Cene bencina pri ........

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.405
398
83
Se arabci (uae) so po dolgem casu podrazili bencin, avgustovska cena je za 1 euro cent visja. Se pravi bodo drazili tudi nasi v evropi, verjetno ne ravno za en cent.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.217
20
38
Hah, jodlarji, ki so 2 ali 3 leta nazaj nabili neke eko davke na naftne derivate, so kar naenkrat spet cenejsi od nas. Hrvati pa tako ali tako.
Ah... tu na Danskem je trenutno 0.42c dražji 95 okt. od našega MOL-a... tko da se meni zdijo cene v SLO še zmeri OK
ravno učeri sem tanku po 14.49dkk/l
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.217
20
38
dansko si zdaj s slovenijo primerjal. Resno ti to?!
Pa ok, samo povem... drgač je dizl konkretno cenejši tule cca. 1.68€ kar se tiče primerjave, tud tuki niso plače tok bajne kokr si vsi mislimo ... je treba kar delat (full time) da imaš "spodobno plačo" a full time job pa ne dobiš kar tako če si tujec...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.853
113
vau, tu v sloveniji pa se nič ne dela, si to hotel povedati?
na danskem je povpračna plača višja za faktor 2.7 (dva cela sedem z besedo). Gorivo pa dražje 1.03 .
a razumeš zdaj ironijo. In nerelevanten podatek.

Bolj zanimivo je, da če se res nekje za en cent poveča cena nafte, pri nas pa se vzgled tega poveča cena za 15 centov...tu pol rata zabavno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.405
398
83
Zakaj pa ne? Ob drzavi sta rahlo do pretezno fucked up, z lopovskimi davcnimi obremenitvami za posamzenika. Sicer je tam gor obcutek, da za ta denar dobis vec, kot pri nas, so pa po drugi strani precej bolj fasisticni s svojimi predpisi. Nekateri bi rekli: gor vlada red, ne pa kot na balkanu, in pravil se je treba drzat. Jaz pravim: so v EU in lahko drkajo folk zaradi gnilih izjem, ki so v nasprotju z idejo EU in mojimi (utopicnimi) evropskimi nazori.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.236
113
Zakaj pa ne? Ob drzavi sta rahlo do pretezno fucked up, z lopovskimi davcnimi obremenitvami za posamzenika. Sicer je tam gor obcutek, da za ta denar dobis vec, kot pri nas, so pa po drugi strani precej bolj fasisticni s svojimi predpisi. Nekateri bi rekli: gor vlada red, ne pa kot na balkanu, in pravil se je treba drzat. Jaz pravim: so v EU in lahko drkajo folk zaradi gnilih izjem, ki so v nasprotju z idejo EU in mojimi (utopicnimi) evropskimi nazori.
Danci so v EU bolj napol....