Covid-19 Cepiva

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Saj, a so za korona štetje kaj bistveno drugač delali? Ne. Karkoli je bil vzrok smrti, samo da je bil pozitiven test na korono znotraj 28 dni od smrti, je že bila "smrt zaradi covida". Če napihujemo ene številke, dejmo še druge.
V bistvu ko pogledaš presežne smrti... So kar pravilno delali, se ti ne zdi?

In kot že rečeno, tudi če takole napihuješ cifre ... Je po cepivu 140x manj smrti kot po koroni
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
V bistvu ko pogledaš presežne smrti... So kar pravilno delali, se ti ne zdi?
Pa v bistvu, ne vemo in ne bomo vedeli. Kako lahko oceniš, ali je nekdo, ki je imel infarkt in pozitiven test na korono, umrl glih zaradi korone? Poznamo primere kjer so ljudje v raznih "rizičnih skupinah" za korono (starejši, ne-fit, pridružene bolezni itd) preboleli zadevo brez težav. Lahko, da bi umrli zaradi infarkta s korono ali brez korone. Saj lahko rečeš, da so pri tako velikih številkah te zadeve minimalna zaokrožitvena napaka v statistiki... Ampak, ne bomo nikoli vedeli (zaradi načina kako vodijo statistiko) ali je to res ali pa so številke "umrl s korono in ne zaradi korone" veliko večje kot mislimo - sploh po tem, ko že leto in pol zdravstvo dela tako, na približno.

In kot že rečeno, tudi če takole napihuješ cifre ... Je po cepivu 140x manj smrti kot po koroni

Tudi to je res. Ampak je teh smrti (po cepivu) 99% preveč. Zakaj nas ne skrbi za te smrti glih toliko kot za tiste po koroni? Kje so resne raziskave, izboljšave cepiv, ponovljena testiranja?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Prosim, vzemi si cas in si poglej video. Tole je zelooo zastrasujoce.

Samo do zdaj je (iz VAERS sistema) umrlo od Covid cepiv vec ljudi kot v zadnjih 30 letih od vseh cepiv kombinirano.
To, da spike protein potuje po telesu je popolnoma nepricakovano in so se vsi pokakali v hlace.

Resno, poglej si video. Tole niso kvazi bluzerji, tole so super znanstveniki pri FDA koritu.
Triurni video? Ti maš pa res preveč cajta v življenju.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tko da veste,to izveste tudi v videoposnetku, ki sem ga prilimal. Poleg tega, da je spike protein, ki ga cepiva dajo delat cloveskemu telesu in je le-ta povzrocitelj Covida, je se ena pizdarija, ki je niso pricakovali.
Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane. Ze v 15 minutah potuje po celem telesu. Pri zenskah ga je po 4 urah najvec v jajcnikih, pri vseh pa je na drugem mestu kostni mozeg.

Spike proteine potem telo proizvaja tudi tam, kjer v primeru okuzbe z virusom, ga nikoli ne bi bilo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Pa v bistvu, ne vemo in ne bomo vedeli. Kako lahko oceniš, ali je nekdo, ki je imel infarkt in pozitiven test na korono, umrl glih zaradi korone? Poznamo primere kjer so ljudje v raznih "rizičnih skupinah" za korono (starejši, ne-fit, pridružene bolezni itd) preboleli zadevo brez težav. Lahko, da bi umrli zaradi infarkta s korono ali brez korone. Saj lahko rečeš, da so pri tako velikih številkah te zadeve minimalna zaokrožitvena napaka v statistiki... Ampak, ne bomo nikoli vedeli (zaradi načina kako vodijo statistiko) ali je to res ali pa so številke "umrl s korono in ne zaradi korone" veliko večje kot mislimo - sploh po tem, ko že leto in pol zdravstvo dela tako, na približno.
Znova ...
Ko pogledaš presežne smrti, lahko hitro vidiš, da je konkretno odstopanje od povprečja.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Tko da veste,to izveste tudi v videoposnetku, ki sem ga prilimal. Poleg tega, da je spike protein, ki ga cepiva dajo delat cloveskemu telesu in je le-ta povzrocitelj Covida, je se ena pizdarija, ki je niso pricakovali.
Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane. Ze v 15 minutah potuje po celem telesu. Pri zenskah ga je po 4 urah najvec v jajcnikih, pri vseh pa je na drugem mestu kostni mozeg.

Spike proteine potem telo proizvaja tudi tam, kjer v primeru okuzbe z virusom, ga nikoli ne bi bilo.
vem, da govorim v steno ampak vseeno, če želiš resno debato daj kakšne konkretne pisne vire:

kar se pa tiče tvojih zapisov:
"Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane"

En zapis o razvoju mRNA cepiv na splošno
"they found was that the mRNA injected i.p or i.v. went straight down to the liver, which is not a surprise"
še zapisi iz preteklih let
"However, as LNPs are efficient delivery vehicles to the liver,"
vir: https://www.nature.com/articles/s41541-017-0032-6 ter primarni vir https://doi.org/10.1016/j.jconrel.2015.08.007
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
vem, da govorim v steno ampak vseeno, če želiš resno debato daj kakšne konkretne pisne vire:

kar se pa tiče tvojih zapisov:
"Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane"

En zapis o razvoju mRNA cepiv na splošno
"they found was that the mRNA injected i.p or i.v. went straight down to the liver, which is not a surprise"
še zapisi iz preteklih let
"However, as LNPs are efficient delivery vehicles to the liver,"
vir: https://www.nature.com/articles/s41541-017-0032-6 ter primarni vir https://doi.org/10.1016/j.jconrel.2015.08.007
Ne vem, a govorim steni? mRNA lipidi se znajdejo v zenskih jajcnikih in kostnemu mozgu ze po 15 minutah. Po 4 urah jih je najvecja koncentracija v zenskih jajcnikih.
To je zdaj ze znanstveno dejstvo.

Poglej si video, pa ti bo vse jasno. Poglej vsaj prvih 10 minut, da vidis, ce je video vreden pogledati do konca.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Ne vem, a govorim steni? mRNA lipidi se znajdejo v zenskih jajcnikih in kostnemu mozgu ze po 15 minutah. Po 4 urah jih je najvecja koncentracija v zenskih jajcnikih.
To je zdaj ze znanstveno dejstvo.

Poglej si video, pa ti bo vse jasno. Poglej vsaj prvih 10 minut, da vidis, ce je video vreden pogledati do konca.
AndY, nekateri ljudje ne prebavljate pisanega teksta in preferirate video. Ok, razumem. Ampak probaj razumet, da video, s počasnostjo podajanja informacij, dodatnim emocionalnim nabojem zaradi dodatne dimenzije medija, nezmožnostjo iskanja in citiranja, seveda poleg osnovnega dejstva o odostnosti peer review-a, ni toliko kredibilen vir informacij kot pisani tekst iz peer-reviewed znanstveni člankov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Info frišno : danes Genova ITA - 18-letnica cepljena z AZ - pravac bolnica ... strdek, nujna operacija, ni preživela .... ITA prepovedala uporabo AZ takoj za mlajše od 60 let ...
Sarcasm on: Ma to bi sigurno umrla tudi če se nebi cepila, Cepljena je imela le blažjo smrt. Naši zdravniki pa nebi ugotovili nobene povezave med cepljenjem in smrtjo :evil:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
AndY, nekateri ljudje ne prebavljate pisanega teksta in preferirate video. Ok, razumem. Ampak probaj razumet, da video, s počasnostjo podajanja informacij, dodatnim emocionalnim nabojem zaradi dodatne dimenzije medija, nezmožnostjo iskanja in citiranja, seveda poleg osnovnega dejstva o odostnosti peer review-a, ni toliko kredibilen vir informacij kot pisani tekst iz peer-reviewed znanstveni člankov.
Razumem.

Sej, ce bi imel cas, bi vceraj zvecer, ko sem gledal, pisal povzetek s timestampi, pa sem pozabil.
V glavnem, ta podatek imajo regulatorji ze nekaj casa, v javnist pa prihaja sele zdaj.

Iz tega dolgega videa bodo naredili short clips povzetkov po tematikah.
Vceraj je bilo pa v zivo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Razumem.

Sej, ce bi imel cas, bi vceraj zvecer, ko sem gledal, pisal povzetek s timestampi, pa sem pozabil.
V glavnem, ta podatek imajo regulatorji ze nekaj casa, v javnist pa prihaja sele zdaj.

Iz tega dolgega videa bodo naredili short clips povzetkov po tematikah.
Vceraj je bilo pa v zivo.
Eto, sem se potrudil in sel poiskat

Na 2:17:00

Screenshot_20210611-092718_YouTube.jpg
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Ne vem, a govorim steni? mRNA lipidi se znajdejo v zenskih jajcnikih in kostnemu mozgu ze po 15 minutah. Po 4 urah jih je najvecja koncentracija v zenskih jajcnikih.
To je zdaj ze znanstveno dejstvo.

Poglej si video, pa ti bo vse jasno. Poglej vsaj prvih 10 minut, da vidis, ce je video vreden pogledati do konca.
Še enkrat, zelo počasi:
1) Postavil si trditev: "Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane"
2) Podaš "uraden znanstveni dokaz" da gre mRNA po telesu
3) iz tega se spletajo ne vem kašne zgodbe (če ne celo teorije zarot)

Jaz sem ti podal par kredibilnih citatov (Nature in podobno) in preteklih let, v katerih je jasno razvidno da so raziskovalci npr že leta 2017 pisali, kako lipidi z mRNA krožijo po telesu (in večino končajo v jetrih, podobno kot zdravila).

Se pravi da tvoja prvotna trditev o "Pricakovali so, da bo cepivo, kot so do sedaj vsa cepiva, ostalo v ramni mišici, pa ne ostane" ne drži in da je ta tvoj YT video zelo verjetno spet klasičen primer psevdoznanosti. (zelo verjetno zato, ker ga nisem pogledal, amapk vse do sedaj navedeno tukaj tudi nimam, kašnega interesa da bi ga, pa vedno z največjim veseljem preberem kaj relevantnega - in z relevantnim ne mislim "uradne medicine" ali pa PR objav, če ima kdo še kakšen drugačen pogled, res z veseljem preberem, je pa res da mora bit relevantno).
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in mosseero

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Podal si mnenje in linke, od "nasprotne" strani pa nočeš nič pogledat.
Komu verjet in to takšna tema, ki je jasna zelo malo ljudem na tem svetu.
Laiki vidimo samo rezultate, delovanje novih cepiv me ne zanima, ker itak ne vem kaj berem.
Če je res umrlo 12000 ljudi pa pri meni vzbuja nelagoden občutek in želim tehtne odgovore teh, ki nas silijo v nekaj neraziskanega, da zmanjša posledice gripe, ki jo brez problema preživi "99"%
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Če je res umrlo 12000 ljudi pa pri meni vzbuja nelagoden občutek in želim tehtne odgovore teh, ki nas silijo v nekaj neraziskanega, da zmanjša posledice gripe, ki jo brez problema preživi "99"%
Sicer 12000 jih ni umrlo, pa dejmo to zanemariti in uporabimo kar te napihnjene cifre.
Se pravi ne skrbi te "gripa", ki jo preživi 99%, skrbi te pa cepivo, ki ga preživi 99,995%?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.775
113
kod Džej-Zija
Saj ti je lepo napisal, da glavna trditev "cepivo ostane v ramni mišici" nima zveze z realnostjo. Mehanizem so poznali že nekaj let pred pandemijo. Kaj je tu še brati?