Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Primitivno sporočilo. Druge države so ukrepe uzakonile. Odlok to ni. Sedaj vidim, kakšen nivo izobrazbe ima večina fanatikov.

Vem kaj boš sedaj rekel: Krivo je ustavno sodišče. Mi že vsi vemo, da je bolestno kazanje na druge, češ ti si kriv za nepojasnjene pojave v glavi posameznika, bolano. :)

Nagradno vprašanje zate - koliko časa traja normalen zakonodajni postopek pri nas? En mesec? Dva? Pa primerjaj s kakšno normalno državo, Lahko Dansko ki ima levo vlado...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nagradno vprašanje zate - koliko časa traja normalen zakonodajni postopek pri nas? En mesec? Dva? Pa primerjaj s kakšno normalno državo, Lahko Dansko ki ima levo vlado...
Tista sprememba Zakona o nalezljivih boleznih bi lahko bila sprejeta po hitrem postopku, če le ne bi hojs v njej pisal neumnosti. Sestavil jo je kot prosti spis najslabšega učenca v osnovni šoli.

Sicer pa priporočam katerikoli vladi, da pred predlaganjem dajo besedilo v preged kakemu pravniku, da ne bi prihajalo do takih idiotizmov. V tem predlogu so si hoteli pridobiti neomejena poolastila za neomejen čas. Hvala bogu opozicija ni soglašala.

Sicer pa se tudi normalni postopek lahko kar hitro izvede.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da se spustim na tvoj nivo: državni svet špila ves čas z vlado v zvezi s kovid ukrepi, tako da za veto ni težav. Če so že morali na hitro bi nezakonit odlok v času dveh treh mesecev pokrili z zakonom - US razen pri PC pogoju, kjer je izvajanje ODLOKA zgolj zadržalo ne pa razveljavilo, odloča po dva do tri mesece o odlokih, lani so šli vladi celo za 6 mesecev na uslugo in so razveljavili odloke, ki niso več veljali - seveda ne za nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
Odlok, zakon, You name it. gre za zdrav razum. marsikaj bi lahko veljalo, pa ni sprejeto.
vlada - katerekoli - lahko sprejme karkoli (v povezavi z kovidom) brez glasovanja? V da ali ne, jih je več vpetih, kot samo eni!
in poten sodišče pravi: ne, ne velja. dvomim, da je vse tako napačno.

nobenemu ni kratena svoboda protestiranja in zbiranja. da pa se dela tako razbojništvo, to je pa res idiotizem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
jaz ne razumem kako vam ni jasno že leto in pol, pa to trobi praktično vsa pravna stroka: odlok mora imet podlago v zakonu - če tega ni, ne more veljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in mirsi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
torej ves čas brez podlage v zakonu.
pa mnogoo stvari je bilo določenih že zdavnaj, sedaj pa to ni več OK.
torej, ker maska nima podlage v zakonu, jo ne rabimo? sem prepričan, da ima zakonsko podlago.
kaj pa če je kje v ustavi. Ja, ja to ni zakon! Ampak vseeno.

p.s. le vsi ljudje vse vedo.
 
19. jul 2007
2.771
1.498
113
čustva fantje, čustva, jebeš dejstva.

1634026712150.png
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nagradno vprašanje zate - koliko časa traja normalen zakonodajni postopek pri nas? En mesec? Dva? Pa primerjaj s kakšno normalno državo, Lahko Dansko ki ima levo vlado...
Zakon o nalezljivih boleznih bi lahko popravili in dopolnili kadarkoli v zadnjem letu in pol. Potem bi imeli vsi odloki podlago v tem zakonu in bi bili zato zakoniti. Ker pa je želela vlada s spremembami tega zakona uvesti policijsko državo, je pa jasno, da je bila opozicija proti.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.581
5.551
113
Kateri člen konkretno je uvajal policijsko državo in ne bi učinkovito zaviral širjenja zelo smrtonosnega virusa (zakon bo veljal tudi za morebiten bolj nevaren virus, zato sem tako napisal) med epidemijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja seveda, vsebovati bi moral tudi ukrepe proti pandemiji ebole in morebitnemu napadu Marsovcev. :jok: Po spominu, ne da se mi iskati, je bila noter tudi zaplemba nepremičnine ali premičnine za potrebe zdravstva in to po prosti Hojsovi presoji.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.581
5.551
113
In v čem je problem? To v nekaterih primerih že sedaj omogoča Zakon o materialni dolžnosti (ZMatD).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je tako, zakaj to riniti tudi o zakon o nalezljivih boleznih?
Zato ker eni rabijo 5X zapisano, pa še vsak dan jim mora kdo to isto povedat. ;)

Mogoče pa Hojsi & co., da ljubljenega vodje sploh ne omenjam, še niso prebrali ZMatD, ali pa bolj verjetno berejo bolje kot nam vsem dragi erikson :

Ta zakon določa vrste sredstev in opreme ter nepremičnin, za katere se lahko naloži materialno dolžnost za potrebe obrambe, varnosti, zaščite, reševanja in pomoči


Državljani, gospodarske družbe, zavodi in druge organizacije so dolžne dajati za potrebe Slovenske vojske, enot za zveze, enotne kurirske službe ministrstva, pristojnega za obrambo (v nadaljnjem besedilu: enotna kurirska služba), policije, ministrstev, vladnih služb in upravnih enot (v nadaljnjem besedilu: državni organi), organov lokalnih skupnostih, Banke Slovenije, gospodarskih družb, zavodov in drugih organizacij, katerih dejavnost je po odločitvi Vlade Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: vlada) posebnega pomena za obrambo, ter štabov, enot in služb Civilne zaščite, naslednja sredstva iz popisa
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
jaz ne razumem kako vam ni jasno že leto in pol, pa to trobi praktično vsa pravna stroka: odlok mora imet podlago v zakonu - če tega ni, ne more veljat.

Meni osebno je za to čisto vseeno v tej kovidni situaciji, po enomesečni bolniški se strinjam z vsakim odlokom, ki preprečuje, da me kljub moji previdnosti zjebe en anticepilski shizofrenik.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in sajkek
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.