Bedn slovenski Piaggio uvoznik!

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Človek si zaželi, da si kupi novega Beverlya 350 sport touring, ki je izšel že mesec-dva dni nazaj, a glej ga zlomka, naš uvoznik, tukaj spi! Italija, Avstrija in celo Hrvaška imajo ta skuter, kje pa je Slovenija??? Tko k pr vsaki stvari, vedno zamuja!
Matr a smo res tok bedni, da nemormo sledit, celo državam, ki niso v EU?
Danes sem bil v italiji, da si ga ogledam v živo in je pravi cukerček. Spravil me je v dilemo, ker sem bil prepričan, da bom jutri kupil Yamaho xmax 250. Namreč cena je vsaj za jurja manjša od Beverlya. Je pa zanimivo, ko primerjam cene novega Beverlya v omenjenih državah in varira za jurja gor dol. Najdražji so v Avstriji. A se komu sanja zakaj? Opazil, sem da pri nas so še najcenejši.
Nimam pojma, kaj naj naredim, Yamaha ali Piaggio?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
slovenski uvozniki so v večini bedni, al moreš naročit in je drago pa čakaš kot tele al pa sploh nimajo.
znajo samo jamrat kak noben ne kupuje pri njih in vsi kupujejo v tujini. da bi se pa kdo vprašal zakaj je tako pa ne.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
kdo je uvoznik?
Gorenje bela tehnika?
mikserji, sesalci in podobno...
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Človek si zaželi, da si kupi novega Beverlya 350 sport touring, ki je izšel že mesec-dva dni nazaj, a glej ga zlomka, naš uvoznik, tukaj spi! Italija, Avstrija in celo Hrvaška imajo ta skuter, kje pa je Slovenija??? Tko k pr vsaki stvari, vedno zamuja!
Matr a smo res tok bedni, da nemormo sledit, celo državam, ki niso v EU?
Danes sem bil v italiji, da si ga ogledam v živo in je pravi cukerček. Spravil me je v dilemo, ker sem bil prepričan, da bom jutri kupil Yamaho xmax 250. Namreč cena je vsaj za jurja manjša od Beverlya. Je pa zanimivo, ko primerjam cene novega Beverlya v omenjenih državah in varira za jurja gor dol. Najdražji so v Avstriji. A se komu sanja zakaj? Opazil, sem da pri nas so še najcenejši.
Nimam pojma, kaj naj naredim, Yamaha ali Piaggio?

V Avstriji so vsi motorji dražji zaradi višjega davka, če se ne motim, razlika je kar občutna. Pa vzemi yamaho, če so pri lahih neresni. Ozirma ne znajo povedat kdaj bo na voljo? Saj menda se sedaj ne bi vozil še
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Moja izkušnja je z Aprilio uvoznikom ter distributerji. Leta 2007 sem nosil naokoli aro za nov moped, po slikah sem se zaljubil v Aprilio Pegaso 650 Strada, po specifikacijah je bila zelo blizu mojih željam, naprodaj je bila že leto in pol, skoraj dve. Pošljem e-mail uvozniku, distributerjem, 17 e-mailov sem poslal. Mopeda niti na zborih ni bilo še za videt. Hotel sem se vsaj vsesti nanj, da bi ga probal je bila očitno pobožna želja.

Moped je stal takrat 7.000€ s kakšnim popustom brez ABS-a. Odgovorila sta mi samo dva distributerja. Uvoznik nič. Vomberger pri Kranju mi je rekel, da me lahko pokličejo, ko bo prišel kakšen od dveh prodanih na servis
hysterical-1.gif


Tako sem se obrnil nazaj k Japoncem in še isti mesec plačal aro za SV 650A K8 model za 5.800 z ABS-om. Nesposobnosti prodajalcev italjanskih mopedov se imam zahvaliti za odličen moped, ki ga imam danes.

Ko sem leta 2008 že tri mesece vozil bombnik me pokličejo iz Vombergerja, če sem slučajno še interesent
hysterical-1.gif


Poleg tega so Piaggio sesalci, spodnji department že na slabem glasu, dvomim da se lahko primerja z Yamaho ali Suzukijem po kvaliteti. Po izgledu pa pač ja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
prodaja pri italjanih je skoraj tak slaba kot poprodajna storitev
crazy1.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jaz imam okoli 20 let izkušenj z mopedi, skuterji in motorji. Sem imel dosti Piaggio skuterjev in sem bil zelo zadovoljen. Italijanski avtomobili in motorji so res bolj žalost, kar pa nemorem trditi za koncern Piaggio. So prvi na svetu, ki so izdelali skuterje, ter so tukaj kar kvalitetni. Je pa res, da preko japoncev jih pa ni. Sam sem ljubitelj Honde, vendar Sh 300ccm razred, kljub najbolši uvrstitvi v prodaji, kvaliteti in tehnologiji, mi je preporosto pregrd, da bi ga kupil. Sam bi najraje kupil novega Beverlya 350 vendar se mi zdi, kar precenjen. Bom počakal kako leto, pa ga potem rabljenega kupim, če me bo še držalo. Sedaj se odločam med nakupom rabljenega x-maxa l.10 za 3250 brez kovčka z peaskami na šici in ogledalih ter 4 tisoč prevoženih, ali pa med novim z kovčkom za 3900? Kaj si vi mislite?
 
Nazadnje urejeno:

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Moja izkušnja je z Aprilio uvoznikom ter distributerji. Leta 2007 sem nosil naokoli aro za nov moped, po slikah sem se zaljubil v Aprilio Pegaso 650 Strada, po specifikacijah je bila zelo blizu mojih željam, naprodaj je bila že leto in pol, skoraj dve. Pošljem e-mail uvozniku, distributerjem, 17 e-mailov sem poslal. Mopeda niti na zborih ni bilo še za videt. Hotel sem se vsaj vsesti nanj, da bi ga probal je bila očitno pobožna želja.

Moped je stal takrat 7.000€ s kakšnim popustom brez ABS-a. Odgovorila sta mi samo dva distributerja. Uvoznik nič. Vomberger pri Kranju mi je rekel, da me lahko pokličejo, ko bo prišel kakšen od dveh prodanih na servis
hysterical-1.gif


Tako sem se obrnil nazaj k Japoncem in še isti mesec plačal aro za SV 650A K8 model za 5.800 z ABS-om. Nesposobnosti prodajalcev italjanskih mopedov se imam zahvaliti za odličen moped, ki ga imam danes.

Ko sem leta 2008 že tri mesece vozil bombnik me pokličejo iz Vombergerja, če sem slučajno še interesent
hysterical-1.gif


Poleg tega so Piaggio sesalci, spodnji department že na slabem glasu, dvomim da se lahko primerja z Yamaho ali Suzukijem po kvaliteti. Po izgledu pa pač ja.

Si pa našel nadomestek za pegasota...
rolleyes-1.gif


No, še bolje da se ti niso javili, novejši pegasoti niso vredni pol p***
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Gledal sem Pegaso Strada model. Pri nakupu se nisem osredotočil na tip mopeda (supermoto, naked ali endura) ampak na dejstvo, da sem si želel eno- ali dvo-cilindraša.