Britje, klasicna ziletka

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Jest mam pro verzijo Omege, pa mi odgovarja. Bi pa čisto zadoščal čist običen od Omege manjši. S prašičjo Omego nisem pridelal še niti ene vraščene dlake.

Glede odpadajočega kroma in materiala spodaj pa tole. Mislim da vsak krom, če ga ravno ne mečeš po tleh, preživi povprečnega moškega, če pa slučajno ne, pa tud če ga na vsakih 5 let zabrišeš v smeti in kupiš novega, si še vedno finančno krepko na boljšem, kot če kupuješ čip plastiko, zato pač meni to ni neka referenca za ali proti nakupu. Sem imel ravno zadnjič debato v trgovini s soprogo, ker je obračala oči zarad nakupa Futurja in teden dni kasneje še 39C. Sem ji pokazal paketek štirih Mach3 britvic za dobrih 12 EUR.

Moj spisek je pa takle:
Merkur 34C (je bil že takrat pred ohoho leti v košarici 37C, pa je bil odsvetovan za začetnike, mogoče bi ostal samo ta)
Phoenix Prismatic (najlepši od vseh, zanimiva zvočna spremljava, ker ima kar nekaj želetke izpostavljene, podobno učinkovit kot 34C)
Gillette Tech ball handle (meni bolj učinkovit kot merkur 34C in definitivno meni sede dosti bolj, še vedno gre z mano v toaletno torbico)
Gillette new short comb (to gre skozi centimetrsko brado ko šus, tak zanimiv kos zgodovine, star je 90 let)
Qshave (kopija futurja, kupljen za mulca, ki ga zdaj uporablja)
Merkur Futur (že na enki precej agresiven, treba zelo pazit, da ne ugrizne, sede pa v roko kot ata na mamo, tukaj sem ugotovil, da mi sedejo daljši ročaji, ga enkrat sprobam na centi bradi)
Merkur 39C sladgehammer (moj prvi slant in zaenkrat sveti gral, ker ima učinkovitost blizu Futurju, nežen je pa kot Gillette tech recimo)

Želetke so pa pri meni Astra že nekaj časa way to go, pa te Gillette platinum, ki se pri nas dobijo. Sem pa zadnjič sprobal Feather....spet, če bi že v začetku to probal, bi bil verjetno ko zaklan prašič, tko pa v slantu niti ne veš, da greš čez brado in sem jih spet naročil 100 :bonk:. Ravno tako sem izbrskal en sample paket, ki sem ga kupil, bogve kdaj in sem sprobal Gillette silver blue, tud super želetka, pa derby mi je tud všeč. Nikakor pa ne prenesem Gillette platinum temnih iz Rusije, ko bi se praskal po koži. Da Merkur originalnih ne omenjam, totalno zanič. Na poti imam še Izraeli Persona ali crystal. Vushod al kaj so že, te pa sploh ne brijejo.
Tako da, če bi kdo želel preizkusit Feather, sam na ZS naslov pa pošljem, eno seveda :).

Od kozmetike ta hip sprobavam Proraso red in green linijo. Se za ušesa vlečem stran od celle in tabacca in sem se zaklel, da ne kupim ničesar drugega dokler ne porabim. Kar se mila tiče, mi je všeč red, aftershave pa oba.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Voskhod hvalijo, ampak je topa. Je pa seveda prijetna na koži, če na koži nič ne raste ali pa je tisto redko in švoh. Ob trdih dlakah pa mora britvica biti čim bolj ostra.
Jaz sem med tistimi z zelo trdimi dlakami, a ne ekstremno gostimi. Ampak rabim čim bolj ostro klino. Astra je v redu, ja. Polsilver zakon. Gillette black odlične. Feather najboljše, a jim ostrina hitro pada. Gillette silver Blue so podobne Polsilverkam. Derby je zame ful pretopa. Pa vse personne tudi.
 

Gaz LPG

Zelenc'
14. dec 2018
5
1
3
Kar se žiletk tiče je moje zadnje odkritje Gillette Nacet. Sem pa po enem britju precej razočaran nad 7o'clock rumenimi, ker se mi zdi da kar preskakujejo, ostrina je pa tudi precej slaba.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Vas je kar težko brat s telimi zalogami v omari :)

A je možno da kupim eno, in je to to? Že skoraj ne verjamem več, ko vas berem...

V glavnem imam jazbeca in eno milo-ne vem katero, mi je fotr dal 5 let nazaj skupaj z "kline si pa sam kup".. No in od takrat "kupujem" ročaj in britvice. Berem temo že dolgo...

En mesec nazaj sem rekel da porabim samo še tole šaržo plastike, potem pa fix na klasiko... Plastika se izteka, jaz pa še nič :O

Kaj za prvega in če je možno edinega? Lahko tudi kdo kaj proda, če vam leži..

LPG
 

Gaz LPG

Zelenc'
14. dec 2018
5
1
3
Kako to misliš, da bi imel samo en brivnik? :O

V DMu ali Mercatorju najdeš takega za slabih 6€. Stvar je za začetnika dovolj nežna. S tem se lahko brez problema naučiš brit, če ti pa klasično britje ne odgovarja pa še vedno lahko brez velikega stroška greš nazaj na plastiko.

1612298054400.png

,
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Ni, je pa ta tud moj prvi. Problem pri teh zadevah je, ker bi človk vedno še kej probal, pol se pa nabere. Men je recimo slant neki, od česar pomoje ne grem nazaj. Od mojih prodam edino Futurja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Teli Wilkinsoni so lepo kitajčki in dobiš na Aliju enakega Kitajca za par EUR. Ko se pa pogovarjaš o 20 do 40 EUR je pa bolj zanimivih opcij malo morje. Med njimi tudi Edwin Jagger, pa Fatip, pa Merkur in podobno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Tukaj je pa vse.

 

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Še dodatek glede čopičev. Hecno, ampak še najraje posežem po kozmetičnih sintetičnih penzlih za ženske tipa kabuki. Še bolj mehki, še bolj bogata pena, cena pa 3 do 5€.
Cwyz6QD.jpg


EbhECkx.jpg

Ga biksat. Jaz mam glih tega Plišona, nisem nek hud strokovnjak, ampak se mi zdi, da deluje. Kje pa te Kabukije kupiš, €3 ni veliko, če je res boljši.

In enako kot je omenjal nekdo drug, najti optimalen aftershave je kar naloga, potem ga pa najdeš in se ga naveličaš, okus se ti spremeni. Jaz sem trenutno na treh, Acqua di Parma, kupil ker je bila lepa flaška, OK, ni pa noč in dan v primerjavi s cenejšimi, I Coloniali, rododendron, rabarbara, nekaj od tega, isti vonj kot njihovo milo v terakota pakungi, ki se prav tako zdi OK, ampak nič posebnega, milo se mi zdi bolj izstopa, in še enega Aesop, v tubi, na Notinotu je bil special, ki ga skoraj ne uporabljam, verjetno je zdrav, ampak ima vonj po žajblju, ki mi nekako ne sede za aftershave.

Aparat je pa amaterski najbolj običen Muhletov in žiletke Feather in Astra, to so mi dolgo tega na nekem forumu priporočali in sem ostal zvest.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
No ti nisi šel down the rabbit hole, kot jaz :valjamse: Feather, Astra, to je to. Mam pa samo Astre pa Featherk, če bi se vsak dan bril pa da na tri dni menjam klino za cca 3-4 leta zaloge, če pa še ostalo štejem pa še za kaki dve leti več, psihopat pač.... Edino, kar nisem kupoval ko zmešan so bli čopiči. Omega profesional, ko se je ušibal, boljšega ne rabim. Je pa res pri teh prašičjih razlika med novim in nekaj mesecev rabljenim. Rabljenga sem dal smrklji za noge brit, ker ima tadolg ročaj, sem sem pa novega vzel enak čopič, sam krajši ročaj.

Mi je pa Proraso red losjon aftershave, res dober, če ga pa mal pokombiniram s tisto kremo za pred britjem je pa še boljš. Zelen bo pa za polet, zdele za pozim kr zebe ko greš ven pol.
 

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Jaz sem tudi enkrat to preshave kremo od Prorasota vzel, ampak a) nisem opazil razlike z/brez b) zdelo se mi je za odtenek pretirano, krema pred kremo. Ampak razumem, nekaj zenovskega je v mokrem britju, prijetni, čisti vonji, zvok tekoče vode, ritual nastane in pomirja.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Kako to misliš, da bi imel samo en brivnik? :O

V DMu ali Mercatorju najdeš takega za slabih 6€. Stvar je za začetnika dovolj nežna. S tem se lahko brez problema naučiš brit, če ti pa klasično britje ne odgovarja pa še vedno lahko brez velikega stroška greš nazaj na plastiko.
,

Ne vem, a ni možno met samo enega? :D

Nazaj na plastiko ne mislim it, že iz principa, ker postajam alergičen na kupe plastike v kopalnici.

Kalbo pišem zs.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ga biksat. Jaz mam glih tega Plišona, nisem nek hud strokovnjak, ampak se mi zdi, da deluje. Kje pa te Kabukije kupiš, €3 ni veliko, če je res boljši.

In enako kot je omenjal nekdo drug, najti optimalen aftershave je kar naloga, potem ga pa najdeš in se ga naveličaš, okus se ti spremeni. Jaz sem trenutno na treh, Acqua di Parma, kupil ker je bila lepa flaška, OK, ni pa noč in dan v primerjavi s cenejšimi, I Coloniali, rododendron, rabarbara, nekaj od tega, isti vonj kot njihovo milo v terakota pakungi, ki se prav tako zdi OK, ampak nič posebnega, milo se mi zdi bolj izstopa, in še enega Aesop, v tubi, na Notinotu je bil special, ki ga skoraj ne uporabljam, verjetno je zdrav, ampak ima vonj po žajblju, ki mi nekako ne sede za aftershave.

Aparat je pa amaterski najbolj običen Muhletov in žiletke Feather in Astra, to so mi dolgo tega na nekem forumu priporočali in sem ostal zvest.

Ne da je boljši, je pa mehkejši. Plisson čopič je tudi bombastičen napram recimo svinjskim. Jaz sem te čopiče kupil v DM med ženskimi makeup pripomočki. Lahko da sedaj tega več nimajo, ampak ima pa gotovo kaka druga kozmetična trgovina, recimo Müller. Tole probavanje raznoraznega arzenala skozi več let je meni dalo odgovor, da je najbolje iti po tem ključu, ki je povezan z kvaliteto britja in s cenami, a tehtnica je še vedno na strani kvalitete:
1.) Gillette Slim Adjustable brivnik
2.) Astra SP žiletke (pod 10$ - 10 kosov), če so pretope - Feather
3.) Yaqi sintetični čopič za 12$ ali pa Kabuki za 3€
4.) aftershave je subjektiven zaradi vonja, a naj ima tudi glicerin za hidracijo kože

Lahko potem odkrivaš še vsepovprek raznorazne stvari, zagoniš tiktakt 200€, 500€, a na koncu ugotoviš, da je zgornja kombinacija top. Seveda nekaterim paše, da ima čopič malo več "hrbtenice", to so svinjski čopiči, ampak potroši več časa. Treba ga je namakati, dlje cajta peniti, pa pena še kar ni tako homogena, ostane moker, dlake so mokre znotraj, zaradi česar se bolj zaredijo mikrobi... Sintetični čopič obrišeš in je praktično suh. Pa nič dražji ni, še cenejši je. Jazbečji so res dragi, sintetični pa, čeprav za drobiž, tehnično boljši.

kalbo , mene pri teh velikih Omegah pro moti predvsem dolžina dlak. Gre pena povsod, tudi v ušesa... :D Seveda pa bi bilo drugče, če to uporabljaš na drugi osebi (za brivce), za kar so tudi te Omege PRO mišljene.
 

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Ne da je boljši, je pa mehkejši. Plisson čopič je tudi bombastičen napram recimo svinjskim. Jaz sem te čopiče kupil v DM med ženskimi makeup pripomočki. Lahko da sedaj tega več nimajo, ampak ima pa gotovo kaka druga kozmetična trgovina, recimo Müller. Tole probavanje raznoraznega arzenala skozi več let je meni dalo odgovor, da je najbolje iti po tem ključu, ki je povezan z kvaliteto britja in s cenami, a tehtnica je še vedno na strani kvalitete:
1.) Gillette Slim Adjustable brivnik
2.) Astra SP žiletke (pod 10$ - 10 kosov), če so pretope - Feather
3.) Yaqi sintetični čopič za 12$ ali pa Kabuki za 3€
4.) aftershave je subjektiven zaradi vonja, a naj ima tudi glicerin za hidracijo kože

Lahko potem odkrivaš še vsepovprek raznorazne stvari, zagoniš tiktakt 200€, 500€, a na koncu ugotoviš, da je zgornja kombinacija top. Seveda nekaterim paše, da ima čopič malo več "hrbtenice", to so svinjski čopiči, ampak potroši več časa. Treba ga je namakati, dlje cajta peniti, pa pena še kar ni tako homogena, ostane moker, dlake so mokre znotraj, zaradi česar se bolj zaredijo mikrobi... Sintetični čopič obrišeš in je praktično suh. Pa nič dražji ni, še cenejši je. Jazbečji so res dragi, sintetični pa, čeprav za drobiž, tehnično boljši.

kalbo , mene pri teh velikih Omegah pro moti predvsem dolžina dlak. Gre pena povsod, tudi v ušesa... :D Seveda pa bi bilo drugče, če to uporabljaš na drugi osebi (za brivce), za kar so tudi te Omege PRO mišljene.

Teh Gillette Adjustable vidim precej na eBayu in Etsyju, ampak zgledajo precej podrto, a česa modernejšega na isto vižo ni?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne da bi jaz vedel, razen tistih nastavljivih Merkurjev, ki jih omenja kalbo ter njihovih klonov. Vendar pri meni se niso obnesli. Te Gillette dobiš tudi na bolšjih sejmih pri nas za drobiž. ni potrebno na ebay. Samo še dobro ga umiješ - daš v krop, skupaj s čistilom za posodo in se nekaj časa namaka. Samo še poščetkaš z zobno ščetko in je videti kot nov.
Jaz sem tri dobil na srbskih straneh rabljenih stvari (limundo, kupindo), se s prodajalcem dogovoril za plačilo in poštnino in woila