Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
A si prepričan?
Neglede na moje prepričanje, uradnega potrdila nimam.
Naslednja legalna opcija je, da je človek socialno ogrožen ali pa se - tako kot premnogi - zgolj tako prikaže in tako doseže status neplačnika RTV prispevka.

Saj sem rekel - opcij je mnogo ampak je ena bolj smotana kot druga.
Socialno ogrožen tudi nisem, tako da lahko zaključiva, da legalne opcije, da bi mene oprostili rtv prispevka ni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.620
14.316
113
Če se prikažeš kot socialno goroženega in temu primerno urediš določene zadeve (tako kot je to naredil že marsikdo) potem je to povsem legalna opcija.
Enako se lahko znebiš TVja, radia ter pametni telefon zamenjaš za mobitel stare šole pa je to že druga povsem legalna opcija. In pazi to - s tem zahebeš še vse tiste, ki ti hočejo preko raznih aplikacij na telefonu slediti in/ali prisluškovati.

Kot sem rekel, opcije so ampak nobena ni enostavna, ena je bolj smotana kot druga. Zdaj pa ali izbereš eno od teh opcij ali plačuješ zadevo ali pa upaš (oz. delaš na tem), da bo končno enkrat že nekdo preuredil predpise kar se tiče plačevanja tega RTV davka.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Vinjeta stane 110€, ker je nekdo pred leti Evropi nastavil šupak in pustil da so izsilili drugačen sistem vinjet, kot je bilo prvotno zastavljeno.
Za nagrado imamo vsako leto od junija do septembra polne (avto)ceste in poscane in posrane bencinske črpalke na AC.
Ja in?
Saj avtoceste so zato, da se čim več uporabljajo, sicer bi imeli pa spet zabasane vse vzporedne lokalne ceste.
Je po tvoje to varneje, bolj vzdržno, bolj ekološko?
Prejšnji sistem, ko si od Ljubljane do Šentilja na 120 km AC moral 4x plačevati cestnino - sploh v sezoni - je bil pa res super blagodejen za pretočnost prometa. Pa ne mi zdaj o ABC-ju.
.
Dejansko bi mogli uvesti vinjete za vse ceste, da se poleti tujci z navigacijami ne švercajo po lokalnih cestah.
Tako imajo npr. v Romuniji in Bolgariji - elektronske vinjete seveda.
Da pa se nebi kakšen EU birokrat kaj vsajal glede enakopravnosti, bi pač v Sloveniji registriranim vozilom ukinili plačevanje cestnine ob vsakokratni registraciji.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Ja in?
Saj avtoceste so zato, da se čim več uporabljajo, sicer bi imeli pa spet zabasane vse vzporedne lokalne ceste.
Je po tvoje to varneje, bolj vzdržno, bolj ekološko?
Prejšnji sistem, ko si od Ljubljane do Šentilja na 120 km AC moral 4x plačevati cestnino - sploh v sezoni - je bil pa res super blagodejen za pretočnost prometa. Pa ne mi zdaj o ABC-ju.
.
Dejansko bi mogli uvesti vinjete za vse ceste, da se poleti tujci z navigacijami ne švercajo po lokalnih cestah. Tako imajo npr. v Romuniji in Bolgariji - elektronske vinjete seveda.
Da pa se nebi kaškem EU birokrat kaj vsajal glede enakopravnosti, bi pač v Sloveniji registriranim vozilom ukinili plačevanje cestnine ob vsakokratni registraciji.
Da bi pa v plačevanje cestnine pri registraciji vključili še uporabo avtocest pa ni opcija?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Da bi pa v plačevanje cestnine pri registraciji vključili še uporabo avtocest pa ni opcija?
Saj sem ti napisal - zelo verjetno nebi šlo skozi pri EU birokratih, ker da "diskriminiramo" tujce, ki morajo kupiti vinjete medtem, ko domačini lahko uporabljamo ceste "zastonj".
Da so bile vse ceste itak narejene z denarjem domačinov, jih tudi nebi prepričalo.
Seveda bi se lahko tudi tujci vozili povsod zastonj, samo za koji k.urac pa - smo tranzitna država in dajmo na ta račun vsaj nekaj pokasirati.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ni res. Zaradi zahtev EU so povišali na 95 EUR. Lahko pa bi znižali ceno 7 dnevne vinjete.
Na 110 je bila potem klasična podražitev. O 220 za kombije pa niti ni vredno izgubljati besed.
Napišeš "ni res" in v naslednji sekundi napišeš da so podražili na 95€. Leta 2009.
Nagradno vprašanje je, koliko bi danes stala vinjeta, če takratne podražitve ne bi bilo in bi obdržali samo polletno in letno, pa kdor se hoče peljat naj to tudi plača ali pa naj se fura čez Madžarsko.

In še to, kaj je Janez obljubljal:
"Janša: Sistem bo zdržal vinjete za krajši čas Kmalu se je oglasil tedanji slovenski predsednik vlade Janez Janša, ki je napovedal, da bo Slovenija prihodnje leto najverjetneje uvedla tudi vinjete za časovno obdobje, krajše od pol oz. enega leta. Zagotavljal je, da je vinjetni sistem finančno vzdržen in da ga ne bo porušila uvedba vinjet za krajši čas. "
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj sem ti napisal - zelo verjetno nebi šlo skozi pri EU birokratih, ker da "diskriminiramo" tujce, ki morajo kupiti vinjete medtem, ko domačini lahko uporabljamo ceste "zastonj".
Da so bile vse ceste itak narejene z denarjem domačinov, jih tudi nebi prepričalo.
Seveda bi se lahko tudi tujci vozili povsod zastonj, samo za koji k.urac pa - smo tranzitna država in dajmo na ta račun vsaj nekaj pokasirati.
Meni bi bilo tudi sprejemljivo, če bi pri registraciji vozila imeli že vključeno AC oz. vinjeto ali elektronsko vinjeto, pa magari če bi bilo držaje za nekih 50€.
Takorekoč prostovoljni mus, tako kot je že sedaj (povračilo za uporabo cest).
Tujec ki je v tranzitu naj plača, tujec - turist pa bi lahko ob minimalno npr. treh (petih, whatever ...) nočitvah bil delno ali v celoti oproščen plačila vinjete.
Ker pa EU nastavljamo šupak, se nam hrvaški tranzitni turisti napol zastonj furajo čez.
Zanimivo, da so cestnine na hrvaškem kar konkretne, pa se noben kaj dosti ne kurči, magistrale pa prazne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf
13. jul 2011
2.677
625
113
Napišeš "ni res" in v naslednji sekundi napišeš da so podražili na 95€. Leta 2009.
Nagradno vprašanje je, koliko bi danes stala vinjeta, če takratne podražitve ne bi bilo in bi obdržali samo polletno in letno, pa kdor se hoče peljat naj to tudi plača ali pa naj se fura čez Madžarsko.

In še to, kaj je Janez obljubljal:
"Janša: Sistem bo zdržal vinjete za krajši čas Kmalu se je oglasil tedanji slovenski predsednik vlade Janez Janša, ki je napovedal, da bo Slovenija prihodnje leto najverjetneje uvedla tudi vinjete za časovno obdobje, krajše od pol oz. enega leta. Zagotavljal je, da je vinjetni sistem finančno vzdržen in da ga ne bo porušila uvedba vinjet za krajši čas. "
Saj načeloma se strinjam s tabo, zgolj pravim, da zaradi zahtev EU niso podražili na 110, pač pa na 95. Čeprav bi lahko tudi zgolj uvedli 7 dnevno vinjeto.
Podražitev letne vinjete na 95 kot tudi kasnejša podražitev na 110 je bila, ker je bilo treba plačati zapitek gradbene tovarišije.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Meni bi bilo tudi sprejemljivo, če bi pri registraciji vozila imeli že vključeno AC oz. vinjeto ali elektronsko vinjeto, pa magari če bi bilo držaje za nekih 50€.
Takorekoč prostovoljni mus, tako kot je že sedaj (povračilo za uporabo cest).
Tujec ki je v tranzitu naj plača, tujec - turist pa bi lahko ob minimalno npr. treh (petih, whatever ...) nočitvah bil delno ali v celoti oproščen plačila vinjete.
Ker pa EU nastavljamo šupak, se nam hrvaški tranzitni turisti napol zastonj furajo čez.
Zanimivo, da so cestnine na hrvaškem kar konkretne, pa se noben kaj dosti ne kurči, magistrale pa prazne.

Nebi rekel, da se nam hrvaški tranzitni turisti napol zastonj furajo čez. Plačajo 30 eur, za dve dveurni furi, - tja in nazaj, (če imajo dopusta več kot 1 teden) to je več kot mi plačamo za 3 mesece uporabe avtocest. Zaradi njih se cesta nič več ne znuca.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Saj načeloma se strinjam s tabo, zgolj pravim, da zaradi zahtev EU niso podražili na 110, pač pa na 95. Čeprav bi lahko tudi zgolj uvedli 7 dnevno vinjeto.
Podražitev letne vinjete na 95 kot tudi kasnejša podražitev na 110 je bila, ker je bilo treba plačati zapitek gradbene tovarišije.
Zaradi zahtev EU niso nič dražili, zaradi zahtev EU so samo ukinili polletno vinjeto.
Že samo z ukinitvijo polletne vinjete bi se več pokasiralo kot prej, (Ker so mnogi potem namesto polletne kupili dražjo letno), podražili so še malo za zraven, ker se je pač dalo. in krivdo potem zvalili na EU.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.957
5.150
113
Zaradi zahtev EU niso nič dražili, zaradi zahtev EU so samo ukinili polletno vinjeto.
Že samo z ukinitvijo polletne vinjete bi se več pokasiralo kot prej, (Ker so mnogi potem namesto polletne kupili dražjo letno), podražili so še malo za zraven, ker se je pač dalo. in krivdo potem zvalili na EU.

Takrat je bila letna 55€, polletna 30€. Zdaj je letna 110€, mesečna 30€. Rad bi videl srednjevropske paštetarje kako bodo zagonili 110€ za iti 1x na morje in nazaj.

Že sedaj nategujemo paštetarje. Druge države imajo 10 dnevne vinjete. Mi imamo 7 dnevne. Ker gre večina na morje za več kot en teden morajo kupiti dve tedenski ali eno mesečno. In si tam kjer smo bili.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni bi bilo tudi sprejemljivo, če bi pri registraciji vozila imeli že vključeno AC oz. vinjeto ali elektronsko vinjeto, pa magari če bi bilo držaje za nekih 50€.
Takorekoč prostovoljni mus, tako kot je že sedaj (povračilo za uporabo cest).
V Sloveniji imaš ogromno voznikov, ki avtoceste nikoli ne uporabijo. Zakaj bi morali taki plačevati? :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in B81

B81

22. jul 2007
34.472
8.949
113
To je tudi res...sam je lani nisem imel in ne bi vzel, ce ne bi avto nekaj kasljat zacel :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V Sloveniji imaš ogromno voznikov, ki avtoceste nikoli ne uporabijo. Zakaj bi morali taki plačevati? :evil:
Imaš tudi ogromno voznikov, ki niti ceste (da se sploh lahko reče cesta) nikoli ne uporabljajo, zakaj morajo plačevati nadomestilo za uporabo cest?
Sploh pa... leta 2021 govorit o AC, kot o nekem nadstandardu, za katerega je treba doplačat ..... :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To je itak bedarija, posebej plačevanje prispevka, vinjete, wtf?
Miljarde nam spulijo pri prispevkih pri plačah, dohodnini, ddv-ju ....Ena gor ali dol ...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Zakaj pa morajo enako plačevati tisti, ki se vozijo vsak dan 2x, kot pa tisti, ki se peljejo 1x na mesec?
Tako je!
Zahtevamo tudi pravične račune za uporabo interneta - izračun stroška mora biti kombinacija časa previsenega na netu in prenesenih kb.
Zakaj sosed, ki 24/7 filme "dol vleče" plačuje enako, kot jaz ki samo vsake 3 dni en mail napišem. Samo tekst, brez slikovnih prilog.
:nigladek:
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.