Branje QR kode na monitorju računalnika

krava

Majstr
5. sep 2007
3.639
319
83
www.kacnje.eu
Občasno uporabim plačilo s pomočjo mobilne banke na telefonu. Na monitorju računalnika imam odprt PDF s QR kodo, s telefonom pa poskušam prebrati to kodo.
To mi res redko uspe, čeprav upoštevam nasvete v aplikaciji (velika koda, poravnava zgoraj levo z oznakami ...).
Kakšen nasvet?
 
27. jan 2022
5.305
2.013
113
Meni enako. Blizu, daleč, levo, desno, pa zasuk telefona za par stopinj, pa rata. Včasih hitro, včasih se zajebavam pol minute. DH mobilna zazna takoj, N26 praviloma zajebava.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.157
502
113
kranj
Odvisno tudi od same qr kode banke. Pri enih bankah tudi jaz nisem mogel poskenirati (pa sem recimo povečal kodo na cca 10 cm), pri drugih si pa samo preletel čez kodo, pa ti jo je zagrabilo. Morda igra vlogo tudi ostrina ekrana in pa kamera telefona...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.639
319
83
www.kacnje.eu
Zakaj pa ne odpres qr kode s taistim telefonom in placas?
Ja, sem že to počel. V današnjem primeru sem PDF račun s QR kodo prejel v drugem okolju. Pa me je pač zanimalo.
Sicer sem zajel sliko na telefonu in potem uporabil branje iz galerije.
Ampak me vseeno muči, da bi to delovalo tudi iz računalniškega zaslona.

Offtopic: je pa zanimivo, kako noro hitro je branje bar kode ali QR kode v aplikaciji Google Wallet. Pred kratkim sem dodal nekaj teh kartic (Tuš, Spar ...) na nekaj telefonih. Imam občutek, da kameri niti ne pokažeš celotne kode, pa jo že ima. To je res nenormalno hitro.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.960
3.964
113
Meni enako. Blizu, daleč, levo, desno, pa zasuk telefona za par stopinj, pa rata. Včasih hitro, včasih se zajebavam pol minute. DH mobilna zazna takoj, N26 praviloma zajebava.

CTRL plus "+" pa povečaš kodo v PDF. Pri normalnem pogledu (na ne tako malem monitorju, realno je velikost kode večja kot na papirju) tudi meni n26 ne prime, ko jo dam čez četrt zaslona pa dela BP.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.981
5.867
113
Občasno uporabim plačilo s pomočjo mobilne banke na telefonu. Na monitorju računalnika imam odprt PDF s QR kodo, s telefonom pa poskušam prebrati to kodo.
To mi res redko uspe, čeprav upoštevam nasvete v aplikaciji (velika koda, poravnava zgoraj levo z oznakami ...).
Kakšen nasvet?

Tudi moras paziti, da ne skeniras pod kotom, ampak naravnost.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.639
319
83
www.kacnje.eu
Se tudi to trudim.
Danes zjutraj sem res znorel, ker mi nikakor ni uspelo. Zato sem tudi tukaj vprašal strokovnjake.
Potem sem pač na roke vpisal tisti dve položnici. Saj konca nisem storil, ampak vseeno ti dvigne še tiste preostale lase.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.981
5.867
113
Pa, nimajo vse banke te moznosti. Do nedolgo nazaj je bila ena taka sparkasse in sem skenirala monitor. Zdaj ima pa uvoz tako jpg kot pdf in je res komotlich. Marsikatera pa se kar ne omogoca pdfja, ceorav elektronski racuni vedno v tem formatu pridejo
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.880
1.240
113
Pdf naredis printskrin. Sicer pa na monitorju je zelo odvisno od osvetlitve. Vcasih v temi dela bolje
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.447
4.434
113
49
Na sončni strani ALP
Občasno uporabim plačilo s pomočjo mobilne banke na telefonu. Na monitorju računalnika imam odprt PDF s QR kodo, s telefonom pa poskušam prebrati to kodo.
To mi res redko uspe, čeprav upoštevam nasvete v aplikaciji (velika koda, poravnava zgoraj levo z oznakami ...).
Kakšen nasvet?
Nikoli težav pri branju qurjih kod iz monitorja pri prijetih PDF računih. Imam DH in Aircash. Oba prebereta BP...