Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Podobno razmišljam jaz. Na podlagi ustreznega uradnega dokazila, nas naj pocepijo ko bodo pocepili še vse ostale zdrave in kritične.

Me zanima kaj bo s temi, ki so dobili eno dozo AZ in če res ne bo več za drugo dozo.
Ta hud mimosun zdaj resujejo s fehtarjenjem pri sosednih drzavah:


Hocejo, da na pol cepljene osebe prehajajo mejo brez testov, po drugi strani pa se morajo necepljeni testirat, ceprav je ze jasno, da okuzbo lahko prenasajo tako cepljeni, kot pol cepljeni, kot necepljeni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kako od ponedeljka naprej?
Je tako prvo kot drugo cepljenje preko aplikaceije oz. svobodno?
Kako zvem, kje cepijo z cepivom za mene - II odmerek?
Kako 'izvesti' drugo cepljenje?
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Bom hitreje na vrsti če se prijavim še preko nove aplikacije? :fredi:
upam, da so res vse prenesli, da ne bo na koncu tako da smo se že prej prijavljeni nekje izgubili
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Jaz sem dobil v petek mail z NIJZ-ja:

1620546426675.png
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
To se nanaša, če si se prijavil v štartu preko eUprave?
Jaz sem se preko cepilnega centra, to naj bi bilo
dovolj in se ni treba ponovno, kolikor sem zasledil?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
To se nanaša, če si se prijavil v štartu preko eUprave?
Jaz sem se preko cepilnega centra, to naj bi bilo
dovolj in se ni treba ponovno, kolikor sem zasledil?
Ja, najprej sem se prijavil prek eUprave, potem pa še prek aplikacije zdravstvenega doma Kranj. Zna bit, da bom kljub prebolelosti ene 7x ceplen. :valjamse:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

18 Reasons I Won't Be Getting a Covid Vaccine​

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Astra Zenica do junija

EU did not renew its order for AstraZeneca Covid-19 jabs beyond June, bloc’s vaccines boss says​


Sedaj bo potreba čimveč udeležencev 3 klinične faze cepiti, ostalo bo šlo v deponijo.
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
As a matter of comparison: There are 20 to 30 deaths reported every year to VAERS related to the flu shot. That’s with 195 million receiving flu shots. Compare that to the COVID shot, which resulted in 2,602 reported deaths through 77 million vaccinations.

That’s a stunningly high ratio of deaths to vaccinations, the highest for any vaccine in U.S. history, and yet no major media outlet has launched an investigation. Independent journalists and researchers such as Alex Newman, Robert F. Kennedy Jr. and Leo Hohmann have been ruthlessly censored.

“So the U.S. government has made a decision, along with the stakeholders – the CDC, NIH, FDA, Big Pharma, World Health Organization, Gates Foundation – they have made a commitment to mass vaccination as the solution to the COVID pandemic and we are really going to be witness to what’s going to happen in history. We’re sitting on, right now, the biggest number of vaccine deaths, there’s been tens of thousands of hospitalizations, all attributable to the vaccine, and going strong.”

Confirming a LeoHohmann.com report from earlier this month, McCullough said the Johnson & Johnson vaccine, while it does have issues with blood clots, is actually the safest of the three vaccines now being offered to Americans.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Astra Zenica do junija

Sedaj bo potreba čim več udeležencev 3 klinične faze cepiti, ostalo bo šlo v deponijo.
Posnetek zaslona 2021-05-09 222318.jpg


Tole me straši, kako bo to nadaljevanje s tistimi, ki so bili cepljeni z AZ?
Še zmerom cepijo prvo cepljenje z AZ. Nič ne gledajo na te, ki prihajajo v fazo II. cepljenja.
Z mešanjem ni nobenih izkušenj! So omenjali eno s podobno tehnologijo (?)
PfizerBionTech pa štajga ceno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Pa saj sem opozarjal na to dejstvo, pa ste se še vedno sli cepiti s prvo dozo AZ. In ena doza AZ vam ne odpre nobenih vrat razen v Sloveniji, kjer so to naredili samo zato, ker so to popolnoma zamocili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Poglej priponko 45303

Tole me straši, kako bo to nadaljevanje s tistimi, ki so bili cepljeni z AZ?
Še zmerom cepijo prvo cepljenje z AZ. Nič ne gledajo na te, ki prihajajo v fazo II. cepljenja.
Z mešanjem ni nobenih izkušenj! So omenjali eno s podobno tehnologijo (?)
PfizerBionTech pa štajga ceno.
"Strokovno" bodo dali zeleno luč drugemu proizvajalcu za drugi odmerek. Sam še čakam na cepljenje, a če dobim sms, kjer bo pisalo AZ bom močno premislil, če bom šel. Že tako naj bi drugi odmerek dobili čez mesece, kar pomeni, da boš do takrat drugorazredni državljan.

Naj se j***** s tako učinkovito organizacijo in pozivanjem na odgovorno cepljenje. Prav vse naredijo na pol ali narobe in se potem čudijo, da ljudje tega ne sprejemajo.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pa saj sem opozarjal na to dejstvo, pa ste se še vedno sli cepiti s prvo dozo AZ. In ena doza AZ vam ne odpre nobenih vrat razen v Sloveniji, kjer so to naredili samo zato, ker so to popolnoma zamocili.
AndY1 a nisi ti limal novice, kako bodo uporabljali AZ za prvi odmerek in potem Sputnik V za drugi odmerek :fredi: :fredi: :fredi: :fredi: :fredi: :fredi:.

Če pustimo AndY1 ob strani. Stroka je trenutno zelo proti mešanju cepiv. Glavni razlog je to da se po nepotrebnem vnaša še dodatno spremenljivko v sistem beleženja strankih učinkov. Npr cepiš najprej s cepivom A in drugi odmerek s cepivom B in se pojavi stranski učinek. Ali je ta stranski učnek aktivaciaj stranskega učinka cepiva A (ki se je polno izrazilo šele pri drugem odmerku), ali je to stranski učinek cepiva B, ali se sta stranski učinek pojavi samo ob kombinaciji A in B (in se ne bi pojavil, če bi imel dvakrat cepivo A ali dvakrat cepivo B).

Ko bodo podatki o stranskih učinkih posameznih cepiv zbrani, pa se bo šlo v preučevanje kombinacij ali ni celo boljše da imaš prvi in drugi odmerek z različnimi cepivi (dejansko so izvajali študijo s AZ in Sputnikom V). In bodo lahko jeseni priporočila povsem druga.


Glede odpiranja vrat, to je in bo tudi ostala povsem politična odločitev in nima veze s posameznim cepivom.
Lahko se odločijo in ne cepijo na novo s AZ in obstoječe porabijo za drugi odmerek že cepljenih. In je v enem tednu (za včeraj cepljene v treh tednih) že zaključena zgodba.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
AndY1 a nisi ti limal novice, kako bodo uporabljali AZ za prvi odmerek in potem Sputnik V za drugi odmerek :fredi: :fredi: :fredi: :fredi: :fredi: :fredi:.

Če pustimo AndY1 ob strani. Stroka je trenutno zelo proti mešanju cepiv. Glavni razlog je to da se po nepotrebnem vnaša še dodatno spremenljivko v sistem beleženja strankih učinkov. Npr cepiš najprej s cepivom A in drugi odmerek s cepivom B in se pojavi stranski učinek. Ali je ta stranski učnek aktivaciaj stranskega učinka cepiva A (ki se je polno izrazilo šele pri drugem odmerku), ali je to stranski učinek cepiva B, ali se sta stranski učinek pojavi samo ob kombinaciji A in B (in se ne bi pojavil, če bi imel dvakrat cepivo A ali dvakrat cepivo B).

Ko bodo podatki o stranskih učinkih posameznih cepiv zbrani, pa se bo šlo v preučevanje kombinacij ali ni celo boljše da imaš prvi in drugi odmerek z različnimi cepivi (dejansko so izvajali študijo s AZ in Sputnikom V). In bodo lahko jeseni priporočila povsem druga.


Glede odpiranja vrat, to je in bo tudi ostala povsem politična odločitev in nima veze s posameznim cepivom.
Lahko se odločijo in ne cepijo na novo s AZ in obstoječe porabijo za drugi odmerek že cepljenih. In je v enem tednu (za včeraj cepljene v treh tednih) že zaključena zgodba.
V treh mesecih, drugi odmerek dobis cez tri mesece in ogromno jih že caka na drugi odmerek, kaj sele vsi ostali, ki pridejo na vrsto.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
V treh mesecih, drugi odmerek dobis cez tri mesece in ogromno jih že caka na drugi odmerek, kaj sele vsi ostali, ki pridejo na vrsto.
Vem, ampak to je takšna odločitev. Lahko bi mirno sprejeli odločitev, da se najprej pocepi s AZ vse čakajoče na drugi odmerek (kar pa lahko že po 3 tednih).

Gre se pa seveda na to, da se čimprej pocepi čimveč z enim odmerkom.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
No to jim bo zagotovo uspelo. Veliko jih bo cepljenih z enim odmerkom. :bonk:

Ja, realno gledano bi jih bilo kakšnih 80 000 manj cepljenih s samo enim odmerkom (in 80 000 cepljenih več z obema odmerkoma), če ne bi se šli komplikacij s zamikom AZ. Ob vsej povzročeni zmedi je vprašanje ali je bil izplen res tako boljši, da je bilo vredno.:sprasujemse:

Pfizer - porabljenih 517 779 odmerkov (2 × 217 187 odmerkov + 83 405 odmerkov)
Moderna - porabljenih 76 769 odmerkov (2 × 31 589 odmerkov + 13 618 odmerkov)
AZ - porabljenih 139 009 odmerkov (2 × 3 165 odmerkov + 131 719 odmerkov)
 
  • Jezen sem
Reactions: ynos