Benetke za en dan

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Pozdravljeni

Kmalu se imam namen odpraviti v Benetke. Ker je to blizu in poceni zadeva vas je verjetno kar nekaj že bilo tam. Gledam malo te ponudbe preko kuponko variant.

Zanima me kaj je bolje, izlet z avtobusom ali ta druga možnost z katamaranom iz Pirana?
Ogledal bi si še otok Burano in ne vem če bom imel dovolj časa če grem z to ladjo.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pozabi Burano z ladjo iz Pirana. Če boš imel nesrečo kot mi prvič, ko smo čakali zamudnike v Piranu, boš letal po Benetkah kot kura.
Drugače pa za prvič in na hitro, super izlet.
Aja pa ne se pustit preveč ostričt na ladji pred pristankom tam. V resnici so cene precej manj napihnjene.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Ladja iz Pirana po redni ceni (okrog 70€ IIRC) se ne splača. Če gre vse po sreči, imaš cca. 6 ur časa za ogled. V Benetke se pride okrog 11h, ob 17h je odhod nazaj. Po možnosti naletiš na dan, ko je na ladji večina "kuponkotov", ki se obnašajo, kot da so za tisti drobiž kupili celo ladjo.

Jaz bi na tvojem mestu šel z avtom. Iz LJ je v obe smeri cca. 500km. Cestnina v eno smer je 10€. Celodnevno parkiranje v garaži je 25€.

Čez palec te pride 85€ če greš z avtom. Če gre več kot ena oseba, se ladja ne splača več. Plus imaš na razpolago veliko več časa (lahko si že zgodaj zjutraj dol) in te nihče ne preganja za nazaj. Vodiča ne rabiš. Vodni bus (vaporetto) po želji. Če se prav spomnem, je karta za eno vožnjo 6€ na osebo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.473
113


Benetke same niti niso velike, tako da jih da prehoditi. Avtobusi gredo ponavadi na Tronchetto (zgoraj levo na zemljevidu), potem pa greš peš ali z linijo 2.

Iz Benetk do Burana vaporetto linija 12 vozi okoli 40 minut v eno smer, tako da časovno boš težko prišel skozi (razen če bi šel najprej tja, potem pa nazaj in pogledal še ostalo). Vozi sicer na 20 minut, tako da si preračunaj, kdaj moraš biti nazaj na pomolu.

Vozni red za vaporetto

Shema linij

Obvezno preveri vremensko napoved in poglej spletne kamere - če je dež, voda lahko hitro naraste in gaziš po 10 centimetrov visoki vodi.

Vzemi mobitel od vodiča, če se boš kaj zamudil. Če zamudiš odhod, te lahko pustijo tam.
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Se mi je zdelo da bo z to ladjo nastal časovni problem ja
smile-1.gif
, hvala vam za izčrpne odgovore mislim da bom šel kar z avtobusom ali pa z avtom, bom še malo razmislil, vsekakor mi bodo te informacije prišle prav.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Pojdi z avtom, 25eur za garazno tudi nerabis dat ce se znajdes in parkiras pred mostom cez katerega gres do benetk
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Parking imas pred mostom ca. 8€ na dan, zraven pa je bus, ki te cukne preko mosta.

1x sem sel z busom preko agencije...nikoli vec
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Parking imas pred mostom ca. 8€ na dan, zraven pa je bus, ki te cukne preko mosta.

1x sem sel z busom preko agencije...nikoli vec

se 500m naprej pa zastonj, nam je laufalo hehe zagotovit pa nemorem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Ma pejd do Tržiča (Monfalcone ) z avtom, parkiraj pri železniški postaji in usedi se na vlak do Benetk, postaja Santa Lucia. Poglej na Trenitalia, iz Tržiča ob 9.40 in si v Benetkah na želežniški postaji S. Lucia ob 11.20. Če greš dovolj zgodaj pa še prej.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Obujam temo za en dan v Benetkah.. 3.11. (petek) se ob 17h vračamo na letališče MarcoPolo in ker smo tako blizu Benetk, smo imeli v mislih, da bi še eno noč prespali v Benetkah (ali okolici) in si v soboto ogledali Benetke.. Sam sem že bil na v Benetkah na končnem izletu v osmem razredu in se bolj malo spomnim, se pa spomnim znaka delo na cesti in morje okoli, bofrost na čolnu, "hiše" in morje okoli, itd.... :D Hčerka in moja pa še nista bili...

Zanima me naslednje:
1. Je en dan dovolj za ogled Benetk? V bistvu bi malo prehodili kak trg ali dva in se mogoče zapeljali s kako gondolo..
2. Kaj si sploh ogledat v benetkah?
3. Ker bo avto že 6 dni parkiran na letališču MarcoPolo, sem nekje prebral, da če že imaš avto parkiran tam, da se iz letališča odpelješ z busom na otok. Je tako ali je avto bolje parkirat na parkingu na otoku?
4. Pa še malo off vprašanje - po kateri poti se je najbolje peljat v benetke - preko sežane (prehod Fernetiči) ali preko Gorice (prehod Vrtojba)? Gmaps kaže preko Vrtojbe.. ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
En dan je bil zame dovolj.
Prespali v Mestrah in se z vlakom odpeljali do Benetk in potem nazaj. Par minut vožnje. Ceneje to kot pa, če bi plačal parkirišče v Benetkah. Takrat je bilo nekje 20 eur za dan. Po spominu. Avto sem pustil parkiran tam, kjer smo prenočili (airbnb). Javno parkirišče sicer. Baje precej vlamljajo, tako da ne pustit nič vrednejšega noter.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Obujam temo za en dan v Benetkah.. 3.11. (petek) se ob 17h vračamo na letališče MarcoPolo in ker smo tako blizu Benetk, smo imeli v mislih, da bi še eno noč prespali v Benetkah (ali okolici) in si v soboto ogledali Benetke.. Sam sem že bil na v Benetkah na končnem izletu v osmem razredu in se bolj malo spomnim, se pa spomnim znaka delo na cesti in morje okoli, bofrost na čolnu, "hiše" in morje okoli, itd.... :D Hčerka in moja pa še nista bili...

Zanima me naslednje:
1. Je en dan dovolj za ogled Benetk? V bistvu bi malo prehodili kak trg ali dva in se mogoče zapeljali s kako gondolo..
2. Kaj si sploh ogledat v benetkah?
3. Ker bo avto že 6 dni parkiran na letališču MarcoPolo, sem nekje prebral, da če že imaš avto parkiran tam, da se iz letališča odpelješ z busom na otok. Je tako ali je avto bolje parkirat na parkingu na otoku?
4. Pa še malo off vprašanje - po kateri poti se je najbolje peljat v benetke - preko sežane (prehod Fernetiči) ali preko Gorice (prehod Vrtojba)? Gmaps kaže preko Vrtojbe.. ;)
En dan je lahko dovolj. Bi pa priporočal spanje prav v Benetkah, ker je prav fina izkušnja jutranji sprehod po praznih trgih in mostovih. Spoznaš Benetke še v malce drugačni luči :) Mi smo recimo dve leti nazaj prespali v enem apartmajčku pri Trgu Santo Stefano, od koder je bilo cca 10 min počasne hoje do San Marca. Cene na Bookingu in AirB&B pa so lahko tudi pod 100€ na noč.

Glede poti - ja odvisno od kje se pelješ. Za kogarkoli, ki starta iz Postojne in bolj severno/vzhodno je Vrtojba absolutno boljša izbira. Nekdo iz npr. Ilirske Bistrice pa bo verjetno šel na Fernetiče.

Parkiral bi pa jaz kar v garažni hiši na Tronchettu in potem z vaporetom do končne postaje. Če se prav spomnem, je parking bil cca. 20€ na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.577
113
Prespat nekam izven in naslednje jutro parkiraš nekje pred otokom, green park je recimo 6 eur/dan. 1 dan je dovolj in kot so že napisali, zjutraj je najbolj prijetno.

Preko Fernetičev je po km enako, odpade pa drajsanje čez rebernice in celo vipavsko dolino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.090
113
Plačaš pa cestnino že od Monfalcona dalje, plus ta avtocesta od Monfalcona do Villese je na momente bob steza. Če nisi ravno iz Kopra, narediš boljše prek Vrtojbe.

Za Benetke en dan je mogoče ravno dovolj, odvisno od gužve. Za dneve pred prazniki zna biti gužva, ampak če ne greš z vaporeti na na sosednje otoke, ni tako zelo hudo, le da novembra je dan že kratek. Nočni ogled Benetk ima pa tudi resda svoj čar. Takoj čez most imaš na desno tako odprt parking kot zaprt, cene so tam 20-25€. Od tu imaš mover do piazza roma za 1,5€. Lahko pa tam tudi parkiraš, ampak če se prav spomnim je 50€parking.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Odlična tema, tudi mi imamo tak plan... prvi dan Benetke potem spanje v bližini. Kak nasvet kaj ne zamuditi in kje kaj pojesti?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Glede poti gledano npr. iz LJ. zaenkrat je 2:1 za vrtojbo... Pač nisem se še vozil po nobeni cesti..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.090
113
Iz LJ smeri sigurno Vrtojba. Čez Fernetiče in se potem cijazit po AC od Monfalcona do Villesse samo če si iz KP oz tistega konca.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Glede poti gledano npr. iz LJ. zaenkrat je 2:1 za vrtojbo... Pač nisem se še vozil po nobeni cesti..
Vrtojba zmaga, vedno, nikoli ne grem čez Fernetiče. Plus, da če se kaj zgodi na primorski avtocesti (ali je pač splošna nedeljska gužva za domov), greš v Ajdovščini dol in po ovinkih do Logatca in naprej po stari cesti čez Vrhniko v Ljubljano in dlje proti Štajerski.

Benetke za en dan so dovolj, tako kot ti je napisal SoulMan: "Parkiral bi pa jaz kar v garažni hiši na Tronchettu in potem z vaporetom do končne postaje".
On-line rezerviraš parking, greš čez cesto na vaporeto in do trga svetega Marka. Potem se pa od tam pomikaš nazaj peš proti izhodišču (parkirni hiši), mi smo tako naredili z dvema majhnima otrokoma in ni bilo nobene drame. Vmes smo šli še en krog z gondolo in na kosilo, pa v avto in domov.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Definitivno ne verjet google mapsu in časovnim ocenam ki ti jih bo dal.

Mi smo se tako zajebali. Od avta do sv. marka ±40 min peš. Izica, gremo.

No, rabli smo tri ure.