Budimpešta - par vprašanj

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ih kaj, prekrstil se je v Isztvana pa se naučil po njihovo kvakat...

Jaz sem komej par dni zdržal.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
@Brgo:
Sicer tekoce govorim 4 jezike, dovolj za normalno uporabo se 3 zraven, pa se ene par jih razumem... Ampak madzarscina je pa razred zase - sicer razumem tam, 50-60%, ampak da bi jo pa govoril? No way.

@ChaoRen:
Uradni jezik firme je anglescina... Pa zelo, zelo malo (beri: skoraj nic) ne delam z madzarskimi strankami...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
@Brgo:
Sicer tekoce govorim 4 jezike, dovolj za normalno uporabo se 3 zraven, pa se ene par jih razumem... Ampak madzarscina je pa razred zase - sicer razumem tam, 50-60%, ampak da bi jo pa govoril? No way.

@ChaoRen:
Uradni jezik firme je anglescina... Pa zelo, zelo malo (beri: skoraj nic) ne delam z madzarskimi strankami...

Štekam, ampak vseeno moraš tam v trgovino, na kakšen urad, itd. Meni kot turistu je pritisk rasel
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
@Brgo:
Sicer tekoce govorim 4 jezike, dovolj za normalno uporabo se 3 zraven, pa se ene par jih razumem... Ampak madzarscina je pa razred zase - sicer razumem tam, 50-60%, ampak da bi jo pa govoril? No way.

@ChaoRen:
Uradni jezik firme je anglescina... Pa zelo, zelo malo (beri: skoraj nic) ne delam z madzarskimi strankami...

kaj srbsko pa hrvaško šteje za 2?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ves kako - z mojo 40% govorjeno madzarscino se da vse zmenit, sam razumet te morajo hotet... V stacuni ni problem (tudi ko recem "pol kila mleta govedina" bojo stekali, ker hicejo prodat), edini problem je, da na uradih ponavadi traja 30 minut tezenja preden se razpizdijo do te tocke. Mava pa vswak svojega kolega na speed dial, in ce je panika - "Heeelp!"
smile-1.gif


Madzarscina ima ta problem, da ima natancno EN regionalni dialekt (pa se ta je v Romuniji). Vsi ostali vse pikice in crtice nad crkami izgovorijo natancno enako, kar pomeni da niso navajeni na to, da nekdo drugace naglasi besedo - predstavljaj si, da bi vsi govorili samo knjizno slovenscino, potem ti pa uleti en z primorskim ali prekmurskim naglasom... In ko uleti tujec, ki ima po defaultu handicap da ne govori madzarsko od dneva 1 je problem ujeti tocno pravi naglas besede.

Drugi problem je pa to, da je vse (ampak VSE) po TV sinhronizirano. Mi smo vsaj morali gledati Sky1, pa HTV in podobne stvari - in ogromno se naucis ze samo s tem ko poslusal anglescino in beres podnapise. Tukaj tega - ni.

@Hitlerjugend:
Koliko pa imas tako, v resnici, opraviti z kitajci? :D Aja, tocno, Chao Rena probas zajebavat.
bonk.gif


@Hepan:
Nope. Slovenscina (cedalje slabse...), Srbsko-Hrvatski (bolj Srbski), anglescina in nemscina
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
V Budimpesti naceloma ni nic za jest ker resno primanjkuje hrane, zato ne znam priporociti.

Glup odgovor? Res je! Skoraj toliko kot vprasanje
smile-1.gif
Kaj ce bi kaj vec povedal:

Koliko ljudi?
Druzina/mali otroci/par?
Cenovni razred?
Z avtom, na javnem prevozu?
...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Par.

Vprašanje je pač bilo, če kdo kaj priporoča. Ponavadi so dobre in ugodne restavracije skrite in jih najdeš naključno, razen če ti seveda kdo pove.

Lokacija apartmaja:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
ksz

Samo ne it v tako opevani Chess restaurant. Ima tam na trip advisor kar dobro oceno.
smile-1.gif
Slabe izkušnje.

KAr se tiče jezika, je pa problem če znaš prekmursko madžarščino, ki si se jo naučil od svoje babice pa tam začneš pokat te narečne slovenske/lendavske izpeljanke v madžarščini.
smile-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
ksz

Samo ne it v tako opevani Chess restaurant. Ima tam na trip advisor kar dobro oceno.
smile-1.gif
Slabe izkušnje.

KAr se tiče jezika, je pa problem če znaš prekmursko madžarščino, ki si se jo naučil od svoje babice pa tam začneš pokat te narečne slovenske/lendavske izpeljanke v madžarščini.
smile-1.gif
Seveda pa zmagaš z besedno zvezo "adj ide a skárjit..." ali pa "zárj meg a prédálot"
hysterical-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Konec meseca načrtujem potep do Budimpešte in Krakova, sedaj me pa zanima, če kdo pozna kakšen ok hotel v Budimpešti, ki ima po možnosti garažo ali parkirišče za rampo?
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
Konec meseca načrtujem potep do Budimpešte in Krakova, sedaj me pa zanima, če kdo pozna kakšen ok hotel v Budimpešti, ki ima po možnosti garažo ali parkirišče za rampo?

Ibis , imajo garažo. Lokacija je skoraj v centru in se da vse prehoditi peš:)
 

slonic

Zelenc'
13. apr 2014
12
0
1
Pozdravljeni,
Za 1.maj gremo V Budinpešto pa bi vprašal kakšno izhodišče ima ta hotel kjer bomo nastanjeni za ogled mesta oz.kakšen prevoz priporačate?
Rubin Wellness Hotel Budapest

Dayka G. u. 3, Budimpešta (Telefon: +36 1 505 3600)

hvala
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Kar se javnega prevoza tice ste v treh p*m*. Tko, hudo v treh PM.

Taxi do centra, ali pa 1x (2x) prestopit z busom. :S Taxiji pa zdaj ko so jih v red spravili niso vec cisti nateguni - City Taxi (06) 1 2111 1111 - ene 1500-2000 HUF bo do centra.