Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.412
113
Lublana
Obišči stran
Kaj tem idiotom ni jasno, da takole napadajo gostince, trgovce ali druge delavce v komericalnih storitvenih dejavnostih? Vsakega lahko zavrneš, dovolj je že, da ti ni všeč njegov ksiht. Če je pa še tako zelo nadležen mu lahko za vedno prepoveš vstop.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Kaj tem idiotom ni jasno, da takole napadajo gostince, trgovce ali druge delavce v komericalnih storitvenih dejavnostih? Vsakega lahko zavrneš, dovolj je že, da ti ni všeč njegov ksiht. Če je pa še tako zelo nadležen mu lahko za vedno prepoveš vstop.


Se spomnem 15-20 let nazaj, ko smo hodili v ljubljanske beznice ala Bachus, Global,... , kjer so stali spredaj "vunbacitelji" in se odločali na podlagi spola, obleke, svoje dobre volje, če te bodo spustili notri ali ne. Enega so celo ubili, ker jim ni bil všeč. Kje je bila ta gospa takrat, da bi jim razložila svoje pravice.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ko skeniras, napise veljavnost in letnico. Ko kupis cike, se vidijo vsi tvoji podatki.
Eni pa še kar nabijate. Vsak dan znova iste bedarije.
Ko kupiš čike, pooblastilo za preveritev starosti je napisano v "zakonu".
Za Covid 19 je zgolj navedeno v "Odloku".

Me prav zanima, da vidim, na kakšnem nivoju se bova pogovarjala. A ločiš med besedo zakon in besedo odlok?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Eni pa še kar nabijate. Vsak dan znova iste bedarije.
Ko kupiš čike, pooblastilo za preveritev starosti je napisano v "zakonu".
Za Covid 19 je zgolj navedeno v "Odloku".

Me prav zanima, da vidim, na kakšnem nivoju se bova pogovarjala. A ločiš med besedo zakon in besedo odlok?

ratal si ze prav nadlezen s tem ponavljanjem. skoda. mogoce bi se dalo kaksno konkretno rect na to temo s tabo, samo ne ... ocitno te moti nekdo z osnovnosolsko izobrazbo

glede necepljenih ...

dejansko so res nadlezni. jaz ne bom zbolel, jaz imam protitelesa, jaz se ne bom cepil ker potem mogoce ..., jaz ne morem cez mejo ker smo temnordeci,
jaz, jaz, jaz, ... pa kdo te bo poslusal vsak dan

cepi se ze enkrat in tezav kar naenkrat ne bo vec. bos imel prosti dostop do vseh trgovin, frizerja, lekarne, ...

ce pa je res zadaj vsesvetovna zarota in bomo cez 3 leta vsi cepljeni popadali dol pa, jebi ga ...
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.961
113
Eni pa še kar nabijate. Vsak dan znova iste bedarije.
Ko kupiš čike, pooblastilo za preveritev starosti je napisano v "zakonu".
Za Covid 19 je zgolj navedeno v "Odloku".

Me prav zanima, da vidim, na kakšnem nivoju se bova pogovarjala. A ločiš med besedo zakon in besedo odlok?
Torej to pomeni, da če bi sprejeli zakon, antimaskarjev in/ali anticepilcev niti ne bi bilo, glede na to, da se vsi zgovarjajo na fakin odlok?
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torej to pomeni, da če bi sprejeli zakon, antimaskarjev in/ali anticepilcev niti ne bi bilo, glede na to, da se vsi zgovarjajo na fakin odlok?
Jaz sem želel zgolj razčistiti, če poznate razliko med odlokom in zakonom. Kar se tiče cepljenja vedno upoštevam obe plati medalje in dejstvo, naj se vsak sam odloči. :) Nisem nikakršen fanatik.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.412
113
Lublana
Obišči stran
Eni pa še kar nabijate. Vsak dan znova iste bedarije.
Ko kupiš čike, pooblastilo za preveritev starosti je napisano v "zakonu".
Za Covid 19 je zgolj navedeno v "Odloku".

Me prav zanima, da vidim, na kakšnem nivoju se bova pogovarjala. A ločiš med besedo zakon in besedo odlok?
Ti in tebi podobni še kar nabijate. Probleme na vhodu v gostinski lokal, trgovino ali na Petrol delajo samo tisti, ki nimajo PCT potrdila, vsi ostali nimamo problema pokazati potrdilo, če ga zahtevajo tudi, če ni zakona o tem. Nihče od nas se ne dere in ne maltretira zaposlene in ne tulimo o pravicah in zakonih...to počnejo samo tisti brez potrdila, ki pa itak nimajo kaj pokazati in tudi ne morejo vstopit. Torej čemu repenčenje in bojazen pred vpogledom v osebne podatke?
Tudi, če pooblastilo za preverjenje PCT pogoja ni v zakonu, se lahko vsak gostinec na podlagi odloka sam odloči preverjat PCT, kot se lahko odloči preverjat ali si recimo primerno oblečen. In če z odgovorom in videnim ni zadovoljen te lahko odslovi. Čist preprosto, pa se nimaš potem kaj jokat in snemat in se ob tla metat, kakšna krivica se ti godi, ter celo groziti. Lahko greš samo drugam, če te bodo seveda spustili takšnega, kot si.
Za konec pa še to, odkar velja ta PCT, so mi ga samo enkrat res pogledali in skenirali (Kino Šiška). Povsod drugod, od trgovskih centrov, bencinskih servisov, lokalov...so me samo prijazno opozorili, da ga moram imeti, pokazati mi ga ni bilo treba. V Avstriji sem ga moral pokazati v Hotelu, ob vstopu na festival in v vseh gostinskih lokalih. Ne vem pa kako je pri njih s tem v zakonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
glede necepljenih ...

dejansko so res nadlezni. jaz ne bom zbolel, jaz imam protitelesa, jaz se ne bom cepil ker p

Ti in tebi podobni še kar nabijate. Probleme na vhodu v gostinski lokal, trgovino ali na Petrol delajo samo tisti, ki nimajo PCT potrdila, vsi ostali nimamo problema pokazati potrdilo, če ga zahtevajo tudi, če ni zakona o tem. Nihče od nas se ne dere in ne maltretira zaposlene in ne tulimo o pravicah in zakonih...to počnejo samo tisti brez potrdila, ki pa itak nimajo kaj pokazati in tudi ne morejo vstopit. Torej čemu repenčenje in bojazen pred vpogledom v osebne podatke?
Tudi, če pooblastilo za preverjenje PCT pogoja ni v zakonu, se lahko vsak gostinec na podlagi odloka sam odloči preverjat PCT, kot se lahko odloči preverjat ali si recimo primerno oblečen. In če z odgovorom in videnim ni zadovoljen te lahko odslovi. Čist preprosto, pa se nimaš potem kaj jokat in snemat in se ob tla metat, kakšna krivica se ti godi, ter celo groziti. Lahko greš samo drugam, če te bodo seveda spustili takšnega, kot si.
Za konec pa še to, odkar velja ta PCT, so mi ga samo enkrat res pogledali in skenirali (Kino Šiška). Povsod drugod, od trgovskih centrov, bencinskih servisov, lokalov...so me samo prijazno opozorili, da ga moram imeti, pokazati mi ga ni bilo treba. V Avstriji sem ga moral pokazati v Hotelu, ob vstopu na festival in v vseh gostinskih lokalih. Ne vem pa kako je pri njih s tem v zakonu.
V Avstriji je zakonodajalec pismen in imajo to urejeno v Zakonu. :) Mi je všeč, ker smo ugotovili razliko med zakonom in odlokom, čeprav na zelo čuden način.

Sem že nekje napisal, da je tisti predlog sprememb Zakona o nalezljivih boleznih sestavil hojs. Posebnost tega pa je, da je bil sestavljen kot prosti spis najslabšega učenca prvega razreda OŠ v Sloveniji (poglej na hojsov tviter). Očitno so tudi v poslanskih klopeh tudi normalni ljudje in tistega pravnega skropucala niso sprejeli. :)

V glavnem, za vse tegobe te vlade so krivi: RTV, POP TV, STA, Mladina, Ustavno sodišče, tožilci, Državni svet... verjetno sem izpustil še precej krivcev. :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.350
9.758
113
kod Džej-Zija
Čez vikend si torej odkril razliko med zakonom in odlokom in zdaj to ponosno ponavljaš kot papiga. Pri nekaterih zadostuje že zdrava pamet, da je treba uporabljati sveto četverico (maske v zaprtih prostorih in zunaj, če ni možna distanca; distanca; higiena rok; prezračevanje). Nekateri za to rabijo odlok, nekaterim zadosti komaj zakon. Dajmo še v Ustavo vse tole zapisat, da bo bolj za ziher. :nigladek:
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.167
3.091
113
Čez vikend si torej odkril razliko med zakonom in odlokom in zdaj to ponosno ponavljaš kot papiga. Pri nekaterih zadostuje že zdrava pamet, da je treba uporabljati sveto četverico (maske v zaprtih prostorih in zunaj, če ni možna distanca; distanca; higiena rok; prezračevanje). Nekateri za to rabijo odlok, nekaterim zadosti komaj zakon. Dajmo še v Ustavo vse tole zapisat, da bo bolj za ziher. :nigladek:
Zadoščalo bi tudi priporočilo..., če bi ga predlagal kdo drugi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.350
9.758
113
kod Džej-Zija
Seveda. Kakšen potrček bi bil pravi za taka priporočila. Se bolj pa, da se oglasimo v njegovi štacuni. Potem nam covid ne bo mogel več nič.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.412
113
Lublana
Obišči stran
V Avstriji je zakonodajalec pismen in imajo to urejeno v Zakonu. :) Mi je všeč, ker smo ugotovili razliko med zakonom in odlokom, čeprav na zelo čuden način.
Ja in? Kaj zdaj? Želiš povedati, če bi bilo urejeno v zakonu, da nebi prišlo do prepucavanja in filanja ega motenih osebkov z snemanjem nadlegovanja zaposlenih? Vsi bi se šli cepit oziroma bi si priskrbeli PCT in vse bi bilo mirno in urejeno?
Pa še vedno me zanima, zakaj se osebki brez PCTja sploh vsajajo in trdijo, da nihče nima pravice pogledati njihovo zdravstveno potrdilo? Kaj se zdaj bojijo, da bo zaposleni v trgovini ali baru videl na tistem listu ali kodi, ki je sploh nima in ne ne more pokazati?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ja in? Kaj zdaj? Želiš povedati, če bi bilo urejeno v zakonu, da nebi prišlo do prepucavanja in filanja ega motenih osebkov z snemanjem nadlegovanja zaposlenih? Vsi bi se šli cepit oziroma bi si priskrbeli PCT in vse bi bilo mirno in urejeno?
Pa še vedno me zanima, zakaj se osebki brez PCTja sploh vsajajo in trdijo, da nihče nima pravice pogledati njihovo zdravstveno potrdilo? Kaj se zdaj bojijo, da bo zaposleni v trgovini ali baru videl na tistem listu ali kodi, ki je sploh nima in ne ne more pokazati?
Ne bom se kregal s tabo. Neumnost. Če pač nima pooblastila v zakonu ga pač nima, to kar ti kvasiš tukaj nima veze z normalnostjo. Odgovoril sem ti, kako je to v pravnem smislu. Nima veze, ali se bojijo. Ne bom pa se spuščal na tvoj nivo o ostalih kozlarijah, ki si jih dopisal.

Seveda pa imej svoje mišljenje. Bodi vesel, da ga imaš.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.174
2.366
113
v lokalni ostariji
Ne bom se kregal s tabo. Neumnost. Če pač nima pooblastila v zakonu ga pač nima, to kar ti kvasiš tukaj nima veze z normalnostjo. Odgovoril sem ti, kako je to v pravnem smislu. Nima veze, ali se bojijo. Ne bom pa se spuščal na tvoj nivo o ostalih kozlarijah, ki si jih dopisal.

Seveda pa imej svoje mišljenje. Bodi vesel, da ga imaš.
Cetudi bi bil zakon sprejet bi taki kot si ti pa tam iskali napake oz neskladnosti z ostalimi zakoni ali ustavo. Ker tukaj ni vprasanje odlok/zakon ampak kdo je pozicija in kdo opozicija.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne gre za to. Gre za navadno državljansko nepokorščino. Le zakaj? Jaz pravim da zato, ker so nam malce prevečkrat lagali in manipulirali.

Če imaš enega sogovornika, ki si ga ujel na laži - nikoli več ne bo njegova beseda veljala. Tule nas pa namenoma bombardirajo z avtokratskimi neumnostmi.

In - zopet, zadnji dve leti se ukvarjamo predvsem sami s seboj. Namesto da bi šli suvereno udarit po gobcu Kitajce in Amerikance. Ki se igrajo z našimi življenji! :mad: .

Za nameček so nam pa še recesijo in resno inflacijo naredili, ki zna pobegnit v hiper, smo že doživeli nekoč. Mi se pa ukvarjamo sami s sabo :nigladek: in kdo je cepljen in kdo ni.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Hanzi in mosseero
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.