Barkafe je zanič

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Zagotovo ima vsak svoj okus.
Nisem kofetar, vem kako je pri pivu. Pivo iz steklenice za "pol evra" je boljše kot iz pločevinke za evro ali dva.
Jbg, nekaj občutim v ustih drugače. Tudi če oba v kozarec nalijem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Glede barkafeja ... receptura je enaka kot za Illy kafe z razliko, da ima taprvi stalne prvoklasne surovine (uvoznik surovin za EU), taprvi pa zdaj po precej letih, pa četrte klase oz.Škart ... vmes pa se je tako kvaliteta in s tem okus spreminjala na slabše počasi, skoraj neopazno za nepoznavalce ... pa tako "ta_naš"-ega vsi šišajo po ta_desni glede cena/kvaliteta ... Jest nazadnje pijem "Cafe Classico" iz Eurospin-a že vsaj leto in dobim 2,5 paketa (250g) vakumirano za enak keš kot barkafe šrot. ... čeprav sem prej do pred dobrega desetletja vstrajal z Barcaffe ... res pa je, da so okusi različni, tudi v času se menjajo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
Glede barkafeja ... receptura je enaka kot za Illy kafe z razliko, da ima taprvi stalne prvoklasne surovine (uvoznik surovin za EU), taprvi pa zdaj po precej letih, pa četrte klase oz.Škart ... vmes pa se je tako kvaliteta in s tem okus spreminjala na slabše počasi, skoraj neopazno za nepoznavalce ... pa tako "ta_naš"-ega vsi šišajo po ta_desni glede cena/kvaliteta ... Jest nazadnje pijem "Cafe Classico" iz Eurospin-a že vsaj leto in dobim 2,5 paketa (250g) vakumirano za enak keš kot barkafe šrot. ... čeprav sem prej do pred dobrega desetletja vstrajal z Barcaffe ... res pa je, da so okusi različni, tudi v času se menjajo ...

mislim da za njim stoji proizvajalec KIMBO. Vem da eno kafe za eurošpin (mislim da je celo to) dela kimbo. Kimbo drugače polni tudi za DeLonghijia
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Glede barkafeja ... receptura je enaka kot za Illy kafe z razliko, da ima taprvi stalne prvoklasne surovine (uvoznik surovin za EU), taprvi pa zdaj po precej letih, pa četrte klase oz.Škart ... vmes pa se je tako kvaliteta in s tem okus spreminjala na slabše počasi, skoraj neopazno za nepoznavalce ... pa tako "ta_naš"-ega vsi šišajo po ta_desni glede cena/kvaliteta ... Jest nazadnje pijem "Cafe Classico" iz Eurospin-a že vsaj leto in dobim 2,5 paketa (250g) vakumirano za enak keš kot barkafe šrot. ... čeprav sem prej do pred dobrega desetletja vstrajal z Barcaffe ... res pa je, da so okusi različni, tudi v času se menjajo ...
Illy je kava...
Barcafe je "približek"...
Pellini je Kava, z velikim K...

Velja zame in mojo družino, ostali pa, vsak ima svoj okus...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU


Ko sem bil na obisku pri ženini sošolki (žena je bila zraven), sem pil kavo odličnega okusa. Prav me je zanimalo, katera je to. Pokazala je embalažo in sem takšno nabavil. Ima jo Špar. Vendar pozor, mora biti v zrnu in nasproti mleta.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Za moje pojme je to kava:
kimbo_bar_blends-2.jpg
 

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Sem govoril v službi že par let nazaj, da je Barkafe vsak dan slabši, pa so mi rekli da sem izbirčen :D
Sedaj sem pomirjen ko vidim da je veeeliko somišljenikov ;)
Poskusim naročiti Kimbo iz Mimovrste, upam da jo ustrezno skladiščijo..
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Meni je pač nekaj, kar vsakodnevno pijem 1x ali 2x, dovolj pomembno, da si najdem čim boljšo opcijo. Toliko pa dam nase.