Budimpešta - par vprašanj

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Točno v tem hotelu smo bili pred tremi leti. Bus vozi do centra, tam greš pa na podzemno. Nam to ni predstavljal kak velik problem.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik slonic pravi:
Bol je boljše it kar z avtom,kolko pa so cene busov?

Ne. Ne, ne, in ne...
smile-1.gif
Je z buson vseeno bolje, da ne bos parkplaca iskal.

Ena karta za javni prevoz je 350 HUF, lahko pa kupis blokec 10 kart, pa mislim da bo 280/komad.
 

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Hvala za pojasnila!
Qshtr vi ste bili v tem hotelu ali je vredu hotel?
Torej se bomo vozili z javnim prevozom po teh cena je ugodno če računaš na to da moraš pri avtu še parking iskat!
Kaj pa se splača it pogledat,imeli bomo 2 dni za oglede?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jemebti lenuha, v tej temi imas napisano, le malo nazaj pogledas...
bonk.gif


Drugace pa v iskalnik napisi "Budimpesta", ni vraga, da nisem ze 3x na to odgovoril + vse kar so drugi napisali...
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Hotel je za nas bil v redu. Itak si cel dan "na terenu" zvečer pa padeš dol, tako da mi je važno samo da je čisto in mirno. Sem pa bil tudi v njihovem bazenu in savni, ki sta tudi bila OK. Ni nek presežek, vendar OK.

Na bus greš na drugi strani ceste, do tja prideš preko nadhoda. Do centra vozi cca. 20 minut če se prav spomnim - končna postaja je tam kjer se srečajo vse podzemne linije.

Aja pa mi smo mel Budapest card - google pove več.
 
Nazadnje urejeno:

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Hvala za odgovore
Še nekaj bi vprašal,ker nismo se še premikali z javnim prevozom po velikih mestih bi vprašal če je kaj označeno kje istopiti iz metroja oz.se dobi kaka karta da veš kje istopiti kar bi si rad ogledal?
Mal težim z vprašanji zato se vnaprej opravičujem!
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Tu konkretno (v tem hotelu) ne bi smel imet problema - greš na bus, mislim da je št. 135 al neki takega (vprašaj na recepciji) in se pelješ do zadnje postaje, kjer je "vozlišče" vseh podzemnih linij.

Kaj hočeš videti boš pa tudi moral imeti malo naštudirano in kje je... pripraviš si kak zemljevid ali pa vzameš kakšnega turističnega v hotelu itd... V podzemni so na vseh stenah sheme proge z označenimi postajami. Katera postaja je naslednja govori glas po ozvočenju in na displeju nad vrati lahko prebereš. Podzemne postaje imajo lepo označene smeri do katere ulice prideš na površju.

V glavnem, če nisi čist mim, se boš že znašel...
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Lahko si sprintaš mapo podobno tej metro map ali pa v hotelu vzameš brošuro z zemljevidom, na katerem so označene vse postaje metroja ipd.
 

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Ok pol ne bo problema,zanimiva mi je tudi ta Budapest card!
Zaenkrat hvala še enkrat vsem za odgovore!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.856
894
113
@evrofil..............ko sem bil gor pred nekaj leti , na nesrečo ravno v času nekega JAZZ festivala(to sem izvedelnaknadno) , cene hotelov zasoljene za popi--it,........... no ,je bilo kar težko dobit za parkirat oz. vse bolj ali manj modre cone...uni aparti za karte pa itak samo v MAdžarščini, en čas sem tuhtal, pol pa vse supaj poslal v PM.
Na parkingu sem v 1 dnevu dobil 2 (na šipi, nalepljeni eno poleg drugega) obvestili redarstva, itak zopet vse v madžarščini,....ko sem v hotelu receptorja vprašal kej je to ,je rekel...."dont worry , nothing" zmečkal in vrgel v smeti
smile-1.gif

Ali je situacija enaka?
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
V izogib podobnim težavam sem parkiral pri hotelu in uporabljal javni prevoz s 72h karto.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Sicer sem se pred slabim letom odselil, ampak lani poleti je bilo se (z tujimi tablicami, z lokalnimi je drugace) - ce dobis listek od redarjev ga vrzi v najblizjo kanto, v kolikor ne rabis WC papirja.
smile-1.gif
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Sicer sem se pred slabim letom odselil, ampak lani poleti je bilo se (z tujimi tablicami, z lokalnimi je drugace) - ce dobis listek od redarjev ga vrzi v najblizjo kanto, v kolikor ne rabis WC papirja.
smile-1.gif

Se pa lahko zgodi ta te lisičijo :-(, jaz sem vedno samo vneti zbiralec listkov, poznam pa Ljubljančna, ki je imel čast, da so ga olisičili, pa na parih lokacijah (Andrássy út) sem pa opazil olisičene Avstrijce.
 

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Še eno vprašanje...če v garmin napišem naslov hotela ali koordinate kot jih imajo na njihovi strani mi sploh ne najde,piše da je pod Budimpešto ampak mi ne najde,naslov je:Rubin Wellness & Conference Hotel Budapest
H-1118 Budapest, Dayka Gábor u. 3.
GPS COORDINATES: 47.472°; 19.0192°
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Preveri, če vnašaš pravilno obliko koordinat.
Mogoče je tako bolj pravilno
47°28'19.2"N 19°01'09.1"E.

Kar se pa tiče naslovov, pazi da vnašaš pravilno območja, Budimpešta ima 23. območij (kerület), in če imaš bolj popoularno ulico, jih imaš lahko hitro 23-krat. Zato ti tudi garmin ponudi toliko Budimpešt kot rezultat (vsak district kot eno mesto).
Če boš vnašal poštno številko za kraj in potem ulico, teh problemov ne bi smel imeti.
 

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Ja samo poštno številko pa ne najdem ali je mogoče H-1118?
V naslovu hotela je samo to kar sem napisal!
 
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Hehe, probaj ugotovit kolio poštnih ševilk im London, skoraj vsaka ulica svojo.
Ni to SI-1000 Ljubljana sistem.