Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Berem mojega osebnega zdravnika, ki ga v 6 letih sploh videl nisem, da bi on bil zdravnik samo 40ur in da ne bi dežural vikendov.
Jaz mu rečem izobraženi idiot, ki ni vedel da bo kot zdravnik, moral delat tudi kakšno soboto in nedeljo.
On ne bi, drugi njegovi soborci pa morajo
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Dežurna služba je lahko organizirana povsem samostojno in neodvisno s svojimi zaposlenimi. Drugačna organizacija.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.246
113
Berem mojega osebnega zdravnika, ki ga v 6 letih sploh videl nisem, da bi on bil zdravnik samo 40ur in da ne bi dežural vikendov.
Jaz mu rečem izobraženi idiot, ki ni vedel da bo kot zdravnik, moral delat tudi kakšno soboto in nedeljo.

Saj zdaj je idiotov vedno manj, zato se ne prijavijo za zdravnike. :cheer:
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Zato se tudi čedalje manj ljudi odloča za zaposlitev v javni upravi, ker se tam "cedita med in mleko".
Ja, idiotov počasi zmanjkuje in si bomo lahko riti v upokojenskih domov brisali kar sami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
En kup stvari bi se dalo rešiti z organizacijo, tudi s smiselno omejitvijo pravic zavarovancev, ki nikoli niso neomejene.
Drug kup bi se dalo rešiti s tem, da ena in edina zavarovalnica in NIJZ (XY statistike), svoje posle delata sama, ne pa da to dodatno administracijo prelagata na medicinsko osebje. Od izjav, da starš nima druge možnosti za varstvo otroka kot da vzame nego, naprej. Ne vem, če ta bedarija še je, ampak to z medicino nima nič. To je stvar zavarovalnice in njenih pravil.
Tretji kup je v logiki, kje lahko zavarovanec išče zdravstveno storitev, da mu ena in edina zavarovalnica to storitev delno ali v celoti plača.
Na koncu pridejo še plače. Vsak populističen dvig minimalne plače zahteva korekcijo tudi marsikje drugje. Dvig minimalne plače ni ukrep, ki ga narediš popoldne po enem političnem kosilu. To je resna stvar, ki zahteva veliko dela.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
195
43
Dvig minimalne plače ni ukrep, ki ga narediš popoldne po enem političnem kosilu. To je resna stvar, ki zahteva veliko dela.
No vidiš, tule se pa motiš. So dokazali že večkrat, da se da. Sicer z obupnimi posledicami, ampak so naredil ane :valjamse:. Prav veliko dela pa tudi ni šlo v to, glede na to, da so sedaj presenečeni nad reakcijami. Pa je veliko ljudi še vedno tiho, ko se stiska lestvica plač in so vedno bližje minimalcu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Pepe

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.246
113
tujcem noben ne pove o legendarnih "ogromnih dodatkih" pa tem da vsi poznajo nekoga, ki hodi k ljubici med tem ko je štempljan za nadure?

GLWrl2eWAAAkhmH.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in trance0