Bine Kordež...

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Danes članek v Večeru: postal bo 3. najbogatejši slovenec...

Kaj meni zaj tu ni jasno...vzameš tono denarja na kredit, prevzameš podjetje in si bogat? Sej dokler ne vrneš...hmm...
Potem pa še stavek na koncu članka da ni rečeno da se kredit vrne če se podjetje uspešno širi..??!
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Jep - vse se da ... če maš veze. Banke mu bodo dala nepovratne kredite ....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:

...Kaj meni zaj tu ni jasno...vzameš tono denarja na kredit, prevzameš podjetje in si bogat? ..




Nardiš firmo (prevzemnika), firma (prevzemnik) najame kredit, s tem kreditom kupi delnice tarče, potem na skupščini prevzemna firma izglasuje združitev teh dveh podjetij in...



voila si lastnik (ker si bil lastnik prevzemne firme), dolgove pa odplačuje podjetje tarča.



Razumljivo?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ma takrat unmo ni uspelo prevzet Mlinotesta. Mislim, da je slo za podoben nacin.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj misliš, da kar vsakemu, ki "se spomni" ta scenarij, dajo banke kredit?
wink-1.gif

Je.bat ga, ampak midva se ne piševa Kordež, if you know what I mean...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
zal
frown-1.gif
.
Drugi problem pa je tudi da si siguren da ti bo uspelo ker sicer moras ti placevati kredit oz. firma.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
To ni problem, če si Bine Kordež.

Pa ne zato, ker ima on veliko privat keša - v bistvu ga niti nima. Vsaj če primerjam s tem, kaj bo čez leto ali dve imel.

Ampak zaradi drugih reči, ki so tako zelo značilne za to našo balkansko kuhinjo.
 
Nazadnje urejeno:

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ta je nam stanovanje prodal. Pol je klical, da smo dolžni 9 jurjev, da so nam napisali manjši znesek, fak, kere škrtice.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
kere škrtice
a ti talaš svoje stvari okrog?...
bonk.gif

prodajaš svoje stvari ispod cene...?
bonk.gif


drugač se pa strinjam.....prodano je bilo za tolk, kasnej nimaš kej več iskat....
bonk.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
Bine Kordež je lep primer pravega kapitalističnega managerja. Brez vesti bo poskusil prevzeti podjetje, delavci pa naj se jebejo. Ali nekdo, ki vodi "uspešno" podjetje sploh kdaj pomisli na delavce. Mogoče bi pa oni želeli kakšen delež podjetja, ki je kao tako uspešno. Ampak važno je da ima on pol miljarde evrov , delavci pa naj delajo za 500eur. Ali njegovi podtomci rabijo toliko denarja, da bodo preživeli? Kaj žene nekoga po takem pohlepu, med tem ko lahko vsak dan bere o podražitvah osnovnih življenskih potrebščin, mizernih plačah, zapiranju podjetij,... Si sploh kakšen človek v naši mali deželi želi kdaj narediti kaj za prodajalce, skladiščnike, čsitilke oz. njegove delavce? Pa nej on pove, a bo kej bolj srečen ko bo imel namesto 100mio v nekaj letih 500mio? Do sedaj sem javno slišal le za Miloša Kovačiča, da je svoijm delavcem skoraj vsilil delnice Krke. (Pa ne da ga zagovrjam, ampak je on edini ki so ga javno pohvalili)

Ampak žal smo v dobi turbo kapitalizma, ki bo povzročil še večji in nenadomestljiv prepad med bogatimi in revnimi, pametnimi in manj pametnimi, pomembnimi in nepomembnimi in tko naprej. Ampak na koncu vedno šteje le sreča. Nekatere osreči že malenkost, med tem ko bo Bine srečen šele takrat ko bo tretji nabogatejši. Pa ne na svetu, ampak samo v naši mali, minijaturni Sloveniji.

lp
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:





Nardiš firmo (prevzemnika), firma (prevzemnik) najame kredit, s tem kreditom kupi delnice tarče, potem na skupščini prevzemna firma izglasuje združitev teh dveh podjetij in...



voila si lastnik (ker si bil lastnik prevzemne firme), dolgove pa odplačuje podjetje tarča.



Razumljivo?
smile-1.gif




nekaj ne razumem
confused-1.gif


je lastnik firme (prevzemnika), ki ima ogromen kredit(za vrednost podjetja) torej je tukaj veliko v minusu

posledično je lastnik prevzetega podjetja tukaj je v plusu za vrednost podjetja.....

skupaj je nekje tam kjer je bil prej torej zaenkrat ni pridobil nič





 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Lahko se zgodi tudi kaka recesija ali kaka druga ekonomska katastrofa. Vrednost Merkurja bo šla navzdol, kredit bo ostal. Potem gre pa lahko Binček na štrik pa še kak bankirček ki mu je odobril kredit z njim.

Tako se to dogaja v normalnem svetu, ko ni predvidenega pritoka denarja od prodaje za vračanje kreditov, vrednost delnic pa ni dovolj visoka, da bi z njihovo prodajo pokril kredit.

Samo Slovenija ni normalna ekonomija.

Me prav zanima s kakšnim faktorjem so bankirji zavarovali svoj kredit. Normalno bi bilo vsaj z 2 ali 3x. Bojim se pa da je v tem primeru faktor med 0,5 in 1. Kdo bi vedu?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
No, za marsikateri vrednostni papir z variabilnim donosom se da dobiti tudi 0,75 neglede na priimek.
Od kod pa tebi "normalni" faktor 2-3X?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
In potem se ustreli bankir v glavo, ko pride do borznega zloma.

Ne poznam normalnega bankirja ki bi za mojo hišo (ali pa tvojo) dal 1,5 kratnik tržne vrednosti meni v gotovini kredita zanjo. Ker če mi ga pripelješ razmišljam o tem da pobašem denar in izginem nekam v tople kraje. Pa naj me išče še se mu ljubi.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik tommas pravi:

Citat:
Uporabnik kozarec pravi:





Nardiš firmo (prevzemnika), firma (prevzemnik) najame kredit, s tem kreditom kupi delnice tarče, potem na skupščini prevzemna firma izglasuje združitev teh dveh podjetij in...



voila si lastnik (ker si bil lastnik prevzemne firme), dolgove pa odplačuje podjetje tarča.



Razumljivo?
smile-1.gif




nekaj ne razumem
confused-1.gif


je lastnik firme (prevzemnika), ki ima ogromen kredit(za vrednost podjetja) torej je tukaj veliko v minusu

posledično je lastnik prevzetega podjetja tukaj je v plusu za vrednost podjetja.....

skupaj je nekje tam kjer je bil prej torej zaenkrat ni pridobil nič




Njegova pikolo firmica, ki ima velik dolg in ogromno naložbo v Merkur, najprej porine iz merkurja vse male lastnike (torej vse, ki niso pikolo firmica). Tako pikolo firmica postane 100% lastnik merkurja.



Potem pa pikolo firmica skliče skupščino merkurja (ker itak lahko to naredi). Na tej skupščini predlaga združitev z merkurjem (torej merkur + pikolo firmica) - posledično ven dobimo samo en za mišjo dlako večji merkur, s skorajda nič kapitala in ogromnim dolgom - ki je sedaj dolg Merkurja. Ne pa pikolo firmice (te firmice itak ni več) oz. kordeža (ker on je sedaj lastnik merkurja).



BTW - Lastniki merkurja so pa tisti, ki so bili pred združitvijo lastniki pikolo firmice. Ker ostale lastnike Merkurja je pikolo firmica že pometala ven.



Tako gre ta pravljica. Če jo zelo "po šnelkurzovsko" povem.





Aja, da ne pozabim...



Happy end.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Bravo kozarec. Lepa pravlica.

Me pa zanima kako bo zgeladalo ko se bo prvemu pravljica spremenila v nočno moro.

Izhode sem pa že prej nakazal.
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
ja samo merkur bo imel dejansko dolg tako velik kolikor je vreden
smile-1.gif
to bo dolgo odplačeval, binček si je na ta način pomoje zagotovil da ga ne morejo odžagati s prestola
ali ne preiskuje že banka slovenije nekaj okoli te zadeve... kdo je odobril kredit, kako, ali je dobil kakšno kuverto...:)
pomoje bo tole še zanimivo