BELA MIVKA

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
S fantom se odločava za potovanje in jaz bi neskončno rada prišla do rajskih plaž.

Ker nimam pojma kam se najbolj splača (cenovno, vredno ogleda...hudo kot pri norcih), vas prosim za nasvet. Odšla bi tam prva polovica oktobra...

Hvala hvala....
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Tajska ali Karibi
smile-1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Sej to je tisto (glede cene), ko si niti ne predstavljam.

Verjetn se splača vzeti kak pol penzion. A je drago na takih otokih? Cene se menda gibljejo cca 1000 evrov/ osebo last minutes variante.
sprasujem se.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja ne vem, prvo povej a si "back-packer" ali bi ležala na plaži, ali bi skeširala 5k€ ali 1k€.

Jaz vem, da bi se odločil za Kubo v lastni režiji. Prazne plaže, Karibsko morje, zaenkrat še razmeroma ugodno. Mogoče tudi Dominikanska republika, Goa v Indiji...

Če je pa varianta "sky is the limit" pa Bora Bora, ali pa kak drugi otoček v Francoski polineziji.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Dominikanska
evil.gif
za 1-1.200€ (cca10 dni) skor upam rečt da daleč najboljši all-inclusive za tako ceno. Seveda če ti to paše, je pa velik za vidt po otoku (izleti, potaplanje itd..). Letos sm bil v takem rezortu da dol padeš (10 dni cca 1150-1200€).

Mal več napiš kaj točno hočeš.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.831
113
kaj je to kaki ogromni hotelski kompleks low budget, al take bolj bungalov varjante? pa ni dominikanska zelo turistično okupirana? mene sicer letos pozimi žuli zanzibar, samo vseeno še prej prečekiram druge opcije, predvsem cenejše
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Skeširala bi od cca1000-1500 evrov/na osebo (z letalsim kartma vred).

Rada bi rajsko plažo, kjer ni spet toliko ljudi. Lokalčki iz bambusa, domačini, drug svet...

Dominikanska republika naj bi bila zelo zaščitena glede morskih psov. Omejeno kje se lahk kopaš.

Kaj pa Mladivi?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.831
113
za 1500 bi šli maldivi skozi verjetno. poglej še zanzibar, mauricius, sejšeli. to je vse indijski ocean
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj je to kaki ogromni hotelski kompleks low budget, al take bolj bungalov varjante? pa ni dominikanska zelo turistično okupirana? mene sicer letos pozimi žuli zanzibar, samo vseeno še prej prečekiram druge opcije, predvsem cenejše

Letos sm bil na vzhodu, v resortu, kjer je sklop 5ih hotelov. Low budget malo sutra
grin1.gif
poglej link spodaj.
Hrana: od jastogov itd.. seveda đabe. Je pa bilo tukaj kar precej mladih (bil sm začetek aprila) tako da je bilo ok. Sploh pa zmagaš če si z družbo dol
smirk-1.gif


Hotel:

Bracelo bavaro palace junior deluxe


Lani pa sm februarja bil bolj na severu, v hotelu na javni plaži, isto all inclusive, samo ne na takem nivoju kot letos. Isto brez pripomb, je mogoče bolje ker imaš vasico-mesto zravn pa se ne počutiš kot 100% turist
grin1.gif
+v bližin glavnga mesta je bilo..

Turistov je sicer precej, vendar ni panike, ni taka kriza. Na severu so bli bolj nemci, vzhodu pa kanadčani+američani.

Ornk reportaža še sledi z moje strani, p. samo spravt se morm napisat
jezen.gif


Še tolk: nekako je oktobra in pol konec marca najceneje. Kriza je tm januar in predsvem okol velke noči. Samo so letos cene zelo padle, drgač sploh ne bi šel marca dol, ni blo lih v planu
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Skeširala bi od cca1000-1500 evrov/na osebo (z letalsim kartma vred).

Rada bi rajsko plažo, kjer ni spet toliko ljudi. Lokalčki iz bambusa, domačini, drug svet...

Dominikanska republika naj bi bila zelo zaščitena glede morskih psov. Omejeno kje se lahk kopaš.

Kaj pa Mladivi?

Za kopat v DR imaš dovolj placa. Predaleč pa itak ne morš rint, ker ko greš čez koralni greben ti atlantik lih ne omogoča kopanja
grin1.gif
kvečejmu lahko srfaš.. Vendar za kopat se je še preceč placa.

Morski psi?? Lahko greš plavat z njimi
evil.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Takoj grem s temi morskimi psi plavat...
aplauz.gif


Reportažo bi pa prosila. No, daj napiši jo....
10.gif


Kakšne pa so kaj cene na teh otokih. Je povprečno isto kot pri nas? Dražje?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Dominikanska variira od 850 dalje za cca 10 dni do 14 dni.

Za cca 1250 dobiš ob "pametnih" terminih 5* hotele. Ne zapraviš pa niti centa več. Če greš žurat z kolegi prišparaš še pa još
grin1.gif
in te konec koncev pride lih kot 10 dni grčije. Je pa spet, kokr kermu paše..
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Jaz vem, da bi se odločil za Kubo v lastni režiji. Prazne plaže, Karibsko morje, zaenkrat še razmeroma ugodno. Mogoče tudi Dominikanska republika, Goa v Indiji...
Če je pa varianta "sky is the limit" pa Bora Bora, ali pa kak drugi otoček v Francoski polineziji.
467716-post_slo.gif


ker je zaenkrat polinezija zgolj še na seznamu želja,... priporočam kubo. plaže okoli remediosa... od samotnih z belo mivko... do obljudenih z belo mivko, lokalčkom in najboljšo pino colado ever
grin1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Jaz bi na tvojem mestu šel na Tajsko. Redna letalska karta iz npr. Munchna te v tem obdobju pride dobrih 500 EUR, za "življenje" ti ostane slabih 1000 EUR. Glede na to, da sem na Tajskem za najdražji bungalov dal 18 EUR na dan, lahko s tem denarjem preživiš precej časa. Plaž je kolikor hočeš, vseh možnih vrst, oblik, barv in "obljudenosti". Kar sem sam videl karibskega morja, je bilo precej kalno (za pogledat sicer super), zato mi je bila Tajska še toliko bolj všeč. Pa res izgleda, ko da bi padel na nek drug planet, ljudje seveda ultra prijazni.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Si mel pa res smolo da si v karibih kalno morje najdu
grin1.gif
(vsaj tisti del k jst poznam).

Tajska
zmaga.gif
definitivno zmaga, mene osebno sam "moti" da je fajn it vsaj za 14 dni dol če ne že tri tedne, ker ej karta itak največji strošek..
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Žal mi je na Tajskem zmankalo časa (pa tudi malce sem si želel še odpočiti od potovanja po celini) in sem si izbral koh Samui kot "dopustniško destinacijo" za 6 dni.... Ne da je bilo slabo, da bi pa rekel, da je to otok iz sanj pa daleč od tega. meni se potem za 2-3 dni ni dalo prestavljati na drugega. Cene na otoku pa.... hja najdeš tudi kaj za 10€, ampak imam vseeno previsoke standarde...Cene so pa na otoku fulllll višje kot na celini.
Če boš izbral Tajsko to ni destinacija, ki si jo želiš!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Iz zapisanega ne znam ugotoviti ali nameravaš potovati s kovčki ali z nahrbtnikom.

V vsakem primeru je to v teh časih že kar težko najti, še zlasti če greš s kovčki v velik hotel, za 1500 EUR pa dobiš le masovni turizem, all inclusive in natrpane plaže. Veliko lažje in predvsem ceneje najdeš take plaže, če potuješ z nahrbtnikom.

V zadnjih 15ih letih sem videl na stotine plaž po vsej JV Aziji in nekaj 10 na Karibih in praktično vse najlepše kot popotnih z nahrbtnikom. Ena najlepših plaž, ki sem jo obiskal kot turist (ne popotnik) je bila na Dominikanski Republiki, na polotoku Samana, blizu kraja Las Terrenas PLAYA BONITA. Tam sem (preko agencije) najel bungalov ob morju in 14 užival na res lepih in praktično praznih plažah. Pred enim mesecem sem bil zopet v DR, tokrat v hotelu in all inclusive, pa seveda ni bilo tako lepo.

Kot popotnik pa sem videl najlepše plaže na Filipinih (Malapasqua in Boracay), Sri Lanki (Unawatuna), Maleziji (Perhentian Besar) in pred 15 leti na Tajskem (otok Phi Phi), ki pa so ga zlasti po tsunamiju čisto zj..ali. Na Tajskem so rajske plaže samo še na otokih južneje od Lante, a na njih ni ravno udobnih hotelov.

Skratka, zaupaj nam na kakšen način nameravaš potovat/popotovat, pa ti bomo lažje svetovali.
 
Nazadnje urejeno:

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
Bom pa jst vprasala:

Zelim iti na Tajski otok, katerega mi predlagate, moje želje:
- peščena plaža (lahko so kamni, sam nej bodo pol to že skale
smile-1.gif
)
- čisto morje, rajs mal toplejse kot pa mrzlo
- lesene hiške, bungalovi (low oz. midle budget)
- možno snorklanje ali potaplanje (pa da se tud kej vidi pod vodo)
- da se da na otoku iti pogledat (npr. kaksen tempelj, al pa naravne znamenitosti, da nisi samo na plaži)
- tud kakšnga slončka bi šla se jahat


upam, da ni preveč zahtev, če je kdo že potoval po Tajskih otokih prosim na dan z predlogi.


Časa za obisk bi imela le 14 dni, s tem, da bi nekaj dni še namenila Bankoku. Tajsko kot celino že poznam, sem že potovala po njej, nism pa obiskala takrat otokov.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če si potovala po Tajski (država, ne celina) sklepam, da nisi bila turistka in prenočevala v velikih hotelih, ampak popotnica in si sama vsakodnevno urejala prenočišče. Tak način je v JV Aziji najboljši. Žal pa na Tajskih otokih vsega kar si želiš ne boš našla, vsaj ne vse skupaj na enem: velik otoki kot so Puket, Samui in tudi že Pangan ne nudijo več prav lepega snorklanja, imajo pa vse ostalo, snorklanje je zanimivo še na manjših otokih Tao in Phi Phi Leh, ki pa nimata templjev. Zanimiv je še južni del otoka Čang (Samet ima sicer lepe bele plaže a je natrpan!) in mogoče Lanta, nedvomno pa so zanimivi vsi mali otočki južno od lante proti Maleziji.

Kaj pa Malezija, otoki na vzhodni obali te države? Od juga proti severu: Tioman, Redang, Kapas in Perhentiana (Kecil in Besar). Na vseh, razen na velikem Redangu, sem že bil in res užival v podvodnem življenju, kakršnega na Tajskem žal ni več (vsaj na lahko dostopnih otokih ne). Morje na teh otokih je čisto, toplo, vidiš pa od malih ribic, do želv, skatov, muren, morskih psov in seveda koral. Ljudje na teh otokih so prijazni in vse je ceneje, kot trenutno na Tajskem.

Žal pa tako na Tajskem, kot v Maleziji (na opisanih otokih lažje) vedno težje najdeš bungalov z mrežami na oknih in ventilatorjem na stropu, kajti povsod že prevladuje aircon.