blok - zbiranje podpisov za soglasje po pričetku del

hermann

Guru
19. mar 2014
9.402
6.070
113
Pozdravljeni,

V našem bloku so se zbirala soglasja etažnih lastnikov za potrditev predračuna za določena dela. Čeprav ni bilo dovolj soglasij je pri upravniku vse potrdil predstavnik bloka na lastno pest, brez, da bi o tem obvestil lastnike. Seveda se je zapletlo takoj prvi dan, ko so majstri prišli lomastit po bloku.

Sedaj oseba, odgovorna za nastalo situacijo, panično išče podpise za soglasja. V primeru, da zdaj te podpise vendarle dobi, so ti sploh lahko veljavni za nazaj ali ne?

LP
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.802
1.105
113
Ali pa probajo poriniti čez kot nujna vzdrževalna dela kjer je potreben le podpis predsednika. Že videno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.402
6.070
113
Meni je vse jasno kaj se dogaja in to ni svar debate.

Zanima me samo kako gre pravno čez zbiranje soglasja za predračun za delo, ki je že napol dokončano. Po moji logiki gre za prisilo, samovoljna potrditev s strani predstavnika etažnih lastnikov pa zloraba položaja ali goljufija. Nisem pravnik in ne vem.
 
27. jan 2022
5.254
1.976
113
Če bi napisal kaka dela in zakaj, bi ti lahko bolj konkretno odgovorili.

Sicer pa kot sem napisal gori - soglasje se rabi za plačilo; konec koncev kako prideš do podpisov plačnikov je vseeno - no razen če jim roke lomiš. ;)
Ko, če, bo plačano brez dovolj soglasij pa boš odvetnika kontaktiral.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.402
6.070
113
Če bi napisal kaka dela in zakaj, bi ti lahko bolj konkretno odgovorili.
Gre se za sanacijo sicer precej dobre strehe. Na zboru lastnikov smo to dali v načrt vzdrževanja, ker gre za par strešnikov in eno kovinsko obrobo, kjer je občasno puščalo.

Upravnikov hišni izvajalec je ugotovil, da je streha v zelo slabem stanju in, da je treba menjati vse, od hidroizolacije, toplotne izolacije, dodatno izolirati stene itd. Poslali so predračun za 4x višji znesek od predvidenega, ki pa ga nismo potrdili s soglasji.

Mimogrede, na strehi smo bili s sosedi 2 dni nazaj. Stekleno volno so sicer že zmetali na tla (kot nova sicer), hidroizolacija pa tudi kot nova. Vse popolnoma suho.
 
27. jan 2022
5.254
1.976
113
Houston we have a problem.

Čimprej vključite kakega cenilca oz. izvedenca gradbene stroke, ker očitno se boste kregali. Pa začni zbirat podpise za proti!

A niste imeli 3 ponudbe za sanacijo?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.402
6.070
113
Za sanacijo je prišla 1 ponudba, ker upravnik trdi, da do 10000 ni zakonsko obvezan. Cena pa seveda ravno malo nižja. Gre za dobro preračunan poskus delanja posla "hišnemu izvajalcu", ker so isto finto naredili na vseh 4 blokih v kompleksu.

Pa kot rečeno, dela so bila upravniku potrjena s strani sosede, ki je predstavnica etažnih lastnikov. Brez zadostnih soglasij. Podpise je začela zbirat včeraj.

Še vedno me zanima samo kako je z legalnostjo zbiranja podpisov za nazaj. Gre se samo za to, ali bo za nastalo situacijo na koncu finančno odgovarjala soseda sama.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.802
1.105
113
Zakaj bi soseda odgovarjala (ona je laik)? Naj odgovarja upravnik, če je začel delati brez soglasij.

Če lažejo, bodo pa tudi tu lagali, da so bila nujna sanacijska dela, ker je streha puščala in podpisov sploh ne rabijo.