Čeprav je enostavno naredit pa zopet ni tako enostavno kot si to predstavlja map. Ko je rekel doto vsekakor je potreben sprejemnik, ki sprejema in po potrebi tudi dekodira DVB-C signale.
Za različno gledanje programov na obeh TV je potrebno naslednje.
V prvem prostoru do koder je že napeljan DVB-C koaksialni kabel se na izhodu vtičnice doda dvovejni TV delilnik. Tak na katerega linka zgoraj map je popolnoma v redu. Iz tega delilnika gre en kabel, tako kot sedaj v TV, ki ima že vgrajen DVB-C tuner. Ta TV iz prvega prostora nima veze in vpliva s TV ki bo v drugem prostoru, kamor ni napeljan koaksialni kabel. Na drugi kabel, in to je tisto kar je pri takšni brezžični povezavi pomembno, priključimo samostojni DVB-C sprejemnik (reciever, setbox , ..), ki je je ponavadi tudi dekoder s čitalcem kartic. To je popolnoma samostojna škatla, ki je podobna satelitskim ali zemeljskim DVB-T sprejemnikom (pretvornikom). Na trgu je tega kar nekaj modelov, stanejo pa tam okrog 50 EUR. Njihov bistveni namen pa je, da lahko tisti, ki nimajo DVB-C TV lahko na analognem , celo katodnem TV gledajo digitalne kabelske programe, ki prihajajo po koaksialnem kablu.
No in poleg tega DVB-C sprejemnika postavimo oddajno enoto AV brezžičnega linka o katerem sem nekje zgoraj pisal, sprejemno enoto tega linka pa poleg TV, ki je v drugem prostoru in je priključen samo na 220 V omrežje.AV link nima svojega daljinskega upravljalnika, temveč uporabljamo za spreminjanje programov daljinc od DVB-C sprejemnika. Namreč v obratni smeri AV link prenaša ukaze daljinca od dvb-c sprejemnika . V drugem prostoru ni potrebno, da je DVB-C TV, lahko je kakršenkoli TV, tudi črnobeli, pogoj je le da ima scart vhode preko katerega je povezan s sprejemno enoto AV linka.
Namesto DVB-C signalov lahko na takšen način sprejemamo tudi satelitske ali DVB-T prizemne programe ali pa tudi signale iz drugih AV škatel ki imajo scart ali chinch priključke (DVD,VCR ...)