Bratislava

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
Novembra grem za 3 dni gor, pa me zanima kaj se tam splača videt- lahko tudi okolica mesta, kam jest, če ve kdo za kaki vredu hotel,...bilokaj!
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
v bratislavi sem bila letos sredi poletja..... spet po enih 6ih letih.... se mi zdi da se je iz totalno poceni zurerskega mesta prelevila v eno urejeno turisticno mestece....
se mi zdi da je 3 dni za bratislavo vec kot prevec, ker je res manjse mesto. kaj je za videt? grad, kak muzej orozja, parlament.... sicer pa obhodis mesto v 1 dnevu. za okolico ne vem. priporocam ti rezervacijo hostla vnaprej (avgusta se ni dalo dobit niti ene postelje!) cene so okoli 20 eur na osebo (po mojem mnenju sicer drago, ker navadno tud zajtrka ne vkljucujejo v ceno)
uzivaj v dobri hrani, pijaci in ob prijaznih ljudeh!
 

luckyluciano

Zelenc'
18. sep 2007
2
0
1
se strinjam, Bratislava se hitro spreminja in je tam vedno vec tujih nalozb ampak izgublja s tem vzdusje..
Dober plac za spat v centru mesta je PatioHostel (patiohostel.com).V Bratislavi si oglej grad, mal se sprehodi po starem mestu, pa pojdi na pivo (priporocam Kelt-a) pa bodo 3 dnevi okrog.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
pa bo en dan okrog
hysterical-1.gif
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
Poleti sem bila v Bratislavi dva dni. Pogledaš grad, staro mesto, šla sem v narodni muzej, ki je precej slabši kot naši ( pa da ne bo pomote, tudi naši niso v evropskem vrhu). Hrana je v centru kar dobra, ni lih poceni, najdeš pa vse od kitajske do kubanske. Pejt še na UFO, je kar lep razgled. Pa če dovolj časa preživiš na pivu bodo 3 dnevi naokoli.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
tut mi se z druščino odpravlamo v bratislavo. in sicer pred božičem za kak ddan ali dva(odvisno kako nam bo). kako je tam s plačevanjem? se ad z €-ri?? al komplicirajo....
lp x5x
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
ZABAVA

Taksiji vozijo tak, kot se z njimi zmeniš. Bolj ko ti teče jezik, bolj poceni te pelje. Če boš zadosti tečen te bo morda peljal zastonj
smile-1.gif

Taksiji so nalašč dani pod zabavo, ker ... mah saj boš sam videl, da je vožnja s taksiji, kot da bi bil v lunaparku. Škoda Felicia, ki se komaj skup drži in pa hitrosti 100-120km/h skozi naselje... weeee zabava.. sploh če ni pasov za privezat ;-)

Minigolf (350m od hotela) stane 100 SKK za dve palci pa en okrogli beli naboj
smile-1.gif



ZNAMENITOSTI

Bratislavski grad, zgrajen okoli leta 800 n.š., v obliki okoli obrnjene mize, možen ogled vodnjaka, globokega 84m, velikansko posestvo, ogled gradu in njihovih zanimivosti zastonj, plača se le za ogled dveh muzejev – 20 oz. 100 SKK po osebi, kar omogoči ogled ostankov gradu, nakita, čelad, nožev, itd. Na grad se je možno povzpeti peš po nekaj poteh, ali z avtobusom.

Parliament - parlamentarna palača, tik ob gradu na vrhu hriba

Hviezdoslavovo namiestie (upam da sem ok napisal) - glavni trg, ameriška ambasada, McDonalds, Hotel Carlton, pred njim parkirani mercedesi, jaguarji ter Rolls Royce-i, Slovensko narodno gledališče, zgrajeno 1884-1886 - dunajska arhitekta Fellner in Helmer

Katedrala sv. Martina, tukaj so kronali v času Avstro-Ogrske tudi kralje in kraljice, prva kronanja so se začela 1563 in zadnje 1830. V tem času so kronali 11 kraljev in 8 njihovih žena. Na severni strani je v višini 15m še vedno vidna "kapelica", v kateri so kaznovanim osebam okoli vratu obesili vrv in jih potisnili iz police v smrt.

Michelska vrata - glavna vrata v center mesta. To so bila včasih dvižna vrata, danes so fiksno odprta, verig za dvig več ni. Zanimivost - obok vrat je dvojen - širok in ozkejši del. Skozi ozkega so hodile skozi device, vsi ostali skozi širok del. Ob vratih je tudi najožja hiša v Bratislavi, ter kompas, ki kaže, kako daleč je do katerega dela sveta oz. do določenih mest, kot so Tokio, New York, Beograd, …

Ružinov trg – jezerce in park za sprostitev, v bližini hotela

100m stran je kraljeva palača - full velik kompleks, zanimivo oblikovan in zastražen bolj kot US ambasada. Ta kompleks je sedaj domovanje slovaškega predsednika – težko zgrešiti – velika bela hiša v centru mesta s parkom v ozadju

Grad Devin - ruševinski ostanki (nekoč) gradu. Danes velja za to zadevo tisti pregovor - Kamen na kamen - dva kamna. Cca. 10 km iz Bratislave proti zahodu, tik ob avstrijsko – slovaški meji.

Primacialno nam. – Gre za domovanje nekdanjega nadškofa, sedaj so tukaj glavna mestna hiša ipd.

Štirje bronasti spomeniki:
o Kip Paparazzi - z njim se lahko slikaš, saj je kip v obliki človeka v naravni velikosti - gre pa za prvega paparaca na svetu, ki je oprezal za lepimi ženskami.
o Kip Man At Work – Cumil – legenda Bratislave, le, da moraš paziti, da slučajno ne padeš preko njega. Ravno zato so naredili zanj poseben prometni znak – ČLOVEK NA DELU. Gre za kip, ki predstavlja cestnega delavca, ki je bil nato zadolžen za izgradnjo kanalizacije, ko pa je kopal enega izmed kanalov, pa je opazoval v mestnem centru ženske iz "žabje perspektive". Nekega dne je pogledal neki ženski pod kiklo, ter opazil,da gre za preoblečenega moškega. Na to je opozoril vojake, ter s tem preprečil turške vpade v mesto. Od takrat naprej je imel novo službo - gledanje ženskam pod kiklo. Le kdo si tega nebi želel..!?!?
o Schöne Naci – Kip, posvečen Ignacu Kalmanu – okrajšava ime Ignac je Naci, in nima nobene povezave z nacisti. Bil je preprost možakar brez službe, vedno lepo urejen in dobre volje, ter je vedno pomagal tistim, ki so pomoči bili potrebni, ter je ljudi vedno spravljal v dobro voljo.
o Napoleon – kip Napoleona na glavnem trgu, ki posluša vse pogovore, ki krožijo med obiskovalci trga. Napoleon na trgu dobesedno pozira in čaka fotografe.

Bratislavski most - Novy Most - gre za most, nekdaj poimenovan Most SNP - Most slovaške nacionalne vstaje, gre pa za most preko reke Donave. Zgrajen je bil med leti 1967 in 1978. Gre za most, ki je dolg 431m, širine 21m. Most sloni v celoti na enem samem stebru, ki je na desnem delu donave, jeklena konstrukcija pa tako po najdaljši "zajli" meri 310 metrov. Gre pa za most, ki ima pasove za kolesarje, avtomobile in pešce, vendar ga bodo v naslednjih letih zaprli za promet, ker se preveč ziba. Njegov zgornji del je narejen kot restavracija (UFO), izgleda pa kot NLP ki je pristal na dveh stebrih na višini 85m. V enem stebru je dvigalo, ki dviga do restavracije s hitrostjo 3m/s, v drugem stebru pa je 480 stopnic, ki vodijo vse do vrha na razgledno ploščad, ki je na višini 95m in nudi pogled na celotno Bratislavo. Na ploščadi je na voljo tudi zastonj daljnogled.
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
tut mi se z druščino odpravlamo v bratislavo. in sicer pred božičem za kak ddan ali dva(odvisno kako nam bo). kako je tam s plačevanjem? se ad z €-ri?? al komplicirajo....
lp x5x

Plačevanja z evri ne priporočam, v centru je to sicer mogoče oz. ne komplicirajo, vendar imajo hud menjalni tečaj.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Poleti leta 2004 sem bil v Bratislavi za par dni. Prespali v hostlu (študentski dom) mlada garda, zelo poceni..nekaj € na noč. Hostel strašen :) Sicer zelo zabavno, vendar zelo nizek standard. ... brez oken na hodnikih, zavese na vrvici :)



Pivo poceni :)



Kaj več pa se ne spomnem :) Aja, en kamen imam z Bratislave. (na kombiju ročna zavora ni delala, pa smo kamen v Bratislavi pobrali in vozili s seboj.



Še tri slikce ... hostel, grad, most...
84578-040820_090847.jpg
 

Priponke

  • 84578-040820_090847.jpg
    84578-040820_090847.jpg
    52 KB · Ogledi: 361
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
ksz...

Naš hostel v Bratislavi je bil sploh fenomenalen, zgledal je ko ena razpadajoča se tovarna
grin1.gif
:



Tole je bil pa razgled iz naše sobe. Priceless
hysterical-1.gif





Ja, to je bilo eno zanimivo potovanje
grin1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Zanimiv hostel ... sva bila potem na podobnem "standardu" .. V tem hostlu kjer smo bili mi je bila kopalnica wc tuš .. all in one varianta ... Umivalnik, nasproti školjka, zraven pa tuš ... Ko si odprl tuš, je blo mokro vse :) Vrata kopalnice brez kljuke. Za zapiranje vrat je bila kanta polna vode :)

Hodnik dolg 50metrov, širok 5 metrov, pol grafitov, razbita okna in en radiator 70x 40cm :) kako more bit tam študentom pozimi ...

Čeprav je bilo vse tako, smo se neskončno zabavali, še posebej ker smo hoteli v napačno sobo, dokler nismo ugotovili da se nekdo že tušira noter .. (luči ni bilo na hodniku, pa smo v napačnem kraku hodnika iskali sobo :))

LP
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ha ha, naš hostel je bil pol nekih vietnamcev, tako da so vsi hodniki "dišali" po azijskih začimbah. Da ne govorim o tem, da je bila naša soba okrašena z novoletnimi okraski, pa čeprav smo bili sredi aprila
grin1.gif


Pa še celo TV smo imeli
cheer.gif


f_P4030208m_3313aa2.jpg


hysterical-1.gif


Ma ja, taka potovanja v vzhodno Evropo so vedno zabavna
aplauz.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
hm ja poleti.. mi pa nameravamo Bratislavo obiskat pozimi pred božičem.. takod a bo potrebno malo boljši hostel vzet..
zaenkrat sem se menil s Patio hostel.. zgleda mi fajn..
lp x5x
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
x5x,lokacija je super, eno noč sem prespala blizu v Kijev hotelu, lahk brez problema pešačiš do centra oz. po centru.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hi all,

da malo obudim 2 leti staro temo...

Kje naj parkiram za obdobje 3 dni v centru mesta (čim bližje Heydukova ulice)? Kako se sploh plača parkirnina pa te zadeve, baje so neke kartice? Kje jih dobim? ...

Tnx za info

HEYDUKOVA ULICA @ google maps