Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
parlament sprejema zakone.
Vlada lahko samo predlaga zakonr, sprejema pa odloke.

Pri nas poznamo načelo delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno.
86 člen US RS :
"...Državni zbor sprejema zakone in druge odločitve ter ratificira mednarodne pogodbe z večino opredeljenih glasov navzočih poslancev, kadar ni z ustavo ali z zakonom določena drugačna večina.""
88 člen US RS :
"Zakone lahko predlaga vlada ali vsak poslanec. Zakon lahko predloži tudi najmanj pet tisoč volilcev."
Jasno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Kar sama vlada vzorno dokazuje. :bonk:
Saj vlada dela povsem normalno. Opravlja svoje delo kot se spodobi in to je levičarjem tako nezaslišano, da se jim meša. In zmešalo se jim je do konca.


priporočam branje. In potem mi povej, da je leva stran politike normalna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_
Tako je, zapreti račun, prepoved opravljanja poklica in prisilna izselitev v Srbijo. Vse v imenu demokracije. :nigladek:


lahko tudi južneje, če mu je kje drugje lepše. Sicer pa za začetek bi morda Zlatko lahko začel upoštevati tudi kake predpise, odloke itd..Za začetek kako se obnašati na banki, da o grožnji, ki jo je izrekel uslužbenki, in ki se je zgodila pred časom niti ne govorim. Pa raztrgana maska v studiu tudi ni ravno nekaj s čimer bi se hvalili

Res idelano obnašanje nekoga ki se ima za zgled
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Gavran

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Saj vlada dela povsem normalno. Opravlja svoje delo kot se spodobi in to je levičarjem tako nezaslišano, da se jim meša. In zmešalo se jim je do konca.


priporočam branje. In potem mi povej, da je leva stran politike normalna.
"Minister mora spodbujati cepljenje. " pa čeprav je stroka že povedala, da konkretno cepivo ni ustrezno za mlade ženske in ne dela 1 dan?
"In to po tem, ko je ustavno sodišče, kjer si je levica, ko je vladala, zagotovila ustavno večino, poleti presenetilo s stališčem, da ima pravica do množičnih neprijavljenih protestov opozicijskih strank prednost pred varovanjem zdravja in življenj ljudi, pozneje pa so še zadržali pogoj PC" - pravzaprav ni tako reklo, reklo je, da je treba ustrezno urediti zakone in ne sprejemati odloke, glej moj prejšnji mail.
"Opozicija pa interpelira tudi Marjana Dikaučiča, ker je že štiri mesece minister za pravosodje" ne zato ker je že 4 mesece, ampak zato ker je kazensko ovaden.
"Andreja Vizjaka, ker bi naj medijskega tajkuna Bojana Petana pred 14 leti, tako se zdi, prepričeval proti prevzemu in s tem davčnim prihodkom države. Za 34 milijonov evrov" - tako se zdi.
 
"Minister mora spodbujati cepljenje. " pa čeprav je stroka že povedala, da konkretno cepivo ni ustrezno za mlade ženske in ne dela 1 dan?
"In to po tem, ko je ustavno sodišče, kjer si je levica, ko je vladala, zagotovila ustavno večino, poleti presenetilo s stališčem, da ima pravica do množičnih neprijavljenih protestov opozicijskih strank prednost pred varovanjem zdravja in življenj ljudi, pozneje pa so še zadržali pogoj PC" - pravzaprav ni tako reklo, reklo je, da je treba ustrezno urediti zakone in ne sprejemati odloke, glej moj prejšnji mail.
"Opozicija pa interpelira tudi Marjana Dikaučiča, ker je že štiri mesece minister za pravosodje" ne zato ker je že 4 mesece, ampak zato ker je kazensko ovaden.
"Andreja Vizjaka, ker bi naj medijskega tajkuna Bojana Petana pred 14 leti, tako se zdi, prepričeval proti prevzemu in s tem davčnim prihodkom države. Za 34 milijonov evrov" - tako se zdi.


napišti katero cepivo ni ustrezno in potem dopiši še ostala, ki so na voljo. Od teh ostalihj pa napiši katero so potem primerna za omejeno ckupino prebivalstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Ko bom minister za zdravstvo bom sprejel odlok, v bistvu 2,
prvi o cepljenju
drugi da više_ izobrazbe neha uporabljati nik, ker ne razume napisanega in nima viška, še posebej ne izobrazbe.
 
Ko bom minister za zdravstvo bom sprejel odlok, v bistvu 2,
prvi o cepljenju
drugi da više_ izobrazbe neha uporabljati nik, ker ne razume napisanega in nima viška, še posebej ne izobrazbe.


ni problema, javi modijem da mi blokirajo/zaprejo omenjeni nick/račun (da se ve razlog za spremebo mojega nicka) pa naredim novega to tvojih/vaših željah
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
"Minister mora spodbujati cepljenje. " pa čeprav je stroka že povedala, da konkretno cepivo ni ustrezno za mlade ženske in ne dela 1 dan?

Ni ustrezno ali ni priporočljivo? Nobena stvar ni 100%, tudi varnostni pas in airbag lahko v določenih primerih povzorčita smrt ali invalidnost. Pa se noben ne brani sesti v ogrevane sedeže zjutraj.

Sicer pa žalostno ampak resnično, da smo slovenceljni na nivoju hillbilijev iz Alabame. Ne bos se cepil! Ne bo mi nihče govoril kaj naj delam! Ne bo mi Bill Gates in Janša čipiral! Saj je samo prehlad! Vsaj precepljenost se je malo povečala.

Določene države že odpravljajo omejitve, mi pa seveda moramo biti unicum v Evropi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Saj vlada dela povsem normalno. Opravlja svoje delo kot se spodobi in to je levičarjem tako nezaslišano, da se jim meša. In zmešalo se jim je do konca.


priporočam branje. In potem mi povej, da je leva stran politike normalna.
Saj si predstavljam, da je notri toplo, varno in udobno, toda vsaj prst občasno porini iz Janševe riti, da boš videl, kam piha veter.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.