Covid-19 Cepiva

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
A to so zamenjali ime, da bi ga lažje prodajali še naprej? Češ "težave s krvnimi strdki so pri AstraZeneci, to zdaj je pa Vaxzevria"? :D
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Komedija zmešnjav - če v resnici ne bi bilo žalostno! Najprej se ne sme cepit starejše od 65 let, sedaj ne mlajše od 60 let.


OK še vedno očitno čakam na Sputnik, ampak sedaj Light. :cool:
V glavnem vsi ki jemljete kontracepcijske tabletke, se ne cepit z Astra Zeneco.
Ostali pa lahko.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Vodja infektologije v univerzitetni berlinski bolnišnici Charite Andrej Trampuž je v Odmevih dejal: "Pričakujem, da bodo druge države sledile temu in prekinile cepljenja pri mlajših od 60 let. Na začetku smo AstraZenecino cepivo dali samo za mlajše, zdaj samo za starejše. Ampak to je normalen proces, kjer natančno spremljamo in pri najmanjših stranskih učinkih reagiramo. Dejansko teh stranskih učinkov pri starejših ni bilo."
Torej, z AZ bomo cepili samo še nad 60 let starosti, mlajsi pa dobimo Pfizerja in Moderno, pa verjetno J&J?

Fajn eksperiment na svetovnem nivoju se gremo. Se sproti tko mal učimo, na zdravih ljudeh.

Kaj bo zdaj EMA rekla in naši? Sej so strdki nekaj normalnega, ne?

Boste mlajši od 60 let, ki ste že bili cepljeni z AZ, dobili tudi drugo dozo AZ ali ne :sprasujemse:
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ker je eno dati cloveku palcko v nos, drugo pa je injecirati zdravilo. Pred cepljenjem mora osebni zdravnik potrditi, da si zdrav in da se lahko cepis. Glede na to, da si ze bil kdaj v zivljenju cepljen,verjetno ves kako to poteka.
Ce si pa cisto izven tega vprasaj nekoga, ki je pred kratkim peljal otroka na cepljenje.
Se nekaj bi komentiral glede cepljenja v kocevju- tam dela primoz, ki zivi za sluzbo in mu ni problem delati po 48 ur skupaj, imajo dovolj osebja in dovolj prostora. Ne delajo veliko testov na covid kot recimo nekje drugje.
Pol pa spet druga stran zgodbe, ta isti primoz ki dela po 300 ur na mesec zato da cepi cimvec ljudi, dobi covid dodatka 1000 eur, ga pa ljudje zmerjajo za lopova, da se mu gre samo za denar itd itd.... pol pa bodi pameten.
Ja no, mene je Primož po telefonu vprašal, če sem zdrav in ko sem potrdil, so me cepili še isti dan. Osebnega zdravnika imam v Ljubljani, tako da mojega zdravja sigurno ni mogel potrditi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kaj povzroca smrt pri AZ in kaksno je zdravilo - iz nemske raziskave:

 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Pa daj ti kdaj napiši TL;DR povzetek zraven teh svojih videjev. Zakaj bi človek 20 min gledal video, če lahko v 2 minutah prebere tekst?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Govori o te nemški študiji o strdkih:


Nazorno pokaže dejastva iz te študije in v drugi polovici tudi pove, kakšna so zdravila za reševanje teh strdkov. Dejansko naredi povzetek te študije.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Govori o te nemški študiji o strdkih:


Nazorno pokaže dejastva iz te študije in v drugi polovici tudi pove, kakšna so zdravila za reševanje teh strdkov. Dejansko naredi povzetek te študije.

Hvala.

There are several important clinical implications of our findings. First, clinicians should be aware that onset of (venous or arterial) thrombosis particularly at unusual sites such as in the brain or abdomen and thrombocytopenia beginning approximately 5 to 14 days after vaccination can represent a rare adverse effect of preceding COVID-19 vaccination. To date, this has only been reported with the AZD1222 vaccine. Second, enzyme-immunoassays for heparin-induced thrombocytopenia are widely available and based on our observations can be used to investigate for potential post-vaccination anti-PF4 antibody associated thrombocytopenia/thrombosis, especially as a strong-positive immunoassay result obtained in a patient who has not been recently exposed to heparin would be a striking abnormality. However, a positive PF4/heparin antigen test by no means confirms the presence of potentially pathogenic vaccine-induced antibodies, especially if the assay is moderate or weak positive, and thus referral to a laboratory that performs platelet-activation assays should be performed. Without clear clinical symptoms of new thrombosis and/or thrombocytopenia patients should not be tested or treated. Third, although this syndrome differs from typical heparin-induced thrombocytopenia, at least one patient showed strong platelet activation in the presence of heparin. In the absence of data indicating safety and efficacy of heparin in treating these patients13, we would recommend therapy with non-heparin anticoagulants, such as those direct oral anticoagulants (rivaroxaban, apixaban) which are licensed without requirement for initial heparin therapy. Indeed, direct oral anticoagulants are widely used for treatment of thrombosis in general and have also been recommended for treatment of heparin-induced thrombocytopenia. And fourth, our in vitro studies of inhibition of the platelet-activating properties by high-dose immunoglobulin, together with the recent observations indicating efficacy of high-dose intravenous immunoglobulin for treating severe heparin-induced thrombocytopenia—including so-called “autoimmune heparin-induced thrombocytopenia” in which patients have de novo or ongoing thrombocytopenia in the absence of heparin—suggests that this can be an important treatment adjunct in a patient who develops life-threatening thrombotic event such as cerebral vein sinus thrombosis post-vaccination9,14,15. Finally we suggest to name this entity vaccine induced prothrombotic immune thrombocytopenia (VIPIT) to avoid confusion with heparin-induced thrombocytopenia (HIT).

Skratka, ja, pojavijo se lahko strdki; pomagajo antikoagulanti, ki niso na bazi heparina.

Niso omenjali aspirina, ki se trenutno v ljudskem izročilu pojavlja kot priporočilo po cepljenju z AZ, saj ima drugačen mehanizem delovanja. Zanimivo bi bilo izvedeti strokovno mnenje o aspirinu glede na to študijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.504
113
Te nepravilnosti pri cepljenju.
Na spiskih prednostnih oseb, tudi tisti, ki do tega niso upravičeni.

Potem so osebe, ki bi za cepljenje naredile 'vse'.

Velenjske šole.
Kako se sedaj izvaja cepljene tam? Ali cepljenje tistih, ki so odklonili po systemi Morendorfer - želim tako in tako cepivo!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Govori o te nemški študiji o strdkih:


Nazorno pokaže dejastva iz te študije in v drugi polovici tudi pove, kakšna so zdravila za reševanje teh strdkov. Dejansko naredi povzetek te študije.
Zdravilo za korono, potem pa še zdravilo za zdravilo in od vseh zapletov od zdravil imaš večjo možnost, da te pobere, kot če tega nebi jemal. Neprecenljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jendomen