Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Mene samo zanima, če je noro teve politično trobilo kredibilen vir informacij?
To ciljaš na NovoTV (ker noro teve politično trobilo so drugače kar bolj kot ne vsi z RtvSlo na čelu)? Če ja - ravno toliko so kredibilni oz. nekredibilni kot ostali mediji. To pomeni, da lahko kje prav lepo zavajajo, spet drugje pa izpostavijo golo resnico, ki je ne boš našel ravno povsod in posledično je smiselno informacije preverjati še na drugih mestih oz. če je le možno pri primarnem viru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mare2

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
To ciljaš na NovoTV (ker noro teve politično trobilo so drugače kar bolj kot ne vsi z RtvSlo na čelu)? Če ja - ravno toliko so kredibilni oz. nekredibilni kot ostali mediji. To pomeni, da lahko kje prav lepo zavajajo, spet drugje pa izpostavijo golo resnico, ki je ne boš našel ravno povsod in posledično je smiselno informacije preverjati še na drugih mestih oz. če je le možno pri primarnem viru.
Hvala za info. Bi bilo dobro imeti v SLO nek medij, ki bi pred objavo nečesa (npr. članka) preveril resničnost.
Tako mi, bralci, gledalci ne bi imeli dodatnega dela.

A STA ni tak? Prej ali sedaj po podpisu pogodbe?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Bi bilo dobro imeti v SLO nek medij, ki bi pred objavo nečesa (npr. članka) preveril resničnost.
Tako mi, bralci, gledalci ne bi imeli dodatnega dela.
Se povsem strinjam. Žal pa po mojem mnenju ni tak noben medij pri nas, tudi STA ne. Je pa res, da je treba biti pozoren na to o čem dejanko gre debata (članek). To o smiselnosti preverjanja realnosti informacij se nanaša predvsem na politiko, pri vremenu/športu/ipd. je odstopanj od realnosti veliko manj oz. praktično nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Povsem enako kot rtv, le da je nagnjen v drugo stran. Resnica je nekje vmes, kar je žalostno za državen medij, ki bi moral biti nepristranski.
Recimo imaš en primer neresničnega poročanja na RTV?

Sicer pa, kadar je na RTV SLO (ponavadi na tretjem) Janša, Hojs ali kopriva in kadar oni govorijo. Predpostavljam, da je njihovo govorjenje resnično. Ali ne? Novinar pa itak mora spraševati malce bolj raziskovalno.

Se spomnim, so enkrat na tvitterju koprivi prav vsi čestitali, kako se je "odrezala" na televiziji SLO. :)

-----------
KameleON, oprosti, se ne morem sedaj s tabo ukvarjat. Malo se pomiri.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Toliko kot Janševi twiti. :obesise:
O teh twitih imam pa jaz svoje mnenje. :) Torej, ti misliš, da so kredibilni? Ne vem, zakaj ste vsi tako skrivnostni. Noben noče konkretno povedati svojega mnenja. Ali je prepovedano imeti mnenje? Razmišljati s svojo glavo? Jaz mislim da ni prepovedano. Priporočljivo je.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
O teh twitih imam pa jaz svoje mnenje. :) Torej, ti misliš, da so kredibilni? Ne vem, zakaj ste vsi tako skrivnostni. Noben noče konkretno povedati svojega mnenja. Ali je prepovedano imeti mnenje? Razmišljati s svojo glavo? Jaz mislim da ni prepovedano. Priporočljivo je.
Janševi tviti so v vecini dobri. Se pa najde vmes kaksen neposrecen oz politicno nekorekten, pa ceprav resnicen....
 
  • Haha
Reactions: turbobitch in bizi

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.951
113
Recimo imaš en primer neresničnega poročanja na RTV?

Saj imaš temo o medijski greznici RTVja. Čeprav pohvalno, novinarčki popravijo članek ali ga umaknejo glede na odzive v komentarjih.

Saj je bilo ugotovljeno, da je poročanje nacionalke 30-70. 30% iz levega vidika in 70% nevtralno. Če porivaš novico z levega vidika pač to ni nevtralno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Odvisno kako gledaš na vse skupaj.
Lahko bi rekel tudi najbolj zavedeni, zvesti kultu osebnosti :fredi:


Posnetek zaslona 2021-11-28 104346.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
O teh twitih imam pa jaz svoje mnenje. :) Torej, ti misliš, da so kredibilni? Ne vem, zakaj ste vsi tako skrivnostni. Noben noče konkretno povedati svojega mnenja. Ali je prepovedano imeti mnenje? Razmišljati s svojo glavo? Jaz mislim da ni prepovedano. Priporočljivo je.
NoraTV in Janševi twitti so enako nekredibilni. Zmerjanje Tee Jarc za nacistično mrho na NoriTV, je precej podobno prostitutkam v Janševem tvitu. Upam, da jih je Tea tožila :evil:
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.180
113
Jah,,,,celo trdeće celjsko sodišče je objavilo da se mora Janezek na twitterju opravičiti stranki SD da so judu ukradli vilo.
Sicer je sedaj pritožba....bi bil pa legendaren ta twit saj bi ga Janezek obdelodanil do onemoglosti :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Jah,,,,celo trdeće celjsko sodišče je objavilo da se mora Janezek na twitterju opravičiti stranki SD da so judu ukradli vilo.
Sicer je sedaj pritožba....bi bil pa legendaren ta twit saj bi ga Janezek obdelodanil do onemoglosti :valjamse:
Ali so jo ukradli ali je on rekel (ustrelil kozla na tvitterju), da so jo ukradli? Nimam natančnih podatkov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Menda so jo ukradli tisti, katerih ponosni nasledniki so. Potem pa jo je stranka SD dobila v zamenjavo za prostore, ki menda tudi niso bili njihovi.

Skratka, računa o nakupu nepremičnine, za katerega jih je prosil Janša, doslej niso pokazali.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Opozicijske kozle na twitterju ne more ustrelit.
Twitter ni pištola.
Da pa nimaš natančnih podatkov pa je to 90% v tvoji domeni že vseskozi.
Že dalj časa opažam, da imaš težave pri razumevanju nekaterih besednih zvez in osnovnih pojmov.
Ustreliti kozla: narediti veliko napako, neumnost
link http://razvezanijezik.org/?page=ustreliti+kozla

Pa še matematična operacija v odstotku v povezavi z besedno zvezo: Poglej nazaj, bilo je govora o odstotku fanatikov skrajne desničarske skupine. Pa še tisti odstotek ne pripada vsem njim.

Sicer pa, če česa ne veš, ne razumeš, komot vprašaj. Na koncu vprašalnega stavka pa napiši vprašaj (znak?). Ti bom z veseljem odgovoril.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.180
113
Menda so jo ukradli tisti, katerih ponosni nasledniki so. Potem pa jo je stranka SD dobila v zamenjavo za prostore, ki menda tudi niso bili njihovi.

Skratka, računa o nakupu nepremičnine, za katerega jih je prosil Janša, doslej niso pokazali.
Za ta račun...bi lahko Fujonkin asistent prazen list papirja preprosto lektoriral kot to počne po €U dokumentih
In bi bilo črno na belem in vse uradno in raznorazni pripadniki rdeče revolucije na Rožniku kot je naprimer Mare2 bi temu verjeli in obsedeno širili ta račun po SLO gor in dol.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.