Bencinar za delovni avto

Silos

Zelenc'
6. jun 2024
3
0
1
Živjo. Rabil bi mnenje oziroma ideje/predloge za rabljen avto, ki se bo uporabljal v delovne namene.

Z njim se bo delalo večinoma kratke vožnje do 15 km (zato bencinar), hkrati pa se bo občasno vleklo tudi tovorno prikolico z mini bagrom (NDM 1.500 kg). Zaradi slednjega bi bilo fajn, če bi imel avto tudi štirikolesni pogon.

Poraba NI faktor. Lahko je 10+ litrov.

Kaj pa JE faktor:

- Najpomembnejše: NDM avtomobila je max. 2.000 kg (da se lahko vleče prikolica NDM 1.500 kg brez kategorije E ali kode 96).

- Zanesljiv, robusten in vzdržljiv avto, ker se bo uporabljal za delo. Lahko je tudi model star 15 let, ne igra vloge.

- Od opreme so obvezni samo klima, ABS in airbagi. Ostalega še bolje, če nima (manj stvari, ki se lahko pokvarijo). Manj elektronike, tem bolje.

- Klasičen atmosferc s prostornino do največ 2.500 cm3 (potem cestna taksa že zelo naraste) bi bil idealen.

- Cena do 10k. Začenjamo s to dodatno dejavnostjo in za začetek ne bi preveč vložil, če se izkaže, da ne bo šlo.

- Vseeno ne bi kakšne stare prerjavele kante, ki jo bo treba kar naprej šraufat in s porazno pasivno varnostjo.

Kaj mi je do zdaj padlo v oči:
- Dacia Duster 1.6 bencin (mogoče švoh mašina za vleko 1.5t prikolice?)
- Subaru Forester 2.0 bencin (majhna ponudba)
- Subaru Outback 2.5 bencin (še manjša ponudba rabljenih kot Forester, nisem ziher, kako je z NDM)
- Toyota RAV 4 2.0 bencin (zelo majhna ponudba)

Potem pa se mi s konkretnimi modeli že ustavi. Na avtonetu je ponudba, če obkljukam opcijo samo bencin, mizerna. Zato bom zelo vesel predlogov, kaj bi še lahko prišlo v poštev za opisani namen. Hvala!
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
375
120
43
To pri nas ne boš dobil, ker pač v omenjeno 4x4 pa bencinar pašejo samo v8 cherookiji, kjer boš pa najbrž veliko šraufal.

Za take zadeve bi jaz vzel rabljenega 4x4 pickupa, pač bo dizel, ampak vseen. Bo vsaj imel navor potegnit prikolico z bagrom po kakem klancu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Silos

Zelenc'
6. jun 2024
3
0
1
Pickupe sem izločil, ker presegajo NDM 2.000 kg. Bi morale potem osebe, ki bodo to vozile, delati kodo 96 ali E kategorijo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.163
863
113
1717676423971.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Silos in tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.884
9.092
113
Živjo. Rabil bi mnenje oziroma ideje/predloge za rabljen avto, ki se bo uporabljal v delovne namene.

Z njim se bo delalo večinoma kratke vožnje do 15 km (zato bencinar), hkrati pa se bo občasno vleklo tudi tovorno prikolico z mini bagrom (NDM 1.500 kg). Zaradi slednjega bi bilo fajn, če bi imel avto tudi štirikolesni pogon.

Poraba NI faktor. Lahko je 10+ litrov.

Kaj pa JE faktor:

- Najpomembnejše: NDM avtomobila je max. 2.000 kg (da se lahko vleče prikolica NDM 1.500 kg brez kategorije E ali kode 96).

- Zanesljiv, robusten in vzdržljiv avto, ker se bo uporabljal za delo. Lahko je tudi model star 15 let, ne igra vloge.

- Od opreme so obvezni samo klima, ABS in airbagi. Ostalega še bolje, če nima (manj stvari, ki se lahko pokvarijo). Manj elektronike, tem bolje.

- Klasičen atmosferc s prostornino do največ 2.500 cm3 (potem cestna taksa že zelo naraste) bi bil idealen.

- Cena do 10k. Začenjamo s to dodatno dejavnostjo in za začetek ne bi preveč vložil, če se izkaže, da ne bo šlo.

- Vseeno ne bi kakšne stare prerjavele kante, ki jo bo treba kar naprej šraufat in s porazno pasivno varnostjo.

Kaj mi je do zdaj padlo v oči:
- Dacia Duster 1.6 bencin (mogoče švoh mašina za vleko 1.5t prikolice?)
- Subaru Forester 2.0 bencin (majhna ponudba)
- Subaru Outback 2.5 bencin (še manjša ponudba rabljenih kot Forester, nisem ziher, kako je z NDM)
- Toyota RAV 4 2.0 bencin (zelo majhna ponudba)

Potem pa se mi s konkretnimi modeli že ustavi. Na avtonetu je ponudba, če obkljukam opcijo samo bencin, mizerna. Zato bom zelo vesel predlogov, kaj bi še lahko prišlo v poštev za opisani namen. Hvala!
Za zgornje zahteve pozabi bencin. Žal.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
195
59
28
Morda kak ssangyong?
p.s.: 2000kg NDM vozila + 1500NDM prikolice, pomeni max teza tovora (v tem primeru bagerja) cca 1000kg (+/-), prej se kaj manj
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.228
325
83
Poglej za Mico Outlander letnik 2006 plus minus 2_3 leta. Obicajno jagri imeli. Stalni 4, kuri kolko kuri...masina 2.0 zdrzijo pa pol milje sam da je mal vzdrzevano. Masina oznaka 4G63. Ni turbak. Sam po sebi je bil nekje mal cez tono .
 

Silos

Zelenc'
6. jun 2024
3
0
1
Bager bo mali 1050 kg, prikola ima 300kg, tako da ostane še malo lufta do 1500 kg.

Bagra se ne bo prevažalo vsak dan, največ 1x do 2x na teden. Če bo stvar zalaufala in bi se bager več prevažal, bi kasneje šel v nabavo kombija s kasonom/platformo.

Drugače že imamo Traffica, samo če nanj pripnem prikolo z NDM 1500 kg, rabi šofer kodo 96 ali E kategorijo.

Hvala za predloge (Kaškaj, Outlander). Tole dvoje mi je ušlo z radarja, ko sem gledal oglase.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.884
9.092
113
Bager bo mali 1050 kg, prikola ima 300kg, tako da ostane še malo lufta do 1500 kg.

Bagra se ne bo prevažalo vsak dan, največ 1x do 2x na teden. Če bo stvar zalaufala in bi se bager več prevažal, bi kasneje šel v nabavo kombija s kasonom/platformo.

Drugače že imamo Traffica, samo če nanj pripnem prikolo z NDM 1500 kg, rabi šofer kodo 96 ali E kategorijo.

Hvala za predloge (Kaškaj, Outlander). Tole dvoje mi je ušlo z radarja, ko sem gledal oglase.
In? Se gre delat BE kategorijo in nimaš kompromisov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
101
17
18
Če misliš karkoli delati v predorih (delovni avto), so bencinski motorji prepovedani
 
  • Wow
Reactions: tony
Živjo. Rabil bi mnenje oziroma ideje/predloge za rabljen avto, ki se bo uporabljal v delovne namene.

Z njim se bo delalo večinoma kratke vožnje do 15 km (zato bencinar), hkrati pa se bo občasno vleklo tudi tovorno prikolico z mini bagrom (NDM 1.500 kg). Zaradi slednjega bi bilo fajn, če bi imel avto tudi štirikolesni pogon.

Poraba NI faktor. Lahko je 10+ litrov.

Kaj pa JE faktor:

- Najpomembnejše: NDM avtomobila je max. 2.000 kg (da se lahko vleče prikolica NDM 1.500 kg brez kategorije E ali kode 96).

- Zanesljiv, robusten in vzdržljiv avto, ker se bo uporabljal za delo. Lahko je tudi model star 15 let, ne igra vloge.

- Od opreme so obvezni samo klima, ABS in airbagi. Ostalega še bolje, če nima (manj stvari, ki se lahko pokvarijo). Manj elektronike, tem bolje.

- Klasičen atmosferc s prostornino do največ 2.500 cm3 (potem cestna taksa že zelo naraste) bi bil idealen.

- Cena do 10k. Začenjamo s to dodatno dejavnostjo in za začetek ne bi preveč vložil, če se izkaže, da ne bo šlo.

- Vseeno ne bi kakšne stare prerjavele kante, ki jo bo treba kar naprej šraufat in s porazno pasivno varnostjo.

Kaj mi je do zdaj padlo v oči:
- Dacia Duster 1.6 bencin (mogoče švoh mašina za vleko 1.5t prikolice?)
- Subaru Forester 2.0 bencin (majhna ponudba)
- Subaru Outback 2.5 bencin (še manjša ponudba rabljenih kot Forester, nisem ziher, kako je z NDM)
- Toyota RAV 4 2.0 bencin (zelo majhna ponudba)

Potem pa se mi s konkretnimi modeli že ustavi. Na avtonetu je ponudba, če obkljukam opcijo samo bencin, mizerna. Zato bom zelo vesel predlogov, kaj bi še lahko prišlo v poštev za opisani namen. Hvala!
kaka honda crv 2.0 bencinar?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.167
5.517
113
Sicer za avtorja nepomembno...ker gleda bencinarje....ali pač

2.2 Did al kaj že majo.....rade odletijo balansirne gredi....smo ga na dvigalu sestavljali 3tedne....ker se je čakal odlomljen deklc.....seveda smo naredili brez novih balansirnih gredi ker €€€....malo trese na štandgasu drugega pa ni....

Mehanik samo komentiral....bolje bi blo PSA klon z 2.0 HDi....vsaj rezervne dele dobiš kjerkoli....

Za Mico jih pa še po odpadih ni!