Covid-19 Cepiva

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
So ljudje izven JS, ki sploh niso delali (prisilni dopust), so ljudje izven JS, ki so bili na čakanju, nekateri so celo izgubili službe, so ljudje izven JS, ki so delali od doma in bilo je nekaj ljudi (v manjšini), ki so dejansko delali, kot da ni nič. Ne moreš se osredotočit zgolj na tvoje dojemanje in na tvoj okoliš. Vse skupaj se je na delu celotnega prebivalstva konkretno poznalo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
So ljudje izven JS, ki sploh niso delali (prisilni dopust), so ljudje izven JS, ki so bili na čakanju, nekateri so celo izgubili službe, so ljudje izven JS, ki so delali od doma in bilo je nekaj ljudi (v manjšini), ki so dejansko delali, kot da ni nič. Ne moreš se osredotočit zgolj na tvoje dojemanje in na tvoj okoliš. Vse skupaj se je na delu celotnega prebivalstva konkretno poznalo.
Vse imaš prav!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
večina zdrave industrije, je normalno delalo. Jaz sem bil lani marca en teden delo od doma... drugače pa skoz na firmi vsi... 3 tedne (leni jeseni) so bile izredne razmere v tem času je 30% firme fasalo covid, in to je to od epidemije.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
3, 4, 5, .... odmerek.
Dvomim v zdravilo - O ko bi se motil in cepljenje bo postalo nekaj običajnega. 'kot za gripo' = rekel moj prjatu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Bi rekel, da imam definitivno bolj prav kot ti, ki trdiš, da s(m)o vsi izven JS delali povsem normalno oz. enako kot prej. Oprosti ampak niti približno ni bilo tako.
Niste VSI in noben ni trdil, da ste, ker eni so ostali tudi brez služb.
Je pa dejstvo, da je stroka vseskozi opozarjala, da je za glavnino okužb krivo delovno okolje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tako je dejansko tudi bilo. Lockdown, v dobesednem pomenu je bil samo v javnem sektorju. To tudi v praksi pomeni, da so tista dva meseca delali NIČ. Gospodarstvo je v enem dnevu bilo sposobno prilagoditi delovne procese.
Besedna zveza "povsem normalno delati" ima tudi drugačen pomen kot "normalno delati".
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Ne bluzi. "Normalno delovati" pomeni delovati enako kot prej torej brez sprememb, "ostali" se pa nanaša na vse ostale izven JS.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Tako je dejansko tudi bilo. Lockdown, v dobesednem pomenu je bil samo v javnem sektorju. To tudi v praksi pomeni, da so tista dva meseca delali NIČ. Gospodarstvo je v enem dnevu bilo sposobno prilagoditi delovne procese.
Besedna zveza "povsem normalno delati" ima tudi drugačen pomen kot "normalno delati".
Ne trudi se. On razume vse dobesedno, kar pomeni da so vsi bili doma, tudi če nismo bili
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Jaz razumem stvari tako kot se jih opiše z besedami v postu, predvidevanja in ugibanja odpadejo. Če bi rad kaj bolj podrobno opisal pa uporabi več besed za bolj točen zapis oz. trditev. In ne podtikaj mi mnenja, da smo bili kao vsi doma, ker sem že včeraj jasno napisal kako je bilo oz. kaj mislim, da je bilo. In to ni to kar si zdaj navedel.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Tako je dejansko tudi bilo. Lockdown, v dobesednem pomenu je bil samo v javnem sektorju. To tudi v praksi pomeni, da so tista dva meseca delali NIČ. Gospodarstvo je v enem dnevu bilo sposobno prilagoditi delovne procese.
Besedna zveza "povsem normalno delati" ima tudi drugačen pomen kot "normalno delati".

Itak, praktično celoten storitveni in trgovinski sektor (izvzete trgovine z hrano ipd.), je normalno delal.
Gostinski del se je utapljal v gužvi, turistični je pa kar z palico odganjal ljudi.

Aja, če je gospodarstvo samo proizvodnja (v tvoji definiciji), potem se pa strinjam z tabo.

Glede JS, pa še dobro da so bili doma in v lockdownu. Policija, vojska, carine, zdravstvo, pravosodje,...... Vse doma......
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz razumem stvari tako kot se jih opiše z besedami v postu, predvidevanja in ugibanja odpadejo. Če bi rad kaj bolj podrobno opisal pa uporabi več besed za bolj točen zapis oz. trditev. In ne podtikaj mi mnenja, da smo bili kao vsi doma, ker sem že včeraj jasno napisal kako je bilo oz. kaj mislim, da je bilo. In to ni to kar si zdaj navedel.
To potrebo o podrobnem opisovanju imaš pač ti sam in to je tvoj defekt, ne defekt pisca. Če napišem, da me boli noga in ZATE nisem natančno opredelil, ali me boli leva, ali desna noga, boš ti takoj trdil, da me bolita obe nogi. :bonk:
Stvar funkcionalne pismenosti pač ...
 
  • Haha
Reactions: Matey