Bolečine v kolenu

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Se sliši skoraj točno tako kot moja zgodba. Jo lahko prebereš v mojih postih tukaj.
Sem pa od aprila ogromno napredoval. Zdaj spet hodim v hribe, tudi najvišje, ampak so sestopi mnogo počasnejši kot prej, vsaj za 50%, in mnogo bolj previdni. Da plezanja po zajlah (ali brez) sploh ne omenjam. Vse kar delam, mora biti brez nenadne bolečine.

Zadnji najtežji test bo pa smučanje, tukaj bo treba še veliko delat, sploh ker sem pristaš karvinga.

V glavnem, za tvojo velja, da bo vsaj začasno treba več bicikla pa manj strme hoje. Jaz sem naredil napako in sem čakal tako dolgo, da sem na koncu še po ravnem klecal, stopnice so pa postale hud problem.
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Sicer ne bi točno vedel kaj ji je, vendar pa toplo priporočam sklepčnik. Sklepčnik so nekakšne korenine, namočene v šnopcu. Domača zadeva. Sicer ne vem kje se dobi, vendar je imel sodelavec težave s kolenom in mu je zelo pomagal. Malo se pozanimaj okoli, morda ga kdo ima.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
To se pije al se maze?
smile-1.gif
 

TINAŠ

Zelenc'
2. mar 2020
10
7
3
Spoštovani!
Za bolečine v kolenu je lahko vzrok začetek artroze, ki je pri aktivnih, pogosta. Za artrozo oz. obrabo v sklepu ste verjetno že slišali. To pomeni, da se v kolenu obrablja hrustanec: sprva le malo, kasneje so poke v hrustancu globlje, ko pa enkrat hrustanec ni več gladek, nastane problem, ki ga čutimo kot bolečino, ki jo opisujete.
Magnetna terapija je ena od fizioterapevtskih metod, ki jo lahko izvajate doma in je za takšno koleno uspešna. Aparat si lahko izposodite.
Vse kar namažete na koleno, ne prodre dovolj globoko v koleno, da bi lahko dolgoročno delovalo. Magnetno polje prodira čez vsak material in doseže tudi sredino kolena - to pa je najpomembneje. O magnetni terapiji za artrozo in kakšna je ta aparatura, ki si jo lahko izposodite, si lahko preberete tu: https://www.magus.si/artroza/#Artroza_kolena

Pa dobro rehabilitacijo želim

Tina