Čelada.....

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Pozna kdo XPEED čelade oz ima kakšne izkušnje iz prve roke..... jaz prvič slišim za to znamko
crazy1.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
KLIK KLIK

Sn klical tipa pa jih hvali v nulo...... verjetno zato, ker jih edini uvaža in prodaja v SLO, itak tipično, ker ma vsaka trgovina "najbolšo" robo
smile-1.gif
Sem pa gledal tudi neke teste pa baje naj res nebi ble tak slabe glede na ceno v primerjavi z dosti dražjo konkurenco. Mogoče se bo v prihodnjosti kaj več govorilo o njih.......

Sem pa upal, da bo vsaj tu na alteru kdo poznal to
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi meni ni poznana ta firma.

Pa tudi poceni niso, tako da najbrž je solidno.

Probaj jo na glavi pa če jo dajo na probo, da vidiš kako je glasna, potem pa nabavi če ti ustreza.

Na alterju najdeš morebiti le poznavalce, ki so jo "konstruirali"
smile-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tudi meni ni poznana ta firma.
Tudi jaz prvič slišim
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pa tudi poceni niso, tako da najbrž je solidno.
S tem se ne bi 100% strinjal. Folk prodaja tudi sranje za veliko denarja. V podobnem cenovnem rangu se gibljejo čelade HJC, pa lahko iz prve roke rečem, da imajo dobro price/performance razmerje.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Probaj jo na glavi pa če jo dajo na probo, da vidiš kako je glasna, potem pa nabavi če ti ustreza.
To je dober nasvet, samo malo hladno je za preizkušanje. Se pa v teh dneh dobro izkaže kakšno prezračevanje ima.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa vem, ko gledaš teste, vidiš da tam zmagajo tudi "neznane" firme.

Drugače pa če bolj zaupaš firmah, poglej malo pri lujzu, tam imajo včasih res prave akcije priznanih firm, morebiti tudi model posebej "narejen" za lujza (Nolan for Louis.de).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
ksz

Naslednji teden bo v Veroni moto show, kjer za precej ugodno ceno lahko nakupiš opremo renomiranih proizvajalcev iz pretekle sezone, pa še vse imaš na kupu.

Nisem bil, me pa zraven vabi ekipa, ki gre tja vsako leto z avtobusom - firbcat in v šoping. V spominu mi ostaja ravno čelada (Nolan, Shoei, Arai oz. nekaj podobnega), 70% off, model izpred dveh sezon.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
k..... gleda vse skup, sem danes rajši kupil nolanko v lujzeku še za manjše pare,.......ziher je ziher:) naj drugi testirajo ono
smile-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Izgleda, da je Nolanka kar ''slovenska'' čelada... Nekaj takega, kot Golf. Jaz sem pred leti tudi kupoval, pa gruntal, pa.. potem pa pri Kompiju vzel Nolanko. Čez par mesecev pa še za ženko -da sva ista. Že peto leto bo na glavi. In oba sva srečna -glava in jaz.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
k..... gleda vse skup, sem danes rajši kupil nolanko v lujzeku še za manjše pare,.......ziher je ziher:) naj drugi testirajo ono
smile-1.gif
Kateri model in za koliko denarja?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Nimam pojma. Pri meni še ni čas za menjavo čelade, poleg tega pa mi preklopne ne sedejo.

@snecer: čelade Nolan for Louis.de imajo kakšno drugo oznako ali Nolanovo?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Nolan za Louisa delan je ''malo drugačen'' kot sicer. Po Kompijevih besedah je uporabljen drugačen, cenejši material, da lahko dosežejo tako nizko ceno. Kako je v resnici, pa ne vem. Bi moral skupaj postaviti obe čeladi in primerjati kvaliteto.
Saj naslednja bo pri meni verrjetno tudi zaprta -preklopna je glasnejša...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nolan čelada je to.
99 EUR je bila (za sopotnico sem vzel).

Zadaj piše še: Nolan, Louis special edition.

N62 je bil model takrat, vedno imajo kakšno akcijo.

Jaz imam npr. Xlite 602, je v barvi bila 350 eur, Louis je mel potem 100 eur ceneje, tudi v barvi, neka akcija.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nolan čelada je to.
99 EUR je bila (za sopotnico sem vzel).

Zadaj piše še: Nolan, Louis special edition.

N62 je bil model takrat, vedno imajo kakšno akcijo.

Jaz imam npr. Xlite 602, je v barvi bila 350 eur, Louis je mel potem 100 eur ceneje, tudi v barvi, neka akcija.

Pri Lojzetu se splača počakat na vikend ali teden ko imajo akcijo za določone artikle.
Moji sem tako kupil Schubert R1 začetek leta 2008 za mal več kot 240€
wink-1.gif

Čelada je 1A.

Ko že tolk o Nolan čeladah pišete. Imel sem jo in me je razočarala do konca.
Prav vesel sem bil ko mi je 2010 padla po tleh in se "raščefuknla". Že drug dan
sem bil pri Lojzetu in kupil še sebi Schubertko. Po dveh sezonah se mi un notranji
ščitnik neki zatika... to je vse od težav.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz imam pa dobre izkušnje z Nolanom oz. X lite.

Moja je težka le 1410g, N62 pa še manj, kar mi je bil dokaj pomemben faktor pri nakupu. Xlite je dobro oblazinjena, lepo sede in še vedno tesni.

Če bi vzel preklopno, bi nabavil Shoei Multitec (1590g).

Je pa res, da kaj drugega tudi nisem probal, vendar če bi bilo kaj narobe bi menjal a ne.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Ja, seveda! Poglej kakšne velikosti imajo na voljo! XS in XXS... Kam boš nataknil to? Na glavič...?