri pa itak vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Poglejmo situacijo z drugega zornega kota.

Če za prehod mej, sedenja v gostilni, šihta,.......nebi potrebovali pogoja PCT. Koliko ljudi bi se cepilo samo iz strahu pred kovidom? Kolikšna bi bila precepljenost in kje je potem tista mantra, ne ščitim sebe temveč druge?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
anticepilci so vsi, ki se prostovoljno ne cepijo, za to iščejo dlako v jajcu, 1000 izgovorov zakaj se ne bi cepili. jaz recimo sem se cepil, preživel brez problema cepljenje, in mi je zdaj čisto vseeno, kaj bo v prihodnje okoli virusa, jaz sem svoje opravil. še naprej se držim priporočil, tistih,katera so smislna. če bodo rekli naj pridem po 3 dozo, bom pač šel. sem popolnoma miren iz svoje strani.
necepilci pa cele dneve po yt iščejo, gruntajo, računajo, iščejo kdo se je zarotil proti njim, in to so anticepilci, popolnoma enakovredni ravnozemljancem...
Pa se vedno niso našli pravega razloga proti cepljenju. Sam pizdakaji pa serjejo povsod
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pokažem ti Kreka zadnjič na TV, zdravstvenega ministra in ojoj, poglej reklamne plakate za cepljenje.
Propaganda oziroma oglaševanje cepiva ni problematična, ker itak gre za biznis in dobijo tudi plačano, da ga oglašujejo. Je pa definitivno neetično delati propagando na fašistične načine:

Kdor se ne bo hotel cepiti s cepivom AstraZenece, (ki slovi kot najmanj priljubljeno cepivo,) se ne bo cepil, so na začetku zatrjevali pristojni. Zdaj je slišati, da pri tem ne bodo vztrajali.

Septembra v šolske klopi le cepljeni!


Kdor se ne bo cepil, ga bo udarilo po denarnici!